У всіх криптовалют є певна емісія, монети якої однакові і їх можна обмінювати одна на одну. Зі свого боку, кожен NFT унікальний і не має аналогів. Хоча випуск невзаємозамінних токенів, як і криптовалюти, відбувається через смарт-контракт. До одного контракту може належати будь-яка кількість NFT зі спільними рисами, таким чином вони можуть об’єднуватися в колекції.
Головна особливість і, водночас, цінність NFT — у цифрових предметах, до яких вони належать. Токен не зберігає в собі сам предмет — він вказує на посилання на медіафайл, розміщений на сервері. Завдяки властивостям блокчейна цей запис неможливо підробити або змінити, крім легальних випадків — обміну або продажу. Таким чином NFT виступають свідченням права власності на цифровий предмет (або його частку).
2. Платформа автоматично запропонує підключити до сервісу відповідний криптогаманець. Ми будемо використовувати MetaMask.
3. Гаманець попросить підписати повідомлення, необхідне для його з’єднання з OpenSea. Після підтвердження платформа автоматично створить ваш профіль.
4. У новому вікні з’явиться сторінка для створення NFT. Вам потрібно завантажити об’єкт, до якого буде прив’язаний токен: зображення, аудіо, відео або 3D-модель.
Потім потрібно ввести інші дані: назву токена, посилання на особистий сайт або блог (необов’язково), опис об’єкта, далі вибрати блокчейн, на якому буде розміщено токен: Ethereum, Polygon, Klaytn Blockchain або Solana.
Також можна використати опцію розблокованого контенту (Unlockable Content) — у такому разі метадані токена зможуть побачити тільки його власники.
5. Коли всі параметри налаштовані, натискайте кнопку Create , і NFT автоматично з’явиться у вашій колекції.
6. Щоб перейти до налаштувань продажу, натисніть на кнопку Sell у правій верхній частині екрана.
З’явиться сторінка з налаштуваннями параметрів ціни, терміну розміщення та інших умов. За бажання творець NFT може провести аукціон або встановити фіксовану ціну. Також можна встановити роялті та вибрати криптовалюти, доступні для оплати за токен. Після того як параметри задано, натисніть на Complete listing .
Як заробити на NFT?
Маркетплейс не обіцяє користувачеві стовідсоткову гарантію продажу токена, тому йому доведеться самостійно рекламувати свій NFT і шукати для нього покупців.
Якщо вам важливо здобути навички саме у створенні цифрових об’єктів, а не в торгівлі, то ви можете приєднатися до будь-якого NFT-проекту як автор.
Багато компаній, пов’язаних із цим ринком, шукають фахівців для створення контенту: художників, музикантів, письменників і представників інших творчих професій.
Які можуть виникнути проблеми під час створення NFT?
Медіафайли зберігати в блокчейні неможливо, бо інакше його розмір досяг би неймовірних розмірів. Наприклад, копія Ethereum уже зараз важить понад 1 ТБ. Тому для зберігання файлів, до яких прив’язані NFT, використовують офчейн-інфраструктуру.
Найчастіше метадані NFT вказують на посилання в хмарному HTTP-сервері, де зберігається файл. Таким чином, з’являється протиріччя: сам токен перебуває в блокчейні, а предмет, на який він вказує, — на централізованому сервері. Тому існує ймовірність (хоча й низька), що файл можна замінити на інший або зовсім видалити.
Проблему частково вирішує протокол зв’язку InterPlanetary File System (IPFS). Це система для децентралізованого зберігання файлів, тому файли, розміщені в IFPS, менш уразливі для втручання ззовні. Безліч хостів, а не тільки оператор сервера, гарантують, що дані не будуть змінені. Саме таким рішенням скористалася співачка Grimes, коли продавала свою колекцію невиданих треків у формі NFT.