Posted inТехнології блокчейн

Звіт: обмінники з «Москва-Сіті» допомагають переводити в готівку USDT у Великій Британії

UK_flag_3-min

Кілька криптовалютних платформ, що працюють в офісному центрі "Москва-Сіті", надають послуги анонімних переказів за кордон, зокрема до Великої Британії. Про це йдеться у звіті організації Transparency International Russia.

За даними експертів, у "Москва-Сіті" розміщується 21 криптовалютна компанія. 14 із них — позабіржові брокери, що займаються обміном готівкових рублів на USDT. Вісім платформ здійснюють обмін стейблкоіна на фунти стерлінгів з можливістю отримання готівки в Лондоні.

До числа останніх входить криптовалютний обмінник Suex, який потрапив під санкції США у вересні 2021 року через зв’язки з розробниками програм-вимагачів. Незважаючи на те, що сайт Suex не працює, оператори Telegram-чату компанії досі проводять обмінні операції, стверджують дослідники.

Їм вдалося отримати адреси гаманців трьох із восьми криптообмінників, які здійснюють перекази до Великої Британії, — Pridechange, Alfa.exchange і 24ExPay. Проаналізувавши їх, експерти встановили, що з моменту створення до 14 грудня 2022 року щомісяця через одну адресу в середньому проходило від $420 000 до $470 000.

У Transparency International підкреслили, що оцінювали тільки гаманці з USDT у мережі Tron, оскільки отримані адреси в Ethereum мали нульовий або близький до нуля баланс. Крім того, кожен обмінник використовує кілька гаманців, тому реальна сума переказів може бути значно вищою.

За даними аналітичного інструменту Elliptic, приблизно 21% вихідних платежів Pridechange надійшов на адреси, пов’язані з біржею Garantex, яка перебуває під санкціями США, і яка також розташована в "Москва-Сіті".

"Коли ми обговорювали переказ коштів, ми говорили про суми, що перевищують $15 000, і для обмінників не було проблемою надати ці гроші готівкою у Великій Британії того самого дня. Судячи з наявних доказів, значні суми коштів можуть щомісяця надходити за кордон із мінімальною кількістю AML-перевірок, якщо такі взагалі проводяться", — зазначили експерти Transparency International.

Вони додали, що у Великій Британії діє кілька незареєстрованих криптобірж, які в обхід закону переводять у готівку криптовалюти.

"Той факт, що клієнти можуть анонімно надсилати готівку з країни з таким незначним контролем, залишає фінансову систему відкритою для експлуатації злочинцями і корумпованими чиновниками, які прагнуть відмити свої доходи", — ідеться у звіті.

Нагадаємо, у березні 2022 року після заборони валютних операцій у РФ активізувався "чорний" сегмент криптовалютного ринку. Оборот обмінників із "Москва-Сіті" від початку повномасштабної війни в Україні збільшився щонайменше вп’ятеро. При цьому середній заробіток на угодах зріс з 0,1% до мінімум 1%.

За даними Chainalysis, кілька десятків криптовалютних фірм із "Москва-Сіті" пов’язані з відмиванням коштів кіберзлочинців.

У лютому 2023 року Ощад зафіксував рекордні обсяги незаконних переказів активів на закордонні криптовалютні гаманці з використанням російських біткоїн-бірж.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *