Posted inТехнології блокчейн

7 прикладів застосування штучного інтелекту в повсякденному житті

Штучний інтелект впливає на повсякденне життя: персональні асистенти, соціальні мережі, охорона здоров’я, автономні транспортні засоби, розумні будинки та багато іншого!

7 прикладів штучного інтелекту в повсякденному житті

Штучний інтелект (ШІ) стає все більш важливим у нашому повсякденному житті. ШІ може автоматизувати рутинні та трудомісткі завдання, дозволяючи нам зосередитися на більш важливих справах. Крім того, алгоритми ШІ можуть аналізувати величезні обсяги даних, щоб персоналізувати продукти, послуги та досвід. Більше того, ШІ стимулює інновації в різних галузях, таких як фінанси, роздрібна торгівля та освіта.

Ось сім прикладів застосування штучного інтелекту в повсякденному житті.

Персональні асистенти

Персональні асистенти зі штучним інтелектом, такі як Siri, Google Assistant і Amazon Alexa, інтегровані в смартфони, смарт-колонки та інші пристрої і можуть виконувати широкий спектр завдань — від створення нагадувань і надсилання повідомлень до відтворення музики і керування пристроями "розумного будинку".

Соціальні мережі

Соціальні мережі використовують штучний інтелект, щоб вивчати вподобання та поведінку користувачів, пропонувати релевантні матеріали та налаштовувати користувацький досвід. Крім того, завдяки системам штучного інтелекту виявляються і видаляються фейкові новини, мова ворожнечі та інший шкідливий контент.

Наприклад, Meta використовує ШІ для виявлення та видалення фейкових новин та іншого шкідливого контенту. Instagram використовує ШІ, щоб рекомендувати пости та історії на основі поведінки користувачів. TikTok використовує ШІ для персоналізації користувацького досвіду та рекомендації відео.

Обслуговування клієнтів

Компанії все частіше використовують віртуальних помічників і чат-ботів на основі ШІ для обслуговування клієнтів у режимі 24/7. Ці чат-боти використовують обробку природної мови для розуміння запитань споживачів і надання релевантних відповідей.

Наприклад, багато компаній, таких як H&M, використовують чат-боти зі штучним інтелектом для підтримки клієнтів. Ці чат-боти можуть обробляти широкий спектр запитів, таких як відстеження замовлень та обробка повернень.

Охорона здоров’я

Застосування штучного інтелекту в охороні здоров’я включає моніторинг пацієнтів, дослідження ліків і медичну візуалізацію. Аналіз медичних зображень, виявлення аномалій і підтримка діагностики — все це можливості алгоритмів штучного інтелекту.

Наприклад, компанія Merative (формально IBM Watson Health) використовує ШІ для аналізу медичних зображень і допомоги лікарям у постановці діагнозу. Додаток Ada використовує ШІ, щоб допомогти користувачам ідентифікувати симптоми та зв’язатися з медичними працівниками.

Від пошуку ліків до підтримки прийняття клінічних рішень — штучний інтелект змінює наш підхід до охорони здоров’я. Деякі з найкращих інструментів ШІ на ринку включають IBM Watson Health та Google DeepMind Health. #HealthcareAI #AIinMedicine #HealthTech

— Pratap Venkatesan (@twitprattu) 22 березня 2023 р.

Електронна комерція

Сайти електронної комерції, такі як Amazon, надають клієнтам рекомендації щодо товарів, використовуючи алгоритми ШІ на основі їхніх пошукових запитів, історії переглядів та іншої інформації. В результаті продажі зростають, а задоволеність клієнтів підвищується.

Автономні транспортні засоби

ШІ використовується в безпілотних автомобілях, вантажівках і автобусах для сприйняття навколишнього середовища, прокладання маршрутів і прийняття рішень під час руху. Очікується, що ця технологія зменшить кількість зіткнень, заторів на вулицях і забруднюючих речовин.

Наприклад, Tesla використовує штучний інтелект у своїх безпілотних автомобілях, які можуть орієнтуватися на дорогах, автомагістралях і парковках без втручання людини.

Пристрої для розумного дому

Пристрої для розумного дому, такі як термостати, системи освітлення та системи безпеки, використовують ШІ, щоб вивчати вподобання користувачів і відповідно до них налаштовувати свої параметри. Цими пристроями також можна керувати дистанційно за допомогою смартфонів або голосових команд.

Наприклад, Philips Hue використовує ШІ для регулювання освітлення на основі вподобань користувача та рівня навколишнього освітлення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *