Posted inДослідження та аналіз

Пояснюємо полігональний блокчейн: Посібник для початківців з MATIC

Пояснюємо полігональний блокчейн: Посібник для початківців з MATIC

Polygon — це стек протоколів, розроблений для вирішення проблем масштабування Ethereum. Мережа Polygon вирішує проблеми мережі, обробляючи транзакції на окремому блокчейні, сумісному з Ethereum.

Потім Polygon повертає транзакції на пост-обробку в основний блокчейн Ethereum. Такий підхід знижує мережеве навантаження на Ethereum. Таким чином, Polygon може прискорити транзакції і знизити транзакційні витрати до менш ніж одного цента.

Іншими словами, Polygon, раніше відома як мережа Matic, забезпечує просту основу для нових та існуючих блокчейн-проектів, які можуть будуватися на Ethereum без проблем з масштабуванням.

Використовуючи Polygon, користувачі можуть взаємодіяти з будь-яким децентралізованим додатком (DApp), не турбуючись про перевантаження мережі.

У цьому посібнику ви дізнаєтеся все, що потрібно знати про мережу Polygon Matic, про те, як працює Polygon і як це інноваційне рішення робить Ethereum простішим у використанні.

Хто стоїть за Polygon?

Polygon міцно зарекомендував себе як найбільш перспективний проект з масштабування Ethereum завдяки своїй висококваліфікованій команді розробників. Експертиза команди залишається рушійною силою зростання Polygon.

Творцям мережі Matic можна віддати належне за те, що вони передбачили потреби сучасної криптоіндустрії. У наступному розділі ми розглянемо, хто стоїть за одним з найбільш швидкозростаючих проектів галузі.

Три засновники Polygon

Співзасновник Джайнті Канані є нинішнім генеральним директором Polygon. Він розробив проект разом із Сандіпом Найлвалом, співзасновником і головним операційним директором, та Анурагом Арджуном, співзасновником і директором з продуктів. Тріо створило Polygon у 2017 році. Тоді він називався Matic Network.

Спочатку підприємство підтримували друзі та родичі з Мумбаї. Але, незважаючи на те, що коріння Polygon походить з Індії, платформа продовжує приваблювати інвесторів з усього світу. У 2019 році Polygon залучив понад $450 000 у двох раундах фінансування стартапу. Підприємство має приблизно 450 мільйонів доларів фінансування від різних інвесторів.

Баладжі Шрініваса, ангельський інвестор, і Марк Кьюбан, мільярдер, є серед зростаючого списку прихильників Polygon.

MATIC і Polygon — це одне і те ж?

У чому різниця між Polygon і мережею Matic? До того, як проєкт змінив назву в лютому 2021 року, Polygon був відомий як мережа Matic. Мережа Matic мала одну основну пропозицію: плазмові сайдчейни.

Плазмові ланцюги трохи схожі на сайдчейни, за винятком того, що вони пропонують більшу безпеку в обмін на зручність. На відміну від сайдчейнів, ланцюжки Plasma публікують свій "корінь" на першому рівні Ethereum і функціонують на основі припущення, що механізм консенсусу може дати збій. Такий дизайн забезпечує більшу безпеку, але водночас робить ці ланцюжки нездатними виконувати складні операції.

Токен MATIC проти мережі Polygon

Після того, як проект розширився, Polygon вирішив залишити тикер MATIC для свого рідного токена. Таким чином, мережа Matic стала Polygon. Ця зміна назви і подальший ребрендинг можуть викликати деяку плутанину, але це один і той же проект. Polygon — це нова парасолька для декількох проектів, включаючи мережу Matic. Токен Polygon (MATIC), однак, є власною криптовалютою Polygon.

Як працює Polygon

Блокчейн Ethereum може виконувати обмежену кількість транзакцій в секунду. Для базового рівня пропускна здатність становить приблизно 14 транзакцій в секунду. Кожна транзакція пов’язана з транзакційними витратами, які в Ethereum називаються газовими зборами.

Плата за газ зростає під час великих перевантажень мережі, і плата за газ в Ethereum може швидко зрости до рівня понад 50-80 доларів. Це величезна проблема. Необхідність платити більше $50 за раз за кожну транзакцію робить Ethereum недоступним для більшості користувачів.

Перевантаження мережі також уповільнює процес роботи блокчейну Ethereum, відлякуючи користувачів від участі в смарт-контрактах на блокчейні.

Ці проблеми можуть швидко призвести до сотень доларів комісійних для всіх, хто використовує додатки та протоколи децентралізованих фінансів (DeFi), торгує або купує невзаємозамінні токени (NFT), а також обмінює, купує або переказує токени на Ethereum.

Тож, як Polygon робить це дешевше? Щоб скоротити витрати на газ, рішення для масштабування, такі як Polygon, обробляють транзакції на бічних ланцюжках. Polygon може обробляти до 65 000 транзакцій в секунду, в той час як Ethereum може обробляти лише близько 17 транзакцій в секунду.

І Polygon може надавати ці послуги користувачам за копійки. Порівняйте цю ціну з середньою комісією Ethereum, яка становить близько $15 за транзакцію. Оскільки Polygon складається з набору різних протоколів, включаючи протокол з нульовим знанням (zk), користувачі можуть вибрати найкращий варіант масштабування, який підходить для їх використання.

У криптографії zk-доведення — це криптографічний примітив, який використовується для підтвердження іншій стороні (верифікатору), що певне твердження є дійсним. При цьому, доказуючий не зобов’язаний надавати ніякої додаткової інформації, окрім того, що твердження є істинним.

З безлічі варіантів, які проектні команди можуть вибрати для інтеграції за допомогою Polygon, найпопулярнішими є плазмовий сайдчейн, блокчейн-міст з доказом частки (PoS), zk-ролловер і оптимістичний ролловер. Matic почався з плазмових сайдчейнів, які є легшими та безпечнішими сайдчейнами.

Як і сайдчейни, плазмовий ланцюжок — це окремий блокчейн, який працює паралельно з основним блокчейном. В даному випадку Ethereum є "первинним" або "батьківським" блокчейном. Плазмові ланцюжки підключаються до основного блокчейну і взаємодіють з ним, що дозволяє безпечно передавати активи між ними.

У зв’язку з високим попитом з боку розробників, Polygon представив блокчейн-міст у своїй лінійці продуктів. PoS-міст дозволяє розробникам створювати DApp на одній платформі без необхідності жертвувати перевагами, які надають інші платформи.

Обробка пакетів транзакцій на власному блокчейні PoS усуває необхідність для Ethereum обробляти всі файли самостійно. Виводячи транзакції з основного ланцюжка, Polygon робить Ethereum легшим і швидшим.

Zk роллапи обробляють пакети транзакцій поза ланцюжком і створюють докази валідності, перевіряючи, що кожен пакет даних є точним. Ці докази валідності потім надсилаються в основний блокчейн.

Кожне підтвердження дійсності діє як проксі для пакета, який воно представляє, що зменшує обсяг даних в основному ланцюжку. По суті, такий підхід зменшує час і витрати на газ, необхідні для перевірки блоку транзакцій.

Оптимістичні роллапи використовують інший тип системи доказів, які називаються доказами шахрайства. Як тільки виявляється шахрайська транзакція, протокол захисту від шахрайства самозапускається і визначає правильну транзакцію на основі даних, доступних в основному блокчейні.

Ті, хто оновлює дані про транзакції в системі, зобов’язані зробити ставку в ETH. Отже, якщо хтось відправляє шахрайську транзакцію в основний ланцюжок Ethereum, використовуючи оптимістичні роллапи, його частка зменшується.

Polygon визнає, що не існує єдиного найкращого рішення, яке підійде для всіх додатків. Кожне рішення для масштабування передбачає компроміси між безпекою, суверенітетом, комісією за транзакції та швидкістю транзакцій. Розробники повинні мати можливість вибирати рішення, яке найкраще підходить для їхніх додатків. А Polygon пропонує найповніший набір рішень для масштабування.

Чому Polygon підходить для Ethereum?

Polygon не конкурує з Ethereum. Навпаки, він покладається на Ethereum і навпаки. Місія Polygon полягає в тому, щоб використовувати мережу Polygon для створення інфраструктури, яка зможе впоратися з масовим впровадженням Ethereum. Таким чином, Polygon більше залежить від Ethereum, ніж Ethereum від Polygon. Це очікувано, оскільки Polygon побудований на його блокчейні.

Основним недоліком є те, що перехід на Polygon заради швидкості може розмити цінність, отриману Ethereum. Розмивання цінності може фактично перешкоджати прямому зростанню кількості користувачів Ethereum в певних регіонах.

Іншими словами, Polygon покращує Ethereum і, таким чином, більше людей будуть використовувати блокчейн Ethereum. Чим більше користувачів вільно блокують свій капітал у блокчейні Ethereum, тим більше зростатиме його вартість, незважаючи на потенційну можливість крадіжки загальної заблокованої вартості (TVL) з Ethereum.

Полігон (MATIC) проти першого рівня Ethereum

На перший погляд, рішення для масштабування другого рівня можуть здатися складними. Простіше кажучи, рівень 1 описує базову архітектуру блокчейну. Рівень 2, з іншого боку, лежить поверх базового блокчейну як мережа, що накладається.

Рішення 2-го рівня — це зовнішні протоколи, які взаємодіють з базовим блокчейном для підвищення швидкості та ефективності. Більш того, з рішеннями другого рівня, такими як Polygon, протоколи, які вже працюють поверх Ethereum, можуть стати ще швидшими і дешевшими.

Навіщо використовувати Polygon над першим рівнем Ethereum?

Ethereum був розроблений на основі аукціонної моделі, що заохочує користувачів робити ставки, щоб їх транзакції були включені в наступний блок. Таким чином, за задумом, більша перевантаженість мережі призводить до все більш непомірно високих витрат.

Polygon має великі амбіції на майбутнє, і вони не обмежуються лише швидкістю або транзакційними витратами. Протокол має на меті зв’язати всі блокчейни, сумісні з віртуальною машиною Ethereum (EVM), один з одним, що дозволить розробникам отримати доступ до переваг інших блокчейн-платформ з мінімальним тертям.

Чи не вб’є Ethereum 2.0 необхідність в Polygon?

Ethereum 2.0 стане значним оновленням блокчейну Ethereum, але він лише частково вирішить проблему масштабованості. Оскільки все більше і більше децентралізованих платформ і DApps використовують внутрішньоланцюгові рішення, такі як Eth2, попит може почати підкрадатися до меж масштабованості.

Як вже згадувалося, це призводить до накопичення мережевого трафіку. Плата за газ починає стрімко зростати, і мережа опиняється в тих же умовах навантаження, що і раніше. Саме тут і з’являється Polygon, який надає блокчейну Ethereum додатковий рівень масштабованості.

Мережі другого рівня, такі як мережа Polygon, ще більше покращать досвід, який може запропонувати Eth2. Будь-яке оновлення Ethereum може бути зроблено ще швидше завдяки другому рівню. Таким чином, Polygon гарантує, що кінцевий користувач отримає найкращий досвід.

До виходу Ethereum 2.0 ще далеко, але масштабованість була проблемою, яку засновник Ethereum Віталік Бутерін давно визнав "трилеммою". Таке рішення, як Polygon, надає користувачам деякі з переваг Eth2, щоб вони могли скористатися підвищеною швидкістю і прозорістю, а також нижчими витратами, і все це без необхідності чекати на випуск Eth2.

Масштабування рішень: Інші конкуренти рівня 2

Polygon — не єдиний проект, який намагається прискорити транзакції Ethereum. Мережеві дані для Ethereum показують, що кількість транзакцій в день неухильно зростає. Рішення другого рівня — найкращий спосіб впоратися з цим зростаючим навантаженням на блокчейн Ethereum. Варто зазначити, що переваги виходять за рамки простого розвантаження транзакцій.

Кілька конкуруючих мереж другого рівня також дозволяють обробляти транзакції ззовні і передавати їх в основну мережу блокчейну. Деякі з найбільш помітних альтернатив Polygon на другому рівні покладаються на zk-докази, двома найбільш помітними конкурентами є Arbitrum і Optimism.

TVL Polygon становить близько 4 мільярдів доларів. TVL — це загальна сума криптоактивів, які користувачі заблокували в протоколах мережі. У порівнянні з Polygon, дані DappRadar показують, що Loopring, протокол zk-rollup, має TVL 290 мільйонів доларів.

Без сумніву, у Polygon є сильні конкуренти, і всі проекти другого рівня Ethereum мають потенціал позитивно вплинути на середовище блокчейну. Але, оскільки Polygon інвестує значні кошти в різні типи zk-доказів, це рішення другого рівня має великі перспективи як потужне рішення для масштабування Ethereum.

Що робить Polygon таким особливим?

Що відрізняє Polygon від конкурентів другого рівня? Polygon — єдина мережа, яка дозволяє стейкувати свій токен MATIC на блокчейні Polygon. Стейкінг дозволяє користувачам щорічно заробляти відсотки за допомогу в перевірці транзакцій в блокчейні.

Polygon пропонує рішення для звичайних користувачів, розробників та підприємств. Основною метою Polygon є створення Інтернету речей (IoT) для блокчейну Ethereum. Проект має на меті масштабування Ethereum до одного мільярда користувачів без шкоди для децентралізації та безпеки.

Що відрізняє Polygon від інших рішень L2, так це його підхід. Polygon пропонує розробникам стек рішень в одній мережі. Такий підхід надає розробникам вищий рівень контролю та кастомізації при виборі рішення для масштабування, яке найкраще підходить для їхнього додатку.

У Polygon розробник може обирати між zk-згортанням та оптимістичним згортанням. Замість цього він може використовувати Polygon Avail — надзвичайно безпечний блокчейн для забезпечення доступності даних для автономних ланцюжків, сайдчейнів та рішень для масштабування поза ланцюжком.

Елементи, які роблять Polygon унікальним

У травні 2021 року мережа Polygon оголосила про запуск Polygon SDK, який значно спрощує розробникам процес створення багатоланцюгової мережі. За допомогою Polygon SDK розробники можуть створювати автономні ланцюжки, які повністю відповідають за власну безпеку. Ці автономні сайдчейни матимуть спеціальну мережу PoS-мостів, що з’єднує їх з Ethereum.

Polygon також має інші підходи до масштабування, такі як ланцюжок коммітів PoS. Для зручності, ланцюжок фіксації часто називають просто Polygon або блокчейн Polygon. PoS-сайдчейн Polygon став найпопулярнішим продуктом проекту. На сьогоднішній день блокчейн Polygon обробив близько одного мільярда транзакцій, і ця цифра продовжує зростати, згідно з даними з сайту polygonscan.com.

Ланцюжок коммітів PoS є EVM-сумісним і, таким чином, бездоганно працює з багатьма протоколами Ethereum. Таким чином, розробники можуть легко переносити DApps між платформами.

Polygon_ Рішення для масштабування 2-го рівня для Ethereum

На відміну від інших EVM-сайдчейнів, Polygon фіксує контрольні точки в Ethereum. Зокрема, кожен раз, коли Polygon обробляє транзакцію, він створює кілька контрольних точок в Ethereum. Ці контрольні точки гарантують, що всі дані, які були оброблені в Polygon до цього моменту, є дійсними і безпечними для блокчейну Ethereum. Зверніть увагу, що інші сайдчейни EVM не використовують контрольні точки.

Для чого використовується токен Polygon MATIC?

MATIC — це власний криптовалютний токен Polygon. Плазмові ланцюжки Polygon працюють на основі механізму консенсусу PoS. MATIC буде використовуватися для оплати всіх транзакцій в плазмових ланцюжках. Тому, чим більше проектів, які використовують Polygon як рішення для масштабування, тим більший попит на MATIC.

Крім того, MATIC служить токеном управління, надаючи власникам право голосу щодо того, яке з декількох запланованих рішень для масштабування має бути впроваджено.

Якщо спільноті подобається нове рішення для масштабування другого рівня і вони хочуть, щоб Polygon інтегрував його, власники токенів можуть проголосувати за те, чи стане це рішення частиною продуктової лінійки Polygon. Таким чином, голосування дозволяє власникам токенів MATIC голосувати за майбутнє Polygon.

Чи є Polygon гарною інвестицією?

Ethereum — це перша і найбільша блокчейн-мережа у світі з функціоналом смарт-контрактів. Її рідна валюта, Ефір (ETH), має ринкову капіталізацію близько 350 мільярдів доларів, що робить її другою найбільшою криптовалютою у світі за ринковою капіталізацією. Будь-який проект, який може надійно покращити Ethereum, швидше за все, отримає масову підтримку та прийняття.

Користувачі кркриптовалютиважають Polygon гарною інвестицією з кількох причин. Проект може стати основним рішенням другого рівня для Ethereum. Команда сильна та амбітна, і вона агресивно шукає виняткові можливості для партнерства. Проект пропонує рішення проблем, на які користувачі Ethereum скаржилися роками. З часом Polygon довів свою надійність.

З ринковою капіталізацією близько 11 мільярдів доларів, MATIC входить в топ-25 криптовалют. Крім того, максимальна пропозиція обмежена 10 мільярдами MATIC. Циркулююча пропозиція токенів становить приблизно 7,5 мільярдів з цих 10 мільярдів. При такій обмеженій пропозиції існує ймовірність того, що попит на токени MATIC може перевищити пропозицію, що призведе до позитивної цінової динаміки.

Як інвестувати в криптовалюту Polygon

Інвестувати в криптопроект Polygon так само просто, як і в BiBitcoinбо Ethereum. Найпростіший спосіб — знайти криптовалютну біржу, яка пропонує можливість купити токен MATIC. Користувачі також можуть зробити ставку на MATIC і отримувати щорічні винагороди.

Де купити криптовалюту Polygon?

Polygon (MATIC) можна купити на популярних криптовалютних біржах, таких як Coinbase і Binance. Єдина вимога — створити обліковий запис, знайти токени MATIC і придбати їх.

Досвідчені користувачі криптовалют можуть придбати токени Polygon через децентралізовані біржі (DEX), такі як Uniswap. Купівля через DEX, таку як Uniswap, може бути здійснена за допомогою wrapped Ethereum (wETH), токену ERC-20, який дозволяє користувачам торгувати ETH на децентралізованих платформах. Токени MATIC також можна зберігати в гаманці Polygon.

Що таке гаманець Polygon?

ГаГаманецьolygon дозволяє користувачам надсилати та отримувати криптоактиви, вкладати MATIC в мережу Polygon для отримання відсотків, а також мати доступ до мосту Polygon для внесення та виведення коштів між блокчейнами.

Проект Polygon надає користувачам некастодіальний веб-гаманець, який дозволяє їм управляти своїми токенами в мережі Polygon. Некастодіальні гаманці надають користувачеві одноосібний контроль над приватними ключами. Зауважте, однак, що будь-який ERC-20-сумісний гаманець може зберігати MATIC.

Як отримати адресу гаманця Polygon

Токен MATIC можна придбати і перевести безпосередньо на будь-яку адресу гаманця Polygon. Після придбання токенів MATIC користувачі повинні знайти найкращий гаманець Polygon для їх зберігання.

Популярні криптогаманці для Polygon включають MetaMask і Ledger, останній з яких є апаратним гаманцем, який можна прив’язати до MetaMask і забезпечити додаткову безпеку. Крім того, централізовані протоколи кредитування, такі як Celsius і Nexo, також пропонують прибуткову річну прибутковість на MATIC.

Чи зараз правильний час для інвестицій в Polygon (MATIC)?

Як і в кожній статті, все це не є інвестиційною порадою. Однак, з огляду на величезний масштаб проекту Polygon, постійні оголошення про партнерство і криптографічні досягнення, Polygon демонструє винятково хороші результати. Компанія побудувала міцну репутацію, а токен MATIC став виділятися серед тисяч інших проектів на Ethereum.

Список партнерів Polygon швидко зростає. Серед відомих партнерів — Ocean, Chainlink, Atari, а нещодавно навіть Coinbase приєдналася до проекту. Багато інвесторів вважають Polygon сильно недооціненим, і вони можуть мати рацію.

Поки Ethereum 2.0 не буде повністю запущений, буде важко визначити, наскільки перспективним залишиться проект Polygon. Але існує реальний потенціал для збільшення ринкової капіталізації в міру розвитку цього проекту. Одне з головних занепокоєнь полягає в тому, чи почне проект Polygon відбирати частину TVL, яка в даний час заблокована в базовому шарі Ethereum, але це ще належить з’ясувати.

У порівнянні зі своїми конкурентами, Polygon чітко виділяється як рішення другого рівня, з яким слід рахуватися. І, хоча Polygon залишається технологією, що розвивається, вона виглядає найбільш перспективною в плані успішного масштабування Ethereum, наприклад, шляхом підтримки децентралізації при масштабуванні без шкоди для безпеки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *