Posted inОсвіта та поради

Що таке фігура «бичачий прапор» і як її розпізнати?

Модель "бичачий прапор" нагадує прапор на жердині і з’являється, коли криптовалюта переживає значне зростання ціни.

Що таке модель

Багато прогнозистів цін на цінні папери використовують технічний аналіз, який іноді називають побудовою графіків. Однак вони вважають за краще повністю відкидати гіпотезу ефективних ринків (EMH). Гіпотеза ефективних ринків (EMH), яку також називають теорією випадкових блукань, полягає в тому, що поточні ціни на цінні папери точно відображають інформацію про вартість компанії. Тому неможливо отримати надприбутки, використовуючи цю інформацію, або прибутки, які перевищують загальноринкові.

Навпаки, технічний аналіз ігнорує EMH і цікавиться лише поведінкою цін та обсягів на ринку як основою для прогнозування цін. Модель технічного аналізу, яка називається "бичачий прапор", є визнаною ціновою моделлю і, як вважається, вказує на те, що незабаром відбудеться зростання цін.

У цій статті ми обговоримо, про що говорить графік "бичачий прапор", як його читати і виявляти, а також відмінності між графіком "бичачий прапор" і графіком "ведмежий прапор".

Що таке модель графіка "бичачий прапор"?

Фігура "бичачий прапор" — це технічна фігура, яка нагадує прапор у формі паралелограма з щоглами по обидва боки і вказує на консолідацію тренду. Це відбувається, коли ціни коливаються в невеликому діапазоні до і після різких стрибків або падінь. Отже, чи є бичачий прапор бичачим?

Модель "бичачий прапор" характеризується горизонтальним або нахиленим вниз прапором консолідації, за яким слідує значне зростання у висхідному напрямку або прорив. В умовах нестабільності криптовалютного ринку трейдери використовують стратегії торгівлі криптовалютами, такі як свінг-трейдинг і модель "бичачий прапор", для торгівлі під час сильного трендового ринку або після прориву.

Крім того, основна мета моделі "бичачий прапор" полягає в тому, щоб дозволити вам отримати прибуток від поточного імпульсу ринку. Як результат, криптотрейдери можуть використовувати дані, які вона пропонує, для визначення точок входу з низьким ризиком по відношенню до потенційної винагороди.

Отже, як довго може тривати бичачий прапор? Бичачий або ведмежий прапор — це короткострокові тренди, які можуть тривати від одного до шести тижнів. Але що відбувається після моделі "бичачого прапора"? Якщо правильно розпізнати модель "бичачий прапор", вона вказує на продовження бичачого тренду, який вже існує, і ціна буде зростати після того, як модель завершиться.

Як розпізнати модель "бичачий прапор"?

Модель "бичачий прапор" на графіку нагадує прапор на жердині, і оскільки вона відображає підйом, її називають "бичачим прапором". У традиційній або криптовалютній торгівлі модель "бичачий прапор" має три основні риси (див. малюнок нижче):

  • Криптовалюта сформувала полюс після значного зростання відносного обсягу.
  • При меншому обсязі криптовалюта консолідується біля вершини полюса, утворюючи прапор.
  • Щоб зберегти тренд, криптовалюта виривається з моделі консолідації при відносно солідному обсязі.

Три основні характеристики моделі

Але як прочитати модель бичачого прапора? Модель «бичачий прапор» допомагає визначити місця, які потребують корекції до відновлення попереднього тренду. Ця модель графіка вимагає наявності попереднього імпульсу, який, як правило, проявляється у вигляді низки послідовних бичачих барів, що йдуть вгору.

Пізніше в процесі торгівлі криптовалютою слід використовувати консолідацію як коригувальну дію. Корекції цін часто обрамляються вимпелами, каналами спадного тренду або бічним рухом. Вимпели у формі трикутника представляють собою лінії тренду, що сходяться, які виникають, коли формується торговий діапазон з наступними максимумами і мінімумами.

Прорив прапора, який відбувається на третій стадії моделі «бичачий прапор", є оптимальним сигналом для входу. Попередній максимум коливань буде служити початковою метою прибутку для моделі "бичачий прапор", а структура консолідації може служити рівнем стоп-лосса.

Щоб виявити модель "бичачий прапор", виконайте наведені нижче дії:

  • Розпізнайте висхідний рух, імпульс, який може бути оформлений у вигляді низки висхідних барів з майже повною відсутністю барів корекції.
  • Дочекайтеся корекції, каналу спадного тренду, який представляє собою структуру, схожу на нижній мінімум.
  • Встановіть рівень прориву, на якому потрібно розмістити ордер.

Як торгувати по моделі "бичачий прапор"?

При торгівлі за моделлю "бичачий прапор" криптотрейдери розміщують ордер там, де структура, яка обрамляє прапор (або спадний канал), не в змозі підтримувати свій спадний імпульс після того, як бичачий патерн був виявлений.

Використовуючи індикатор обсягу, трейдери перевіряють сигнал "бичачого прапора" за ціною обраної ними криптовалюти (до тих пір, поки ціна не проб’є опір прапора). Потім на ціновому графіку криптотрейдери використовують індикатор обсягу і прогнозують, що обсяг торгів знизиться під час цінової корекції.

Тенденція, ймовірно, продовжиться, якщо обсяги торгівлі збільшаться після відкату і ціна перетне верхній поріг "бичачого прапора". Однак лінія підтримки "бичачого прапора" повинна бути нижче ордера стоп-лосс, а для визначення порогу тейк-профіту трейдери використовують співвідношення ризик/винагорода. Отже, наскільки надійна модель "бичачий прапор"?

Незважаючи на те, що модель "бичачий прапор" вказує на продовження руху, успіх будь-якої криптовалютної торгової стратегії залежить від співвідношення ризиків і прибутковості трейдера. Крім того, прибуток або збитки залежать від інвестиційних цілей інвестора і від того, чи розуміє він сигнали для торгівлі за моделлю "бичачий прапор", такі як зростання цін на криптовалюту на високому відносному обсязі або якщо ціни демонструють чітку модель відкату при консолідації на максимумах або поблизу них.

Модель графіка "бичачий прапор" проти "ведмежого прапора

Бичачий прапор можна порівняти з ведмежим прапором, за винятком того, що тренд спрямований вгору. Інтенсивне ралі, за яким слідує зупинка тренду у вигляді прапора, допомагає трейдерам ідентифікувати формування бичачого прапора. І навпаки, модель ведмежого прапора створюється ведмежим або низхідним трендом (також відомим як флагшток), за яким слідує затишшя в зоні консолідації (також відомої як прапор) або лінії тренду.

Візуальне представлення моделі

Відмінності між моделями «бичачого» і «ведмежого» прапора наведені в таблиці нижче:

Модель

Через свою волатильну природу, трейдери можуть виявити як бичачі, так і ведмежі моделі прапорів, щоб торгувати довго або коротко, залежно від їхнього профілю ризику і прибутковості.

Переваги та ризики моделі "бичачий прапор

Прорив "бичачого прапора" пропонує прозорий ціновий рівень, на якому трейдери можуть відкрити довгу позицію. Крім того, він вказує, коли слід виставляти ордер стоп-лосс, надаючи необхідну підтримку для ефективного управління торгівлею. Крім того, як було сказано вище, сигнали для виявлення бичачих трендів і процедура їх виявлення включають прості кроки.

Незважаючи на ці переваги, не можна сказати, що торгівля за моделлю "бичачий прапор" — це безризикова стратегія торгівлі криптовалютою. З іншого боку, там, де задіяні гроші, існує ризик втрат. Наприклад, одним з найбільш значних ризиків, пов’язаних з торгівлею криптовалютами, є можливість цінової нестабільності і ринкових коливань. Тому інвестори завжди повинні розуміти співвідношення ризиків і прибутковості конкретної інвестиції, щоб уникнути негативних результатів при виконанні бичачих або ведмежих моделей.

Добавить комментарий