Posted inНовини криптовалют

Марк Кьюбан і Джон Рід Старк сперечаються про причини краху FTX

Марк Кьюбан вважає, що SEC могла б врятувати американських клієнтів від FTX, якби прийняла японський підхід до регулювання криптовалют, але Джон Рід Старк не погоджується.

Марк Кьюбан, Джон Рід Старк сперечаються про причини краху FTX

Підприємець-мільярдер Марк Кьюбан знову зіткнувся з колишнім чиновником з цінних паперів Джоном Рідом Старком, цього разу через те, хто в кінцевому підсумку винен у краху FTX і його впливі на кредиторів.

Під час запеклої суперечки Кубин стверджував, що якби Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) встановила "чіткі правила", ніхто б не втратив гроші від краху біржі.

Раніше Старк припускав, що криптовалюта і стейблкоіни — в тому числі цифрові валюти центральних банків — не вирішують жодних проблем, а криптоіндустрія працює без регуляторного нагляду, захисту прав споживачів та аудиту, серед іншого.

Вам варто почитати про те, як Японія справляється з регулюванням. https://t.co/yHCVwZAqvG

Коли FTX зазнала краху, НІХТО В ЯПОНІЇ НЕ ВТРАТИВ ГРОШЕЙ.

Якби США/КЦБФР наслідували їхній приклад, встановивши чіткі правила, які б вимагали розділення коштів клієнтів і бізнесу, а також чіткого… https://t.co/Msvn9o9PCU

— Марк Кубан (@mcuban) 4 липня 2023 р.

Кубан стверджував, що Японія — юрисдикція, яка стає все більш дружньою до Web3 — є прикладом регулятора, який зробив все правильно.

"Коли FTX зазнала краху, НІХТО В ЯПОНІЇ НЕ ВТРАТИВ ГРОШЕЙ", — сказав він.

Старк — криптовалютний скептик — відповів, що звинувачувати SEC у краху FTX, BlockFi, Celsius, Terra і Voyager, які він назвав "пожежами в сміттєвих контейнерах", "трохи перебільшенням".

Хоча Старк визнав, що SEC не завжди має рацію, він стверджував, що регулятор врятував інвесторів від "мільйонів, можливо, навіть мільярдів" криптовалютних втрат.

Екс-чиновник SEC стверджував, що, хоча криптовалютна індустрія прагне регуляторної ясності, щоразу, коли правила оприлюднюються або пропонуються, "криптовалютна індустрія кричить" і часто реагує на це, подаючи "кричущий юридичний виклик їхньому прийняттю".

Кубань відповів, пояснивши, що "найкращий спосіб" запобігти криптовалютному шахрайству — це запровадити "чіткі правила захисту інвесторів". Він додав:

"Будь-хто, хто не зареєструється, де-факто порушує закон, не може працювати і буде закритий. Ось як ви захищаєте криптоінвесторів".

Однак Старк стверджує, що SEC пред’явила звинувачення таким компаніям, як Binance, Coinbase, Beaxy і Bittrex, лише через кілька місяців після того, як регулятор чітко дав зрозуміти, що ці фірми не дотримуються вимог.

"[Ці фірми] вирішили ігнорувати SEC — і отримувати прибутки якомога довше без реєстрації", — додав Старк.

Це гідно вивчення, Марк, дякую.

Закони в Японії вимагають від криптобірж реєструватися в органах влади, зберігати гроші клієнтів окремо від власних рахунків, тримати не менше 95% цифрових активів клієнтів у холодному гаманці і довіряти клієнтам …

— Джон Рід Старк (@JohnReedStark) 4 липня 2023 р.

Це вже вдруге за останні три тижні, коли пара конфліктує з приводу того, як має регулюватися криптовалюта.

11 червня Кубин звинуватив SEC у тому, що вона нібито не змогла забезпечити криптовалютні фірми чітким процесом реєстрації.

Він стверджував, що "майже неможливо дізнатися", що таке безпека, оскільки документ SEC "Рамки аналізу "інвестиційного контракту" цифрових активів" не пояснює, як криптовалютні фірми можуть відповідати вимогам законодавства.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *