Posted inПроекти та стартапи

Засновників HashFlare і Polybius Bank звинуватили у відмиванні $575 млн

arrest44

20 листопада поліція Таллінна за запитом ФБР затримала засновників сервісу хмарного майнінгу HashFlare і цифрового банку Polybius Bank Сергія Потапенка та Івана Туригіна. Їх звинувачують у змові з метою шахрайства та відмивання грошей на суму $575 млн, повідомляє Мін’юст США.

Згідно із судовими документами, 37-річні громадяни Естонії за допомогою своїх компаній створили фінансові піраміди, в які обманом залучали інвесторів.

Клієнтам HashFlare Потапенко і Туригін пропонували орендувати майнінгові потужності, обіцяючи виплачувати відсоток від прибутку. У реальності в компанії не було анонсованого обсягу обладнання, а показник хешрейту становив менше 1% від заявленого. Замість виплат від видобутку криптовалют, засновники HashFlare відправляли інвесторам активи, придбані на відкритому ринку.

Проєкт зупинив діяльність у 2019 році. У період з 2015 по 2019 рік клієнти з усього світу уклали з компанією контракти на суму понад $550 млн.

З травня 2017 року Потапенко і Туригін почали просувати концепт цифрового банку Polybius Bank, нібито орієнтованого на учасників криптовалютного ринку. Гроші також залучали з обіцянкою виплачувати дивіденди з прибутку, проте банк так і не запустили. Ця схема принесла обвинуваченим щонайменше $25 млн.

Надалі Потапенко і Туригін через підставні компанії вивели отримані кошти на різні банківські рахунки і криптовалютні гаманці. Вони придбали щонайменше 75 об’єктів нерухомості, шість автомобілів класу люкс і тисячі майнінгових пристроїв. Влада США та Естонії працює над арештом цих активів.

За сукупністю обвинувачень Потапенку і Туригіну загрожує до 20 років позбавлення волі.

На тлі новин токен Polybius (PLBT) обвалився більш ніж на 50%, за даними CoinMarketCap. Добовий торговий обсяг склав трохи більше $33 000, причому основна сума припадає на децентралізовані біржі.

Нагадаємо, в липні 2018 року сервіс хмарного майнінгу HashFlare зупинив обслуговування контрактів нібито "через збитковість".

На початок лютого 2017 року, за словами менеджера Віталія Павлова, компанія налічувала 484 395 зареєстрованих користувачів і 456 932 укладених контракти.

Створений у той самий період Polybius Bank, згідно з анонсом, планував надавати кредити під заставу криптовалюти, формувати інвестиційні портфелі на основі цифрових активів, а також проводити ідентифікацію особистості людини на базі блокчейна.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *