Posted inТехнології блокчейн

NASA планує довести реальність наступної висадки на Місяць за допомогою блокчейну

Острів Мен та комп’ютерний стартап Lonestar, що базується у Флориді, співпрацюють з NASA, щоб стати першопрохідцями у створенні рішення для зберігання даних на Місяці на основі блокчейн-технологій.

NASA планує довести реальність наступної висадки на Місяць за допомогою блокчейну

Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) та його партнери Lonestar, комп’ютерний стартап, що базується у Флориді, і острів Мен, відправлять на Місяць корисний вантаж з "кубами даних" у лютому 2024 року. Дані, захищені в цих кубах, будуть перевірені на Землі за допомогою технології блокчейн.

Якщо все піде за планом, та ж сама технологія блокчейн раз і назавжди підтвердить, що люди висадилися на Місяць, коли НАСА запустить свою другу пілотовану місію "Артеміда-3" у 2025 році.

Сьогодні екіпаж #Artemis II та @NASAGroundSys успішно провели демонстрацію в день запуску. Демонстрація включала випробування скафандрів, поїздку до стартового комплексу 39B та підйом на мобільній пусковій установці до білої кімнати доступу екіпажу.https://t.co/vHl28fVSYR pic.twitter.com/7ed1hGvvy4

— Космічний центр NASA імені Кеннеді (@NASAKennedy) 20 вересня 2023 р.

Місія НАСА "Артеміда" перейде на другий етап із запуском "Артеміда-2" у листопаді 2024 року. Хоча ця місія буде пілотованою, четверо астронавтів на борту покинуть Землю, здійснять обліт навколо Місяця, а потім повернуться на Землю. Це не зовсім те саме, що приземлитися на місячний ґрунт, але "Артеміда-2" має стати останнім випробувальним запуском перед тим, як уряд США знову висадить людей на поверхню Місяця за допомогою "Артеміда-3".

В рамках однієї з багатьох наукових місій, що відбуваються під час польотів "Артеміда", Lonestar та Острів Мен співпрацюють над створенням довгострокових систем зберігання на Місяці, які працюватимуть на сонячній енергії і не потребуватимуть додаткової інфраструктури для створення.

Згідно з повідомленням програми BBC Science Focus, випробування включатиме створення цифрових печаток — технологія, що називається "цифровий франкінг", — які будуть зберігатися в кубах даних на Місяці. Після встановлення дані будуть перевірені за допомогою блокчейну на Землі, щоб переконатися, що вони є повними і непідробленими.

Цікавим побічним ефектом незмінної природи блокчейну є те, що будь-які астронавти, які висаджуватимуться на Місяць у майбутньому, могли б використовувати куби даних для того, щоб по суті зареєструватися на Місяці. Взаємодія астронавтів може бути перевірена за допомогою блокчейну, і, ймовірно, будь-які теорії змови навколо наступної висадки на Місяць можуть бути негайно спростовані.

В інтерв’ю Science Focus керівник відділу інновацій Digital Isle of Man сказав, що НАСА було "напрочуд важко" спростувати твердження про те, що саме вона організувала шість висадок на Місяць між 1969 і 1972 роками.

Хоча блокчейн, можливо, і не зможе позбавити прихильників теорій змови уявлень про висадки на Місяць у 20-му столітті, він повинен слугувати беззаперечним реєстром для наступних людей, які торкнуться поверхні Місяця.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *