2021 року перша криптовалюта двічі побила історичний максимум. У листопаді курс монети становив $69 000. Це привернуло увагу громадськості, і в криптоіндустрію почали приходити люди, які ніколи не цікавилися цифровими активами і блокчейном. При цьому багато хто так і не може зрозуміти, чому ціна першої криптовалюти зростає. У цій статті ми постараємося розібратися, що сприяє зростанню цін біткоїна.
Історія та застосування BTC
Ні для кого не є таємницею, що біткоїн з’явився завдяки людині або групі людей під псевдонімом Сатоші Накамото, а першу транзакцію було здійснено у 2009 році. Перша купівля реального товару за біткоїни відбулася 2010 року, тоді користувач придбав 2 піци за 10 000 BTC. Після цього популярність активу почала зростати, оскільки йому знайшли застосування в покупках заборонених предметів. Але це не тривало довго і через деякий час біткоїном і альткоїнами почали користуватися для легальних операцій. Цифрові активи стали повноцінним засобом для накопичення капіталу, платіжними одиницями. Багато компаній приймають криптовалюту як оплату товарів або послуг. Багато людей все ще вважають, що використовувати крипту означає залишатися анонімним у мережі. Однак це не так, інформація про транзакції загальнодоступна і зберігається в блокчейні.
Чому біткоїн дорогий
Біткоїн є першою криптовалютою, яка змогла отримати довіру суспільства. Однак крім цього існують й інші чинники:
- Обмежена емісія;
- Дорога підтримка системи;
- Вплив китів;
- Зростаючий попит на цифрові активи;
- Зростання альткоїнів;
- Новини.
Про кожен пункт розповімо детальніше.
Емісія
У біткоїна обмежена емісія. Це суттєва відмінність від фіатних валют. Видобуто вже 90% від загальної емісії в 21 млн. Це впливає на котирування ціни першої криптовалюти. Крім цього криптовалюта загалом стає популярнішою і доступнішою. З’являється дедалі більше криптовалютних бірж і майданчиків, де будь-хто може купити або продати крипту. Тому трейдинг став набагато доступнішим. Криптовалюта є хорошим інструментом для інвестицій і засобом заробітку. У результаті цього, у людей з’явилася віра в майбутнє цифрових активів.
Дорога підтримка системи
Витрати на видобуток монет і комісію транзакцій збільшуються. Але є й інші витрати на підтримку системи. У 2021 році споживання електрики на транзакції та інші операції в блокчейні біткоїна становить 182,12 ТВтг. Це приблизно дорівнює витратам енергії такої країни як Таїланд.
Попит
На попит впливає безліч чинників, таких як інтерес людей. Чим більше покупців, тим вищим стає попит. Крім цього багато людей не довіряють фіату. Суспільство хоче убезпечити себе від інфляції і криптовалюта в цьому допомагає.
Інвестиції китів
У біткоїн інвестують різні люди. Це можуть бути компанії, фонди, уряди та звичайні користувачі. Це показує довіру великих інвесторів, які не стали б ризикувати грошима просто так.
Серед великих компаній у 2021 році найбільшою є MicroStrategy. Компанія розробляє ПЗ, займається аналізом бізнесу, надає хмарні послуги. Фірма була першою публічною компанією, яка інвестувала в цифрові активи велику суму.
Зростання альткоїнів
Біткоїн стала першою цифровою монетою у світі. Через деякий час почали з’являтися альтернативні монети — альткоїни. Далеко не у всіх вийшло домогтися будь-якого успіху, проте деяким проєктам це вдалося. 2021 року капіталізація біткоїна перевищує обсяги ефіріума (другої за капіталізацією монети).
Новини
Новини політичного або економічного характеру з легкістю можуть вплинути на курс цифрових активів. Новини можуть бути такими:
- Висловлювання лідерів країн про ставлення до цифрових активів;
- Інформація від великих компаній та організацій, які планують купити або продати криптовалюту;
- Висловлювання популярних людей, прогнози;
- Новини про економічні проблеми різних країн;
Взяти, наприклад, новину, яка не так давно прийшла з Китаю, про те, що китайським компаніям тепер заборонено надавати будь-які послуги з обміну крипти. Після цієї новини ціна криптовалют різко почала знижуватися.
Майбутнє біткоїна
Біткоїн продовжує відновлення після падіння. Наразі він торгується на позначці в $56 659, тому експерти почали прогнозувати подальше зростання. Наприклад, аналітичний сервіс Wallet investor прогнозує, що до кінця 2022 року ціна першої криптовалюти становитиме $94 755, а через п’ять років $219 001.
Висновок
Минулого року світова економіка зазнала сильного потрясіння у зв’язку з пандемією. Люди потребують стабільного і сильного фінансового інструменту. Біткоїн може ним стати. Зростання довіри до монети відображає її вартість. Аналітики JPMorgan вважають, що інвестори побачили в біткоїні захист від інфляції. Крім того, на курс вплинули інтерес інституційних інвесторів, великі витрати на підтримання блокчейна, підвищений попит, зокрема з боку звичайних користувачів. Але для того, щоб заробити цифрові активи, ми можемо порекомендувати вам помічника трейдера — торгового бота RevenueBot. Сервіс дає можливість створювати торгових ботів на найбільших і топових криптовалютних біржах, таких як: Binance, Bittrex, Bitfinex, Exmo та інші. Створення бота безкоштовне, сервіс не братиме комісії до того моменту, поки клієнт не почне отримувати прибуток від торгівлі ботом. За допомогою глибоких налаштувань бота клієнти сервісу реалізовують торгові стратегії, які проблематично випробувати при звичайному трейдингу. Одразу зазначимо: бот не має доступу до коштів клієнтів на біржі, а торгує за допомогою API-ключів, тобто рахунок залишиться поза доступом. У RevenueBot понад 35 тис клієнтів, які заробляють завдяки торговим ботам.
Але і це ще не повний список переваг цього сервісу:
- Платіть комісію тільки після отримання прибутку.
- Налаштування бота відкривають різноманітні шляхи для отримання прибутку.
- Усередині RevenueBot реалізовано маркетплейс, на якому клієнти можуть купити готового бота, щоб не трудитися у створенні власного, або ж продати свого, якщо конфігурація показала ефективність. Також, на маркетплейсі купуються послуги наставника (досвідченого клієнта сервісу), який готовий відповісти на запитання новачків. Згодом, ви і самі можете стати наставником, отримуючи за це додатковий прибуток.
- Регулярні оновлення можливостей сервісу, які оптимізують торговий процес.
- Наявність реферальної програми RevenueBot дає змогу заробляти на торгівлі, навіть не вдаючись до трейдингу. Залучайте нових клієнтів для сервісу й отримуйте до 30% від отриманого ними прибутку щомісяця (але не більше 15 USD).
Як ви можете бачити, переваг у сервісу досить багато, залишилося тільки почати торгувати. Та й навіщо перераховувати плюси, якщо ви самі можете все перевірити через офіційний сайт сервісу. Вкрай рекомендується швидше ухвалювати рішення, адже крипто ринок не стоїть на місці, а зростає непомірними кроками. Хто знає, скільки прибутку втрачає той, хто не наважується прийти і почати торгівлю разом з RevenueBot.