Posted inНовини криптовалют

AML-перевірки для бізнесу і приватних інвесторів: огляд сервісу GetBlock

getblock-min

Якщо ви регулярно отримуєте на гаманець криптовалюту від інших користувачів, вам варто побоюватися брудних монет. Вони компрометують усі активи на адресі, через що їх не приймуть легальні біржі та обмінники. Щоб цього не сталося, криптобізнес і приватні інвестори перевіряють чистоту вхідних транзакцій.

AML-перевірки — спосіб боротьби з шахраями, який не дає їм скористатися незаконно отриманими монетами. Разом з AML-сервісом GetBlock розповідаємо, як знизити ризики отримання брудної криптовалюти, а також про оцінку ризику контрагентів і вартість перевірки транзакцій. А ще даємо промокод на безкоштовні перевірки транзакцій та адрес у GetBlock.

Коротко про GetBlock

Сервіс GetBlock оцінює ступінь ризику транзакцій і гаманців у блокчейнах біткоїна, Ethereum, Bitcoin Cash, Zcash, Dash і Monero. Він зберігає результати перевірки з доступом за посиланням.

Також GetBlock працює як звичайний оглядач блокчейна: відображає блоки, транзакції, хешрейт, обсяги переказів та інші ончейн-дані.

Під час реєстрації користувач отримує одну безкоштовну AML-перевірку. Після реєстрації введіть промокод FORKLOG22 у налаштуваннях акаунта, щоб отримати ще п’ять перевірок.

Як біржі розпізнають брудну криптовалюту

Транзакції в блокчейні біткоїна і його форків схожі на банківські чеки. Реєстр зберігає записи про баланси користувачів у вигляді UTXO — unspent transaction output, невикористаних виходів транзакцій. Коли користувач відправляє комусь токени, блокчейн "погашає" використаний UTXO і замість нього створює два нових: переказ для одержувача і здачу для відправника.

Приклад: в Аліси є 1 BTC на гаманці. Вона відправила Бобу 0,3 BTC. Блокчейн записав її транзакцію у вигляді "Аліса використала UTXO на 1 BTC, Боб отримав UTXO на 0,3 BTC, Аліса отримала UTXO на 0,7 BTC".

Блокчейни не видаляють UTXO і зберігають історію кожного невитраченого виходу аж до моменту видобутку монет майнером. За допомогою цих записів сервіси блокчейн-аналітики можуть відстежити, через які адреси проходили конкретні монети.

Згідно з чинними міжнародними нормами протидії відмиванню грошей (директива AMLD5), високоризиковими вважаються гаманці та перекази від:

  • нелегальних казино;
  • даркнет-маркетплейсів;
  • міксерів;
  • шахраїв;
  • скам-проектів;
  • одержувачів краденої криптовалюти.

AML-сервіси збирають інформацію про такі адреси і заносять у свої бази даних. При перевірці гаманця вони розраховують відсоток коштів, який прийшов з небезпечних UTXO. Так вони формують рівень ризику.

Біржі та обмінники перевіряють адреси користувачів у базах AML-сервісів. Якщо на гаманці є високоризикові UTXO, криптосервіс з AML може заморозити депозит користувача.

Що позначає рівень ризику

Під час перевірки адрес сервіси розраховують їхній рівень ризику — співвідношення монет із різних джерел. Якщо підозрілих UTXO мало, то адреса отримує низький рівень ризику. Біржа не заблокує депозит з такого гаманця.

AML-перевірки для бізнесу та приватних інвесторів: огляд сервісу GetBlock

Однак, якщо адреса отримала більшість криптовалюти з підозрілого джерела, то вона також стає підозрілою. За рівня ризику адреси вище 70% біржі можуть заблокувати депозит користувача і вимагати докази походження коштів. Регулярна перевірка гаманця дає змогу уникнути конфіскації коштів у випадках, коли користувач випадково купив скомпрометовану криптовалюту.

AML-перевірки для бізнесу та приватних інвесторів: огляд сервісу GetBlock

Біржі та інші сервіси з AML-перевірками відразу заморожують транзакції з рівнем ризику понад 90%. Блокування високоризикових активів — одна з рекомендацій Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Як захистити гаманець від брудних монет

Приватні інвестори, малий і середній бізнес ризикують прийняти на основний гаманець підозрілу криптовалюту і знизити чистоту інших монет. Захистити себе від брудної криптовалюти можна так:

  1. Приймати кожен новий переказ на окрему адресу.
  2. Виконувати AML-перевірку переказів.
  3. Після цього ухвалювати рішення — залишити собі криптовалюту і завершити угоду чи ні.

Ми перевірили операції з кількох обмінників і бірж і переконалися, що вони дійсно приймають криптовалюту за цією схемою.

AML-перевірки для бізнесу та приватних інвесторів: огляд сервісу GetBlock

Великі сервіси блокчейн-аналітики працюють за моделлю підписки. Це зручно для великого бізнесу: за фіксовану плату компанія отримує необмежену кількість перевірок, а також додаткові опції на кшталт інтеграції перевірок у застосунок або візуалізацію транзакцій підозрілих адрес. Вартість тарифів починається від кількох тисяч доларів, і більшість сервісів надають перевірки тільки після прямого звернення.

Приватні інвестори, а також малий і середній криптобізнес із 50-100 транзакцій на день, можуть купувати пакети з фіксованим обсягом послуг. Наприклад, GetBlock пропонує три тарифи:

  • Гнучкий — від 5 до 100 перевірок. Вартість однієї AML-перевірки — $1;
  • PRO — 250 перевірок з інтеграцією за API. Вартість тарифу — $125, вартість однієї перевірки — $0,5;
  • Максимальний — 1000 перевірок з інтеграцією по API. Вартість тарифу — $300, вартість однієї перевірки — $0,3.

При купівлі максимального тарифу користувач також отримує доступ до партнерської системи GetBlock.

GetBlock приймає оплату в біткоїні, Litecoin, Tether (USDT TRC20) і Payeer.

Висновки

У будь-якому блокчейні є брудна криптовалюта: або її вкрали, або використовували в незаконних операціях. Транзакції з такими монетами компрометують інші активи користувача і підвищують ризик блокування рахунку на біржах, які користуються AML-сервісами.

Криптобізнес і приватні інвестори можуть захистити свою криптовалюту від блокувань. Для цього потрібно отримувати транзакції на одноразові адреси, перевіряти їхній ступінь ризику в AML-сервісі на кшталт GetBlock і переказувати на основний рахунок тільки чисту криптовалюту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *