Материковий Китай не змінив свою антикриптовалютну позицію, незважаючи на глобальне прийняття індустрії в Гонконзі. Про це заявив глава місцевої страхової компанії China Pacific Insurance (CPIС) Шань Чжун у бесіді з Cointelegraph.
Він наголосив, що, незважаючи на підтримку уряду Китаю, CPIC діє як гонконгська організація, регульована місцевою Комісією з цінних паперів і ф’ючерсів.
"Уряд Гонконгу дуже намагається просувати Web3 і криптовалюту, але це не має на увазі якихось змін у нормативних актах на материку або ставленні уряду Китаю до криптовалюти", — пояснив Чжун.
Глава четвертої за обсягом виручки страхової компанії в країні зазначив, що правила Гонконгу дають їм змогу інвестувати в різні ринки, включно з цифровими активами, не порушуючи при цьому основних законів країни.
"Враховуючи, що уряд жорстко обрушився на фінансовий сектор, важко уявити, що він послаблює контроль над використанням криптовалюти серед громадян", — додав засновник юрфірми Lesperance & Associates Девід Лесперанс.
Згідно з Bloomberg, криптовалютні ініціативи влади Гонконгу негласно підтримують чиновники з Пекіна. Великі банки Китаю також виявляють інтерес до обслуговування афілійованих компаній у юрисдикції. Колишній CEO біткоїн-біржі BitMEX Артур Хейєс допустив повернення Китаю в криптоіндустрію через Гонконг.
Лесперанс зазначив, що ринок криптовалют у КНР "все ще фактично закритий". Така ситуація викликає занепокоєння правоохоронців через те, що громадяни зможуть користуватися гонконгськими біржами для купівлі цифрових активів.
Чжун згадав, що торгові платформи в Гонконзі дотримуються суворої політики KYC , яка спрямована на обмеження доступу інвесторів з материкової частини країни.
Нагадаємо, у квітні CPIС через дочірню структуру запустила в юрисдикції два інвестиційні фонди, сфокусовані на індустрії цифрових активів.