За останнє десятиліття біткойн виріс як засіб заощадження і пройшов модернізацію для покращення можливостей обробки транзакцій. Різні компанії зараз приймають біткойн (BTC) як спосіб оплати, як особисто, так і в Інтернеті.
Незважаючи на вищу комісію, ніж у багатьох інших криптовалютах, BTC може бути корисним для великих транзакцій — особливо з огляду на його вражаючу безпеку. Протягом більшої частини свого існування біткоїн-спільнота дуже вірила в те, що криптовалюта стане життєздатною альтернативою багатьом централізованим платіжним системам, що існують на ринку. Однак наразі BTC використовується переважно як довгострокова інвестиція, актив, подібний до золота чи акцій.
Основною проблемою є кількість транзакцій, які може обробити мережа: Абсолютна максимальна пропускна здатність Біткоїна становить лише сім транзакцій на секунду. Тим часом, у 2019 році Visa обробила понад 185 мільярдів транзакцій.
Слід зазначити, що транзакції з кредитних карток не розраховуються одразу. У деяких випадках ці транзакції стоять у черзі кілька днів, тоді як Біткоїн критикують за те, що під час перевантажень транзакції стоять у черзі годинами. Як і у випадку з кредитними картками, в біткоїні є транзакції, що очікують на виконання, і завершені транзакції; люди часто плутають ці два види транзакцій.
Оскільки все більше і більше людей починають використовувати Біткоїн і надсилати транзакції, мережа роздувається. Разом з кількістю транзакцій зростає час очікування і — що найважливіше — комісія за транзакції, яка зростає під час перевантаженості мережі і падає, коли використання зменшується.
Класичним прикладом цього є те, що комісія за транзакції BTC злетіла до небес через збільшення використання і торгівлі в 2017 році, в період, коли ціна токена злетіла до небес. Це змусило людей поставити під сумнів життєздатність біткоїна, і кілька великих компаній перестали приймати його як спосіб оплати.
Біткоїн має рішення для масштабування, яке має на меті змінити цю ситуацію: воно називається Lightning Network і використовує державні канали для проведення транзакцій майже миттєво, з номінальною комісією. Ця мережа оновлює стан блокчейну Біткоїна після завершення транзакцій.
Брак зручності для користувачів обмежує впровадження Lightning Network. Наразі користувачам доводиться створювати та вносити кошти на свої канали Lightning, перш ніж вони зможуть здійснити транзакцію. Вони також повинні тримати канал відкритим до завершення транзакції.
Мережа Lightning отримає вигоду від Taproot, оновлення Біткоїна, яке покращує конфіденційність, роблячи транзакції Lightning нерозрізненими зі звичайними транзакціями BTC. Також з’являться гаманці, які мають на меті полегшити людям купівлю речей за BTC за допомогою Lightning, що є багатообіцяючою перспективою для майбутнього Біткоїна.
Найважливіша проблема, яку вирішує Lightning, — зробити BTC життєздатним для крихітних транзакцій, таких як чашка кави. Якщо Lightning не буде використовуватися для цих невеликих, частих транзакцій, то високі комісії Біткоїна можуть призвести до багатократного зростання цін.
Другою найважливішою проблемою є час транзакції в звичайних магазинах. Наприклад, стояти за користувачем біткоїна в черзі до каси і чекати більше 10 хвилин, поки транзакція пройде, було б дуже дратівливо.
Lightning потенційно може усунути обидві вищезгадані проблеми, якщо стане більш зручним для користувачів. Прихильники біткоїна сподіваються, що після повного впровадження цієї технології біткоїн зможе потіснити Візу в конкурентній боротьбі.
З іншого боку, транзакції, що проводяться в Інтернеті, як і раніше, легко здійснюються за допомогою Біткоїна через відсутність черги — особливо якщо ви платите за допомогою QR-коду за допомогою мобільного гаманця. Зростання онлайн-покупок може вплинути на життєздатність платежів BTC, особливо в умовах занепаду традиційних магазинів.
Інтернет-магазини, які приймають Bitcoin
- Overstock — відомий інтернет-магазин, який приймає і повністю підтримує платежі в біткоїнах.
- Home Depot — мережа магазинів товарів для дому, найбільша в США.
- Newegg — гігант електронної роздрібної торгівлі, який приймає платежі в біткоїнах за більшість своїх товарів.
- Shopify — платформа електронної комерції, яка дозволяє користувачам створювати власні інтернет-магазини, подібні до Etsy та eBay.
- Microsoft — одна з найбільших світових компаній, що дозволяє користувачам поповнювати свої рахунки за допомогою Біткоїна.
Більшість великих онлайн-магазинів все ще не приймають BTC як форму оплати, але є спосіб купувати у них товари за допомогою цифрової валюти: Ви можете купувати за біткоїн за допомогою подарункових карток.
Дійсно, значна частина транзакцій, пов’язаних з біткоїном, — це покупки за допомогою подарункових карток. Подарункові картки — це найпростіший спосіб використання криптовалюти для купівлі товарів у глобальних компаній і малих місцевих підприємств, онлайн і офлайн.
Постачальники послуг, які приймають біткойн
Прийняття біткоїна як платіжного засобу варіюється від компанії до компанії. Отже, не існує конкретних ринків, де BTC приймається повсюдно. Натомість є різні компанії в різних секторах, які прагнуть розширити свою клієнтську базу, впроваджуючи цифрові валюти як новий спосіб оплати:
Посібник для початківців про ланцюжок BNB: Еволюція Binance Smart Chain
Binance Smart Chain (BSC) тепер називається BNB Chain. BSC, блокчейн першого рівня криптовалютної біржі Binance, нещодавно оголосив про злиття Binance…
Algorand (ALGO): Посібник для початківців з децентралізованої технології блокчейн
Algorand — це автономна, децентралізована блокчейн-мережа. Вона пропонує широкий спектр безпечних, ефективних і масштабованих додатків. Вона була…
Посібник для початківців про різні типи мереж блокчейн
Блокчейн — це розподілений, незмінний реєстр, який робить запис транзакцій та управління активами (як матеріальними, так і нематеріальними) в…
Посібник для початківців про мережу Cardano та екосистему ADA
Cardano — це блокчейн-платформа з відкритим вихідним кодом на основі криптовалютних токенів, яка широко використовується для розміщення глобально…
Посібник для початківців про обгорнуті токени та обгорнутий біткоїн
Крипто-ентузіасти могли чути про обгорнутий біткоїн або обгорнуті криптовалюти. У цій статті ми розглянемо типи обгорнутих токенів, які існують в…
- AT&T — оператор стільникового зв’язку.
- Twitch — платформа для прямих трансляцій.
- Dish Network — американський провайдер супутникового телебачення з прямим мовленням.
- ExpressVPN — високошвидкісна, безпечна VPN-мережа.
- NordVPN — VPN-провайдер з Мальти, що не реєструється.
- ProtonMail — наскрізний провайдер зашифрованої електронної пошти.
- Vultr — компанія, що надає послуги веб-хостингу.
- WordPress — система управління контентом з відкритим вихідним кодом, яка дозволяє користувачам створювати веб-сайти та блоги.
- Reddit — ви можете придбати преміум-функції за біткоїни.
- Namecheap — провайдер веб-хостингу та доменних імен.
- Bloomberg, Chicago Sun-Times — використовуйте Біткоїн для підписки на новини в Інтернеті.
Купівля відеоігор за біткойн
У минулому, щоб придбати відеогру, вам потрібно було відвідати фізичний магазин. Однак сьогодні більшість геймерів роблять покупки онлайн. Відеоігри стають цифровим надбанням, як і самі цифрові валюти. Тому цілком природно, що все більше і більше провідних платформ для продажу ігор приймають біткойн.
- Xbox — використовуйте біткоїн для оплати ігор, доповнень та підписок на Xbox Live.
- Humble Bundle — цифровий магазин, який відраховує частину своїх доходів на благодійність.
- Big Fish Games — компанія з розробки казуальних ігор, що базується в Сіетлі, штат Вашингтон.
Туристичні компанії, які приймають біткойн
Існує багато конкуруючих туристичних сервісів, і більшість з них пропонують дуже схожі набори інструментів. Надання альтернативних способів оплати — чудовий спосіб залучити нових клієнтів. Ось деякі сервіси, де ви можете забронювати відпустку своєї мрії і оплатити її за допомогою біткоїна:
- Expedia — одне з найбільших у світі онлайн-агентств з бронювання подорожей наразі приймає BTC для бронювання готелів і планує запровадити його як спосіб оплати за перельоти, заходи тощо
- AirBaltic — перша авіакомпанія, яка почала приймати біткойн-платежі за різноманітні рейси.
- Virgin Galactic — перша в світі комерційна космічна авіакомпанія, що належить мільярдерові і бізнес-магнату Річарду Бренсону, приймає BiBitcoin/li>
Некомерційні організації, які приймають біткойн
- Фонд Вікімедіа — некомерційна організація, що займається заохоченням зростання, розвитку та розповсюдження безкоштовного багатомовного освітнього контенту.
- Wikileaks — міжнародна неприбуткова організація, яка публікує секретну інформацію, витоки новин та засекречені матеріали, надані анонімними джерелами.
- The Giving Block — платформа, яка полегшує неприбутковим організаціям і донорам прийом і передачу криптовалютних пожертвувань відповідно.
Пожертвування грошей на благодійність часто пов’язане з величезними комісіями. Крім того, деякі люди з тих чи інших причин вважають за краще зберігати свої пожертви анонімними. Пожертвування грошей за допомогою Bitcoin дозволяє уникнути обох цих проблем.
Ресторани та супермаркети, які приймають біткойн
- Subway — ви можете купити сендвічі за біткоїни в різних місцях по всьому світу.
- Burger King — велика міжнародна мережа ресторанів швидкого харчування, яка продає бургери, картоплю фрі та багато іншого.
- Whole Foods — мережа супермаркетів, яка продає органічні продукти.
Таксі
Декілька служб таксі та аеропортів у різних частинах світу приймають біткоїн як спосіб оплати.
Освіта
- Treehouse — спеціаліст з інтерактивної освіти, який приймає біткоїн для оплати різноманітних курсів.
- Curtin University — великий університет в Австралії з курсами, що охоплюють архітектуру, бізнес, інженерію, інформаційні технології та багато іншого.
- Королівський коледж — християнський гуманітарний коледж, розташований в Нью-Йорку.
- Європейська школа менеджменту та технологій (ESMT) — німецький університет з великою кількістю іноземних студентів.
У 2013 році Університет Нікосії, приватна школа на Кіпрі, став першим університетом, який запропонував магістерську програму з блокчейну та цифрових валют. Звичайно, ви можете оплатити навчання в біткоїнах.
Агрегатори біткоїн-магазинів
- Where to Spend Bitcoins UK — каталог магазинів, пабів, сайтів та інших місць у Великобританії, які приймають біткоїни.
- useBitcoins — платформа з більш ніж 5 000 компаній, які приймають BTC.
- Coinmap — карта підприємств по всьому світу, які приймають Bitcoin.
- Spendabit — пошукова система, здатна знайти конкретні товари, які можна купити за біткойн.
Розкішні способи витратити біткойн
- BitCars — онлайн-маркетплейс, який продає автомобілі за біткоїн.
- AutoCoinCars — онлайн-маркетплейс, який продає автомобілі і вказує їх ціни в BTC, серед інших кркриптовалют фіатних валют.
- Bithome — швейцарський онлайн-майданчик нерухомості, де ви можете купувати і продавати нерухомість за біткоїн.
- Prestige Cars Kent — автосалон, який дозволяє клієнтам купувати автомобілі за біткоїн.
- Prestige Time — магазин, який дозволяє купувати розкішні годинники за біткоїн.
- Denison Yacht Sales — компанія, яка дозволяє купувати яхти за біткоїн.