Неправдива інформація, що поширюється в Інтернеті, свідчить про те, що президент Сальвадору Найіб Букеле вимагає негайної екстрадиції генерального директора FTX Сема Бенкмана-Фріда і співголови Alameda Research Сема Трабукко, щоб вони відповіли за свої злочини, пов’язані з втратою біткоїнів сальвадорського народу.
Генеральний директор Binance Чанпенг "CZ" Чжао (Changpeng "CZ" Zhao) написав у своєму Твіттері, щоб покласти край цим чуткам, зазначивши, що "кількість дезінформації є божевільною" і що він "обмінявся повідомленнями з президентом Найібом кілька хвилин тому". Він повідомив, що президент Букеле сказав йому: "У нас немає ніякого біткоїна в FTX, і ми ніколи не мали з ними ніяких справ. Слава Богу!"
Боже, кількість дезінформації просто божевільна.
Кілька хвилин тому я обмінявся повідомленнями з президентом Найібом. Він сказав: "У нас немає ніякого біткоїна в FTX, і ми ніколи не мали з ними ніяких справ. Слава Богу!" https://t.co/CrM5wd24Ha
— CZ Binance (@cz_binance) 10 листопада 2022 р.
Мільярдер Майк Новограц, який поширив дезінформацію в інтерв’ю CNBC у відео, яке наразі видалено, написав у своєму Twitter, щоб вибачитися перед президентом Букеле і сальвадорським народом: "Я купився на "фейкові новини", і хоча я згадав, що не підтвердив їх, я повинен був це зробити". Новограц подякував CZ Binance за те, що "вказав на це".
Вибачте @nayibbukele і народ Сальвадору. Я повівся на "фейкові новини", і хоча я згадав, що не підтвердив їх, я повинен був це зробити.
Дякую @cz_binance за те, що вказав на це.
Я великий шанувальник того, що ви робите в Сальвадорі.
— Майк Новограц (@novogratz) 10 листопада 2022 р.
Повідомляється, що з 2021 року Сальвадор придбав 2 301 біткоїн (BTC) на суму близько $103,9 млн. Уряд Сальвадору заявив, що вважає BTC потужним інструментом для залучення іноземних інвестицій, створення нових робочих місць та зменшення залежності від долара США. Президент Букеле раніше згадував, що основна мета визнання BTC — запропонувати банківські послуги більш ніж 80% сальвадорців, які не мають банківських рахунків.
Після наслідків неплатоспроможності FTX в Інтернеті почали поширюватися чутки про те, що центральноамериканська країна Сальвадор, яка увійшла в історію в 2021 році, зробивши біткойн законним платіжним засобом, опинилася в біді через те, що тримала частину або всі свої біткойн-активи на FTX.