Posted inОсвіта та поради

Як зниження нагороди за блок для майнерів у 2016 році вплине на біткоїн

nasdaq-bitcoin

2016 рік ознаменується важливою подією — зниженням нагороди майнерам за знайдений блок удвічі. Про причини та можливі наслідки "наполовину зменшити блок" для майнерів зокрема і біткоїн-економіки загалом ми розповімо в нашому матеріалі.

Пропозиція біткоїна

Як відомо, кількість біткоїнів є кінцевою і становить 21 млн монет, а вперше монета потрапляє в наш світ щоразу, коли майнер розв’язує блок, за що й отримує нагороду.

Під час формулювання правил біткоїн-протоколу Сатоші Накамото зробив так, щоб кількість біткоїнів, які "випадають" у вигляді винагороди з блоку, зменшувалася на 50% кожні 210 тисяч блоків. У середньому протягом години розшифровується близько 6 блоків, тому для генерації 210 тисяч блоків і наполовину зменшити винагороду необхідно плюс-мінус 4 роки.

Це означає, що якщо з 2012 по 2016 рік винагорода майнера становить 25 біткоїнів, то після уполовинивания сума становитиме 12,5 біткоїнів. Фінальну кількість у 21 млн. біткоїнів буде згенеровано до 2140 року.

Навіщо потрібно зменшувати нагороду за блок?

Про необхідність зменшення нагороди в інтерв’ю Bitcoin Magazine розповів засновник проекту Ethereum Віталік Бутерін:

"Основна причина, чому це робиться, полягає в необхідності контролювати інфляцію. Однією з вад традиційних фіатних валют, контрольованих центральними банками, є те, що банки можуть друкувати стільки грошей, скільки вважатимуть за потрібне, а якщо вони створять занадто багато грошей, закони пропозиції та попиту забезпечать стрімке падіння цінності валюти".

"Водночас біткоїн задуманий так, щоб бути схожим за своїми властивостями на звичайні товари, наприклад золото. У світі обмежений запас золота, і з кожним новим видобутим грамом золота, залишок золота в надрах стає дедалі важче і важче добути. Внаслідок обмеженої пропозиції, золото зберігає свою цінність міжнародного засобу обміну та накопичення понад 6 тисяч років, і є надія, що біткоїн поводитиметься так само".

Коли відбудеться наступне уполовинивание?

Як ми вже знаємо, створення одного блоку має займати в середньому 10 хвилин, отже, можна порахувати, що зменшення нагороди відбудеться десь у липні-серпні 2016 року. Однак деякі учасники біткоїн-спільноти резонно зазначають, що в реальному світі на генерацію блоку транзакцій у майнерів іде в середньому близько 9 хвилин 20 секунд, що на 7% менше очікуваних 10 хвилин. З урахуванням цього, переполовинювання відбудеться 20 червня 2016 року.

Яким чином уполовинивание вплине на біткоїн-економіку?

Зрозуміло, основне питання полягає в тому, як це вплине на ціну біткоїна. Відповіді ніхто не знає. Очікувані сценарії: зростання ціни біткоїна або збереження поточної динаміки. Думки спільноти з цього приводу розділилися на дві партії. Дехто стверджує, що спільнота заздалегідь готова до зміни винагороди і цією подією не здивуєш біткоїн-ентузіастів. Отже, ціна біткоїна не зміниться, адже єдиним джерелом флуктуації на ринку міг би бути конфлікт очікувань або непередбачуваність. Інші вважають, що внаслідок падіння пропозиції біткоїнів, ціна зростатиме зі зростанням попиту. У чому точно згодні всі учасники дискусії, так це в тому, що очікувана подія не призведе до падіння ціни біткоїна.

Проте є думка, що різка зміна розміру винагороди при збереженні ціни біткоїна може призвести до падіння мотивації до майнінгу, наслідком чого стане більша монополізація і зростання волатильності криптовалюти, тому що багато майнерів вважатимуть невигідним тримати увімкненими свої обчислювальні потужності та вийдуть з гри. Також падіння прибутковості майнінгу і відтік учасників ринку може означати зниження привабливості біткоїна для інвестицій і подальшої популяризації.

Уполовинювання вже відбувалося 28 листопада 2012 року. На той момент ціна біткоїна становила $13,42, і особливого впливу на неї це не справило. Зрозуміло, на той час біткоїн ще не був так відомий широкому загалу. Незабаром після цього ціна біткоїна злетіла до 230 доларів, але багато хто вважає, що це пов’язано з тодішньою фінансовою кризою на Кіпрі.

Добавить комментарий