Колишній президент США повернувся в X (колишній Twitter) вперше з січня 2021 року, щоб опублікувати своє фото, яке зараз ретельно маніпулюється багатьма користувачами для створення мемів.
Ціна невзаємозамінних токенів (NFT) із зображенням Дональда Трампа різко зросла після того, як ЗМІ опублікували фото колишнього президента США в рамках його кримінальної справи в штаті Джорджія за нібито спробу підірвати волевиявлення виборців на виборах 2020 року.
Згідно з даними NFT-маркетплейсу OpenSea, мінімальна ціна лінійки цифрових торгових карт Трампа, вперше випущених у грудні 2022 року, зросла більш ніж на 62% з 0,138 до 0,224 ефіру (ETH) 24 серпня, незабаром після того, як фотографія колишнього президента стала надбанням громадськості. Зображення, на якому Трамп гнівно дивиться в камеру на тлі своєї здачі в офісі шерифа округу Фултон, стало вірусним як перше фото нинішнього або колишнього президента США, якому висунули кримінальні звинувачення.
Трамп, який значною мірою обмежив свою активність у соціальних мережах власною платформою Truth Social після того, як у січні 2021 року був заблокований в X (тодішня назва Twitter), а згодом відновлений генеральним директором X Ілоном Маском, вперше за понад два роки опублікував на платформі фотографію, на якій він зображений.
У кримінальній справі проти Трампа в штаті Джорджія стверджується, що колишній президент і 18 його союзників були частиною схеми рекету, спрямованої на підрив волевиявлення виборців з метою забезпечити його переобрання на посаду президента США в 2020 році, незважаючи на те, що він програв Джо Байдену. Обвинувальний акт був оприлюднений 14 серпня, і прокурори наказали всім причетним сторонам здатися владі Грузії до 25 серпня.
Трамп з’явився 24 серпня і був звільнений під заставу в 200 000 доларів. Однак йому все ще пред’явлені федеральні звинувачення в окрузі Колумбія за спробу скасувати результати президентських виборів 2020 року шляхом нібито участі в схемі з підробленими виборцями. Він також був звинувачений у справі про секретні документи, порушеній Міністерством юстиції, і в кримінальній справі в Нью-Йорку за фальсифікацію ділової документації, пов’язаної з виплатою грошей за мовчання для порнозірки Стормі Деніелс.
Криптовалюта та блокчейн були на вустах багатьох політиків під час нещодавніх виборів та під час перебування при владі. У 2019 році Трамп заявив у Twitter, що він "не є фанатом" біткоїна (BTC) та інших криптовалют, стверджуючи, що вони "базуються на порожньому місці". Однак у серпні некомерційна організація "Громадяни за відповідальність та етику" у Вашингтоні виявила, що Трамп тримав понад 2,8 мільйона доларів у гаманці Ethereum.
За час свого перебування на посаді президент Байден підписав указ, спрямований на створення регуляторної бази для цифрових активів, але він також зазнав критики з боку багатьох законодавців і представників криптоіндустрії. Після того, як фотографія Трампа стала надбанням громадськості, багато користувачів криптовалюти X не гаяли часу, додаючи лазерні очі до його зображення або іншим чином маніпулюючи ним для створення різноманітних мемів.
Хоча Трамп наразі з великим відривом лідирує в боротьбі за номінацію від Республіканської партії на президентські вибори 2024 року, він не з’явився разом з іншими кандидатами на перших партійних дебатах 23 серпня. Губернатор Флориди Рон ДеСантіс, який, згідно з багатьма опитуваннями, є провідним кандидатом у президенти від Республіканської партії після Трампа, пообіцяв заборонити цифрові валюти центрального банку в разі свого обрання. Вівек Рамасвамі, який привернув багато уваги в Інтернеті завдяки своєму виступу на дебатах, раніше виступав на конференції Bitcoin 2023 в Майамі і назвав вибори 2024 року "референдумом про фіатну валюту".