Posted inТехнології блокчейн

DeFi стейкінг: Посібник для початківців про монети з підтвердженням частки (PoS)

DeFi стейкінг: Посібник для початківців про монети з підтвердженням частки (PoS)

У 2020 році у криптовалютному просторі з’явився стейкінг, який відкрив нові можливості як альтернативу традиційним інструментам фінансових ринків. Зростання децентралізованих фінансів (DeFi) матеріалізувалося у 2020 році, але сама концепція виникла ще до появи біткоїна, який прагнув замінити усталені посередники та механізми довіри.

Це ознаменувало нову еру для криптовалюти, орієнтовану на нову, інтернет-орієнтовану фінансову систему, яка використовує блокчейн, щоб допомогти інвесторам перетворити просте володіння криптоактивами на прибутковий пасивний дохід за допомогою стейкінгу.

DeFi стейкінг працює через смарт-контракти — фрагменти коду, що представляють собою автоматизовані фінансові угоди між двома або більше сторонами, які пропонують чудові стимули для крипто-ентузіастів, які бажають заставити (заблокувати) свої активи і брати більш активну участь у мережі.

Стейкінг DeFi спрямований на заохочення довгострокової участі в мережі блокчейн. Ця стаття допоможе вам зрозуміти, як ви можете використовувати свої криптовалютні активи для отримання пасивного доходу та участі в забезпеченні безпеки мережі, валідації вузлів, верифікації блоків і транзакцій.

Що таке DeFi-стейкінг?

DeFi стейкінг — це процес фіксації криптоактивів у смарт-контракті в обмін на винагороду та отримання пасивного доходу. Криптоактиви, які можна стейкувати, можуть бути взаємозамінними або не взаємозамінними токенами (NFT), а винагорода зазвичай відповідає отриманню більшої кількості таких же токенів. Це чудовий спосіб стимулювати криптовалютних інвесторів утримувати свої активи, отримуючи при цьому високі відсотки.

DeFi стейкінг є більш привабливим для інвесторів, які можуть отримати вищу винагороду, ніж на традиційному ощадному рахунку. Однак це пов’язано з вищими ризиками, а також з більш серйозними проблемами, які виникають на крипторинках, такими як загальновідома волатильність і мережева безпека нових блокчейн-технологій.

Цей новий фінансовий інструмент стає все більш популярним, оскільки він не вимагає особливих торгових або технічних навичок, а найголовнішим викликом для інвесторів може стати вибір правильної та безпечної платформи.

На відміну від блокчейнів з доказом роботи (PoW), які використовують великі обчислювальні потужності для перевірки транзакцій, стейкінг DeFi базується на мережах з доказом частки (PoS), де транзакції перевіряються валідаторами, які є основними стейкерами мережі.

Як працює стейкінг DeFi?

Стейкінг нерозривно пов’язаний з блокчейн-мережами PoS, де користувачі блокують певну кількість власних токенів або монет платформи і стають валідаторами. Протоколи блокчейну PoS покладаються на валідаторів для захисту мережі та перевірки транзакцій і блоків, тому валідатори відіграють важливу роль в екосистемі.

Валідатори, які вкладають свої активи для забезпечення безпеки мережі, зацікавлені працювати старанно і мають завдання надійно перевіряти транзакції і блоки, інакше вони ризикують втратити частину або всі вкладені активи.

Для участі в стейкінгу можуть знадобитися великі депозити, які можуть бути недосяжними для учасників. Наприклад, коли Ethereum перейде на механізм консенсусу PoS, для участі валідаторів знадобиться 32 Ефіри (ETH), що є значною інвестицією. З цієї причини валідатори як послуга і стейкінг-пул з’явилися як постачальники послуг стейкінгу DeFi, щоб дозволити більшій кількості людей брати участь без істотних фінансових умов.

Стейкінг-пули дозволяють людям приєднатися до інших криптоінвесторів, щоб зібрати стейкінговий капітал. Потім учасники можуть внести будь-яку кількість токенів в стейкінг-пул і почати отримувати пасивний дохід, пропорційний сумі на їхніх рахунках.

Чому DeFi-стейкінг використовується в криптовалюті?

Стейкінг є важливим компонентом блокчейн-платформ PoS для забезпечення безпеки мережі, і він корисний як для платформи, так і для учасника або стейкера.

Стейкінг DeFi має вирішальне значення в управлінні PoS для підтвердження або "майнінгу" транзакцій і блоків. Хоча деталі механізму консенсусу PoS відрізняються в різних ланцюжках, основа такої системи валідаторів є спільною для більшості процесів управління PoS.

Стейкінг також допомагає криптовалютним біржам і торговим платформам забезпечувати ліквідність для конкретних торгових пар і є чудовим способом залучення нових клієнтів. Стейкінг може бути чудовим способом збільшити ваші криптовалютні активи.

Крім того, користувачі отримують компенсацію за завдання, які виконує їх стейкінг, в обмін на блокування криптовалютних активів. З іншого боку, стейкінг DeFi передбачає більш активну участь у діях DeFi, таких як захист криптоактивів у смарт-контрактах і валідація блоків для певного протоколу DeFi. Незалежно від того, чи станете ви валідатором самостійно, чи приєднаєтесь до пулу стейкінгу, виділення всіх або деяких ваших активів у стейкінг DeFi може бути досить корисним.

Як отримувати пасивний дохід за допомогою стейкінга DeFi?

Більшість нових блокчейнів засновані на механізмі PoS через стимули та менш енергоємний процес, який він пропонує. Такі блокчейни PoS, як Polkadot (DOT), Algorand (ALGO), Solana (SOL) і Cardano (ADA), пропонують винагороду тим, хто хоче поставити свої активи "на карту".

Ethereum залишається найпопулярнішим блокчейном в DeFi, і він також переходить на протокол PoS.

Отже, як зробити ставку на криптоактиви? Користувачі вносять свої криптовалюти в смарт-контракт для виконання різних мережевих функцій, а натомість отримують винагороду у вигляді стейкінгу. Частка стимулює підтримання безпеки мережі через право власності.

Ось кілька простих кроків, щоб взяти участь у стейкінгу DeFi:

  1. Виберіть платформу для стейкінгу DeFi;
  2. Внесіть криптовалютні кошти для стейкінгу;
  3. Виберіть валідатор серед запропонованих на платформі;
  4. Почніть заробляти винагороду за стейкінг, яка автоматично додається до вже наявного холдингу.

Кроки для участі в DeFi стейкінгу

Стейкери не потребують особливих технічних навичок, оскільки процес стейкінгу на більшості платформ є простим і вимагає виконання кількох простих кроків. Користувачеві не потрібно, наприклад, створювати смарт-контракт, оскільки це вже включено в функціонал платформи.

Типи стейкінгу DeFi

Інвестори в DeFi завжди повинні враховувати ризики, пов’язані з відносно новими і волатильними криптовалютними активами. Ті, хто готовий прийняти такі ризики, можуть отримати високу винагороду, але для інвесторів з помірним рівнем ризику інвестиції в DeFi-мережу стейкінгу стейблкоінів можуть бути найкращим і найвигіднішим рішенням. Стейблкоіни майже не мають волатильності, при цьому зазвичай забезпечують хорошу ліквідність, що полегшує торгівлю і процеси стейкінгу.

Платформи для стейкінгу синтетичних токенів — це нова мережа стейкінгу, яка дозволяє інвесторам торгувати традиційними активами, такими як акції, паї та дорогоцінні метали, використовуючи криптовалюту. Synthetix — найвідоміша з існуючих платформ такого типу, побудована на Ethereum і заснована на системі, схожій на MakerDao, де токен SNX використовується як застава для створення sUSD (синтетичного долара США) і, потенційно, будь-якого іншого синтетичного активу.

Окрім чистого стейкінгу, прихильники PoS-монет можуть використовувати різні типи стейкінгу, серед яких два найпопулярніші — вирощування врожайності та майнінг ліквідності.

Вирощування врожайності

Фармінг дохідності — це ще один вид децентралізованого фінансування, який дозволяє учасникам переміщати свої криптоактиви між різними DeFi-платформами для стейкінгу.

У фермерстві монети або токени використовуються не для перевірки транзакцій, а для забезпечення ліквідності криптовалютних бірж.

Фермери використовують ці платформи для кредитування, позичання або інвестування в монети, щоб заробляти відсотки і відсоток від доходу, який генерує платформа. Деякі також спекулюють на волатильності цін. Як і звичайний стейкінг, фермерство на основі DeFi уможливлюється завдяки смарт-контрактам.

На відміну від традиційних ринків, перевага використання DeFi-фермерства полягає в гнучкості, яку воно забезпечує: відкриті ринки 24/7, легка автоматизація за допомогою смарт-контрактів і непотрібні посередники, які дозволяють учасникам отримати доступ до безлічі можливостей для визначення персоналізованих інвестиційних стратегій.

Агрегатори стейкінгу DeFi — це платформи, які об’єднують кілька інших пулів ліквідності та протоколів, таких як Ethereum і Binance Smart Chain, в одному місці, щоб максимізувати прибуток користувачів, заощаджуючи їхній час і підвищуючи ефективність торгівлі криптовалютою.

Майнінг ліквідності

Майнінг ліквідності схожий на фермерство і полягає у внесенні криптоактивів у пули ліквідності, що дозволяє торгувати без посередників на децентралізованих біржах (DEX). По суті, майнери ліквідності забезпечують ліквідність DeFi-платформ, надаючи свої активи в борг в обмін на винагороду, наприклад, частку комісійних платформи або нові випущені токени.

Пул ліквідності зазвичай складається з торгової пари, наприклад, ETH/USDC, і так званий майнер або провайдер (LP) може вибрати будь-який актив в пулі, що полегшує трейдерам вхід або вихід зі своїх позицій.

Ідея майнінгу ліквідності полягає в тому, що кожна сторона, яка бере в ньому участь, отримує певну винагороду. Торгові платформи отримують необхідну ліквідність для зростання, LP отримують свою частку комісійних, а трейдери — можливість брати участь у децентралізованій екосистемі з усіма її перевагами.

Протоколи DeFi повинні забезпечувати найкращі стимули, щоб мати можливість конкурувати в середовищі, що швидко розширюється, на благо учасників.

Переваги стейкінгу DeFi

Ми зазначили, що переваги та недоліки стейкінгу DeFi можуть бути різними для платформ для стейкінгу та стейкхолдерів. Стейкери користуються простим способом отримання пасивного доходу, більшою винагородою, ніж банківський ощадний рахунок, а також безпосередньою участю в місії проекту, безпеці та розвитку мережі.

З іншого боку, переваги стейкінгу DeFi для стейкінгових платформ полягають у тому, що вони покладаються на стейкерів (валідаторів), які забезпечують безпеку і належний робочий процес. Велика кількість стейкнутих нативних токенів також забезпечує необхідну ліквідність для процвітання бізнесу. Крім того, в порівнянні з PoW, PoS має перевагу в меншому впливі на навколишнє середовище.

Недоліки стейкінгу DeFi

Окрім значних проблем, характерних для криптовалютного простору, таких як висока волатильність і безпека мережі, стейкінг DeFi викликає й інші проблеми, характерні для цього сектору.

Хоча багатьох приваблює перспектива легкої наживи, вони також легко забувають про потенційні ризики, що підстерігають їх. Знання про такі ризики допоможе вам краще оцінити, чи підходить вам стейкінг і як його реалізувати.

Невідворотні втрати

Неповоротні втрати — це одна з проблем, з якою можуть зіткнутися постачальники ліквідності зі своїми грошима, і вона тісно пов’язана з пулами ліквідності. Це відбувається, коли ви вносите токени в пул ліквідності, і їх ціна змінюється в порівнянні з тим, коли ви надали токени. Виведення активу може відбуватися зі збитками, які називаються непостійними втратами.

Чим більше змінюється сума, тим більше ви схильні до непостійних втрат. У волатильній криптовалюті це дуже ймовірно, тому пули ліквідності повинні гарантувати, що постачальники ліквідності мають гідні стимули для участі.

Ціни на газ

Проблеми з масштабуванням Ethereum можуть призвести до різких стрибків цін на газ, що зробить транзакції DeFi досить дорогими у виконанні. Ethereum залишається найпопулярнішою DeFi-платформою, і саме тому високі ціни на газ можуть суттєво сповільнити зростання сектору.

Слешінг

Слешінг — це ризик, який можуть нести в собі PoS-блокчейни. Це трапляється, коли валідатори блокчейну PoS не можуть правильно валідувати транзакції і ведуть себе шахрайським чином: простоюють або підписують транзакції двічі. В такому випадку і валідатор, і делегати можуть втратити частину своїх токенів або винагород.

Враховуючи все вищесказане, слід пам’ятати, що DeFi стейкінг — це сектор криптовалютного простору, що тільки зароджується, і тому він потребує подальшого розвитку і практики. Хоча він вже демонструє великий потенціал і виглядає як цінна альтернатива традиційним фінансовим інструментам, він все ще перебуває на ранній стадії експериментів, представляючи багато викликів. Проте, велика конкуренція між зростаючою кількістю платформ по всьому світу може лише сприяти консолідації індустрії та залученню більшої кількості користувачів до криптовалютного простору.

Майбутнє стейкінгу DeFi

Стейкінг є великою перевагою, яку мають блокчейни PoS на платформах PoW, і обіцяє стати помітним сектором криптовалютного простору.

Розвиток і можливості, які надає DeFi, є численними, особливо з огляду на те, що різні концепції, функції і послуги можуть бути об’єднані і взаємопов’язані, щоб створити систему безмежних переміщень і транзакцій. Стейкінг DeFi дозволить скористатися такою гнучкістю і запропонувати інвесторам все більшу кількість потоків доходу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *