У зв’язку з війною в Україні криптовалютні біржі Kuna, WhiteBIT і CEX.io ввели обмеження для користувачів із Росії.
Платформа Kuna вимкнула всі рублеві пари, а також закрила введення і виведення рубля, повідомив засновник компанії Михайло Чобанян. Він вибачився перед клієнтами і пояснив, що це було "важке рішення".
У розмові з ForkLog Чобанян наголосив, що обмеження стосуються виключно операцій з рублем. У клієнтів з Росії залишилася можливість вивести криптовалюту на сторонні адреси.
Один із користувачів офіційної російськомовної групи WhiteBIT у Telegram запитав, чи може біржа заблокувати акаунти громадян РФ, які пройшли процедури KYC .
Адміністратор відповів, що платформа призупинила реєстрацію нових користувачів із Росії "через імплементацію нових процедур перевірки за санкційними списками". За його словами, команда вже перевірила "більшість" акаунтів і не виявила порушень.
Усі активи російських і білоруських користувачів заблокувала і біржа QMALL.
❌ Блокуємо акаунти громадян РФ і Білорусі у зв’язку з активними військовими діями армій цих країн на території України! Всі активи користувачів 🇷🇺 та 🇧🇾 БЛОКУЮТЬСЯ! #CryptoNews #UkraineRussiaWar pic.twitter.com/leAdabjP4I
— Qmall.exchange (@QmallExchange) 27 лютого 2022 року
Платформа CEX.io призупинила реєстрацію користувачів із Росії, Білорусі та України, а також "усю депозитну і торговельну діяльність" клієнтів із цих регіонів. Крім того, компанія розширила для них час опрацювання запитів на виведення коштів (включно з криптовалютними переказами).
Ордери в парі з російським рублем будуть автоматично анульовані. Обмеження можуть переглянути після "ослаблення кризи".
У CEX.io зазначили, що зачеплені користувачі не втратили доступ до своїх акаунтів, а їхні кошти перебувають у безпеці. Платформа також продовжить нараховувати винагороду за стейкінг активів.
27 лютого 2022 | 09:16 Апдейт:
У CEX.io уточнили, що обмеження поширюються виключно на нових користувачів. Клієнтам з України з акаунтами старше двох місяців, а також клієнтам з Росії та Білорусі з акаунтами старше чотирьох місяців сервіс доступний у повному обсязі.
Раніше міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що місцева криптоспільнота "готова надати щедру винагороду" за будь-яку інформацію про цифрові гаманці російських і білоруських політиків.
Українська криптоспільнота готова надати щедру винагороду за будь-яку інформацію про криптогаманці російських і білоруських політиків та їхнє оточення. Воєнні злочини мають бути переслідувані та покарані! Щоб поділитися інформацією, звертайтеся в Telegram: https://t.co/XHidwUQ8bE.
— Михайло Федоров (@FedorovMykhailo) 26 лютого 2022 року
У розмові з CoinDesk керуючий партнер Juscutum Артем Афян, якого Федоров назвав відповідальним за збір адрес, зазначив, що мета міністра "перешкодити російським політикам використовувати цифрові активи для обходу санкцій".
Нагадаємо, на думку опитаних The New York Times експертів, російські компанії можуть використовувати криптовалюти для обходу санкційних заборон.