Крипто-стартапи дозволяють новим крипто-проектам збирати кошти, надаючи інвесторам перший доступ до токенів. Ось як вони працюють.
У світі криптовалют раннє приєднання до проектів може бути вигідним. Наприклад, інвестори, які купили біткойн (BTC) у 2011 році, зараз пожинають плоди своїх інвестицій. Вони відкрили для себе щось нове, побачили його потенціал і залишилися з ним.
Зі зростанням популярності криптовалют у світі з’являється нова платформа для збору коштів: крипто-стартап. Вони дозволяють криптоінвесторам знаходити та інвестувати в криптопроекти на ранніх стадіях розвитку до того, як вони вийдуть на біржу. В результаті вони можуть купувати токени задешево і отримувати більше прибутку, коли їхня вартість зростає.
В останні роки криптовалюта значно зросла в популярності, незважаючи на волатильність ринку, коли біткойн впав з $60 000 до близько $35 000, ефір (ETH) — на 40%, а догекоїн (DOGE) — на 45%. Також посилився тиск на регулювання, оскільки адміністрація Байдена вживає заходів для регулювання криптовалют.
Незважаючи на ці події, інтерес до криптовалюти залишається на рекордно високому рівні. Інвестори та широка громадськість перебувають в очікуванні наступної великої події, і крипто-стартапи можуть запропонувати ідеальну платформу для цього.
Вони дозволяють засновникам криптовалютних проектів підвищити впізнаваність і залучити капітал для своїх компаній за невелику ціну. Крім того, вони пропонують інвесторам та засновникам безпечну платформу для пошуку та налагодження зв’язків один з одним.
Що таке крипто-стартап?
Крипто-стартап, який іноді називають крипто-інкубатором, — це платформа на базі децентралізованої біржі (DEX), де крипто-проекти представляються і можуть отримати фінансування. Перед публічним розміщенням криптовалюта на ранніх стадіях продається криптоінвесторам проекту.
Інвестори розглядають це як чудовий шанс отримати прибуток від майбутнього зростання цін, купуючи токени за низькими цінами і продаючи їх згодом з прибутком. Оскільки вартість запуску мінімальна, платформа також може залучити більше криптовалютних проектів для фінансування.
Нові засновники також можуть отримати вигоду від платформи, оскільки вони матимуть легший доступ до пулу криптовалютних інвесторів та шанувальників, які чекають на наступне захоплююче підприємство.
У 2021 році, на піку бичачого ринку, було запущено багато нових монет і проектів, в які інвестори вкладали гроші. Однак деякі з них виявилися шахрайськими, і багато хто втратив гроші, оскільки не мав належних навичок або часу для перевірки проектів.
На відміну від них, надійні крипто-платформи здійснюють належну перевірку від імені користувачів та інвесторів, що є ще однією причиною їхньої зростаючої популярності. Нові проекти проходять суворий процес скринінгу із залученням третьої сторони для проведення перевірки нових користувачів за принципом "Знай свого клієнта" (KYC), що допомагає захистити як засновників, так і інвесторів.
Як працює крипто-стартап?
Криптовалютні платформи існують для того, щоб об’єднати криптовалютні проекти та зацікавлені спільноти. Вони допомагають засновникам залучати гроші від потенційних користувачів та інвесторів, а інвесторам — максимізувати свою віддачу від інвестицій.
Прозорість і безпека — дві ключові характеристики, які приваблюють інвесторів. Користувачі, які створюють новий обліковий запис, зазвичай проходять процедуру KYC для підтвердження своєї особи. Ця процедура також ускладнює маніпулювання системою шляхом здійснення транзакцій з використанням декількох псевдонімів.
Кожен крипто-стартап матиме власний набір відібраних криптовалютних проектів та їхній поточний статус. Зацікавлені інвестори повинні мати доступ до важливої інформації про ці проекти, такої як ціна та дата запуску. Інвестори також зможуть придбати конкретні токени, як тільки почнеться їх продаж.
Продаж токенів на крипто-платформах схожий на блокчейн, оскільки він забезпечує прозорість і дозволяє легко відстежувати спосіб розповсюдження кожного токена. Це дає можливість роздрібним інвесторам вкладати кошти в токени на ранніх стадіях. Це також сприяє рівномірному розподілу токенів серед інвесторів і перешкоджає тактиці "викачування і скидання".
У чому переваги крипто-стартапів?
Здатність криптовалютної спільноти до інновацій перевершує лише її вплив на формування нових трендів, про що свідчить поява NFT. Але що таке NFT? NFT -…
Що таке криптоаерозоль і як він працює?
Криптоаеродроп — це маркетингова стратегія, яку використовують стартапи, щоб роздавати токени існуючим криптовалютним трейдерам безкоштовно або в обмін…
Що таке віртуальна машина Ethereum (EVM) і як вона працює?
Будучи основою блокчейну Ethereum, EVM надає розробникам середовище виконання для створення DApps та інших додатків. Ефір (ETH), друга за ринковою…
Що таке децентралізовані біржі і як вони працюють?
Децентралізовані біржі, також відомі як DEX, — це однорангові ринки, на яких криптовалютні трейдери здійснюють транзакції безпосередньо, не передаючи…
Що таке DApps? Все, що потрібно знати про децентралізовані додатки
Децентралізовані додатки (DApps) — це, по суті, версії додатків на основі смарт-контрактів на базі блокчейну, популяризовані мережею Ethereum. Вони…
Запуски вигідні тим, що об’єднують криптовалютні проекти та інвесторів. Серед інших переваг можна виділити наступні:
- Низькі комісії: Деякі стартап-платформи стягують лише номінальну плату, тоді як інші не стягують нічого за лістинг. Деякі стартапи дозволяють швидко і легко запустити проект, знижуючи бар’єри для входу на ринок.
- Безпека: На таких майданчиках ретельно перевіряють як користувачів, так і проекти, щоб убезпечити всіх учасників. Також малоймовірно, що може статися порушення, оскільки інвестори мають абсолютну власність на свої активи, а стартап-платформи не зберігають кошти користувачів.
- Без періоду очікування: Токени доступні одразу після покупки без періоду обробки.
Як користуватися крипто-стартапами
Нижче наведені деякі загальні кроки, однак вони можуть дещо відрізнятися в залежності від крипто-стартап-майданчика, який ви використовуєте:
Типи крипто-стартапів
Початкові платформи для пропозиції DEX (IDO)
IDO — це децентралізовані платформи для краудфандингу. Тут торгують токенами, які представляють активи, розміщені на DEX. Серед відомих IDO-платформ — FireStarter, BSCPad, GameFi, Seedify і TrustPad.
Платформи для первинної пропозиції NFT (INO)
INO-стартапи дозволяють інвесторам фінансувати проекти, в яких колекція або колекції невзаємозамінних токенів (NFT) пропонуються для продажу на платформі. Деякі з таких платформ — Only1, BSCStation та Seedify.
Платформи для первинної пропозиції монет (ICO)
ICO-платформи дозволяють засновникам збирати кошти для завершення розробки своїх блокчейн-проектів, пропонуючи токени інвесторам. Інвестори вкладають гроші в перспективні проекти, сподіваючись на значний прибуток. Серед відомих ICO-платформ — CardStarter, Binance Launchpad і Polkastarter.
Платформи для первинної пропозиції ігор (IGO)
IGO launchpads — це платформи, де розробники ігор та метамереж можуть отримати фінансування для своїх проектів. На цих майданчиках розміщуються МПО, проекти для заробітку на іграх, ігрові утиліти та пов’язані з ними NFT. Прикладами таких платформ є Gamestarter, Enjinstarter та PlayPad.
Характеристики хорошого крипто-стартапу
Перш ніж інвестувати в криптовалютний проект або запустити його, важливо провести дослідження щодо правильного стартап-платформи.
Для інвесторів
Для інвесторів, які хочуть бути впевненими в тому, що ці проекти безпечні, прибуткові і принесуть хорошу віддачу від інвестицій, життєво важливо перевірити прихильність стартап-платформи до безпеки. Платформа повинна дотримуватися суворих протоколів безпеки, використовувати KYC-перевірки та вживати інших заходів для захисту особистої інформації.
Мінімальна сума стейкінгу та переваги, пов’язані з кожним стартап-платформою, можуть відрізнятися, тому перед прийняттям рішення необхідно ретельно проаналізувати їх.
Для засновників
Засновники, зацікавлені в запуску свого проекту через крипто-стартап, повинні оцінити, наскільки добре платформа просуває пов’язані проекти і чи підтримує їх спільнота. Крім того, важливо перевірити процес перевірки проектів, критерії, а також те, наскільки справедливими та реалістичними є умови запуску.
Спільнота підтримки може бути дуже корисною, оскільки інші учасники можуть допомогти просувати проекти на ринок користувачам та потенційним спонсорам
Майбутнє крипто-стартапів
Крипто-стартапи — це нові платформи, покликані полегшити фінансування криптовалютних проектів. Вони покликані зменшити зростаючу недовіру до криптовалют і підвищити довіру інвесторів.
Відсіваючи шахраїв і просуваючи законні криптовалютні проекти, стартап-платформи допомагають поліпшити ринок і надають інвесторам відчуття безпеки, що є вигідним для інвесторів і засновників. Для інвесторів це допомагає знизити ризики, а засновникам дає додаткові можливості для просування своїх проектів на ринку.
Як бонус, звичайні інвестори тепер можуть отримати доступ до інвестицій, які раніше були зарезервовані для інституційних інвесторів та венчурних капіталістів. Розвиток крипто-стартапів має зробити інвестиції в криптовалюту простішими та безпечнішими. А зі збільшенням кількості інвесторів можна сподіватися, що криптовалютна індустрія продовжить зростати.