Posted inІнвестиції і фінанси

Обсяги допомоги банкам від ФРС досягли нового тижневого максимуму в 103 мільярди доларів

Обсяги екстреної кредитної лінії ФРС досягли нових максимумів, оскільки банки, що перебувають у скрутному становищі, потребують допомоги центрального банку.

Виплати Федеральної резервної системи з порятунку банків досягли нового тижневого максимуму в $103 млрд.

Фонд екстреного кредитування Федеральної резервної системи США для банків, що перебувають у скрутному становищі, досяг найвищого рівня викупу проблемних активів з моменту його заснування три місяці тому.

Програма екстреного кредитування, відома як Bank Term Funding Program (BTFP), була запроваджена в березні на тлі банківської кризи в США, яка призвела до краху, зокрема, банку Силіконової долини. Фонд, по суті, спрямований на підтримку банків та інших депозитних установ.

Згідно з даними Федерального резервного банку Сент-Луїса, за тиждень, що завершився 28 червня, обсяг кредитів, наданих у рамках Програми термінового фінансування банків (BTFP), досяг рекордного рівня — 103,08 мільярда доларів США.

Цей показник означає, що ФРС все ще продовжує рятувати банки, незважаючи на спроби запевнити інвесторів у тому, що банківська криза закінчилася.

Ринковий аналітик Джо Консорті також висловив свою думку щодо останніх цифр, стверджуючи, що "тіньова ліквідність ФРС підтримує ризиковану поведінку на ринках".

За його словами, це може заохотити інвесторів брати на себе більші ризики, про що свідчить зростання фондових ринків, таких як S&P 500.

Цього тижня екстрені кредити з фонду BTFP ФРС зросли до $103,1 млрд — нового максимуму.

Не дивно, що зі збільшенням використання BTFP (і стиранням втрат банків від сплати податку на прибуток) зростає і S&P 500.

"На мою думку, ФРС однозначно доведеться створити новий механізм для викупу проблемних кредитів у сфері комерційної нерухомості і, можливо, навіть іпотечних цінних паперів", — сказав Консорті, маючи на увазі комерційну нерухомість та комерційні іпотечні цінні папери.

За даними Reuters, американські банківські регулятори просять кредиторів працювати з кредитоспроможними позичальниками, які стикаються зі стресом, оскільки кредитування комерційної нерухомості залишається під тиском.

Крім того, пік BTFP припав на той самий тиждень, коли Федеральна резервна система США оголосила результати стрес-тесту банків, який пройшли 23 найбільші кредитори країни.

Американські банки — не єдині, хто має проблеми. Згідно з повідомленням Bloomberg на початку цього тижня, німецький Бундесбанк може потребувати допомоги для покриття збитків за облігаціями, придбаними в рамках програм купівлі активів Європейського центрального банку.

The Telegraph повідомляє, що це більш широка проблема, оскільки після "трильйонів доларів, надрукованих центральними банками по всьому світу, кури повертаються додому до курятника", коли банки потопають у боргах на тлі зростання процентних ставок.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *