Posted inПроекти та стартапи

Огляд криптовалютних гаманців: Coinomi, MyEtherWallet, Parity і Citowise

wallet_500

Зростання популярності криптовалют і виникнення безлічі токенів із розвитком індустрії ICO зумовили появу сотень спеціалізованих криптовалютних гаманців. Однак далеко не всі вони є зручними у використанні. Деякі криптогаманці працюють з обмеженою кількістю монет, інші — не підтримують токени стандарту ERC-20, треті ж просто ненадійні.

ForkLog склав добірку криптовалютних гаманців, що підтримують ETH і токени стандарту ERC-20, на які варто звернути увагу власникам цифрових активів.

Coinomi

Мультивалютний гаманець Coinomi, що підтримує більш ніж 150 різних токенів, — не найпоширеніший, але досить функціональний сервіс. Команда розробників із Греції запустила додаток Coinomi для Android у 2015 році, а на початку поточного року представила версію для iOS.

Переваги : Першою і, мабуть, головною перевагою гаманця є підтримка широкого спектра цифрових активів. Coinomi працює з досить великою кількістю монет, серед яких не тільки популярні криптовалюти на кшталт біткоїна і Ethereum, а й маловідомі цифрові активи, які не підтримуються більшістю гаманців, — наприклад, POA, Insanecoin або Cannacoin. Крім того, в гаманці є вбудована можливість для обміну криптовалют.

Окремо варто зупинитися на безпеці та конфіденційності Coinomi. Розробники підкреслюють, що жоден з гаманців Coinomi за весь час роботи не був зламаний або скомпрометований будь-яким іншим чином. Достатньо уваги приділено і конфіденційності транзакцій — за заявами команди Coinomi, спеціальні методи шифрування практично унеможливлюють відстеження як самих криптовалютних операцій, так і особистості відправника або одержувача.

Недоліки: Істотним мінусом гаманця є відсутність десктопної та веб-версії — Coinomi представлений тільки у вигляді додатків для мобільних пристроїв.

MyEtherWallet

Один із найпопулярніших Ethereum-сервісів. Тут можна зберігати не тільки ETH, а й токени стандарту ERC-20. Варто також зазначити, що гаманець є браузерним, а це означає, що користувачам не потрібно завантажувати спеціальне ПЗ на свій комп’ютер — достатньо просто відкрити сайт сервісу, створити свій гаманець і здійснити транзакцію.

Переваги: Однією з особливостей MyEtherWallet є те, що він не є онлайн-гаманцем у класичному розумінні. По суті, сервіс не зберігає монети користувачів — MyEtherWallet просто допомагає взаємодіяти з блокчейном і розпоряджатися цифровими активами. Ще одна перевага гаманця — користувачі можуть розміщувати власне ICO на платформі Ethereum безпосередньо через сервіс.

Недоліки: Ймовірно, через високу популярність сервісу він часто стає об’єктом маніпуляцій з боку шахраїв. Так, минулого року зловмисники створили підроблену копію офіційного сайту MyEtherWallet і за дві години викрали понад $15 тисяч в еквіваленті Ethereum у довірливих користувачів, а у квітні поточного року низку DNS-серверів MyEtherWallet замінили невідомі для переадресації користувачів на фішинговий сайт.

Parity

Десктопний гаманець, принцип роботи якого багато в чому схожий з вищеописаним MyEtherWallet. Він також працює безпосередньо з мережею Ethereum і підтримує токени стандарту ERC-20.

Переваги: Порівняно з MyEtherWallet, Parity вирізняється розширеним функціоналом, який може насамперед приваблювати розробників.

Крім наявності відкритого вихідного коду, команда Parity регулярно публікує результати тестувань та інші деталі роботи проекту.

Недоліки: Важливим моментом є те, що Parity не сумісний з більшістю апаратних гаманців, що не надто зручно для користувачів, які хочуть працювати з сервісом виключно для зберігання токенів.

Крім того, з минулого року в Parity було виявлено одразу кілька вразливостей, через які мільйони коштів було вкрадено або заблоковано. Тривалий час в Ethereum-спільноті точилися суперечки щодо того, чи варто проводити хардфорк мережі для розморожування активів, проте цієї весни під час голосування було ухвалено остаточне рішення не робити цього. Варто зазначити, у Parity повідомили, що винесли необхідний урок із ситуації, що склалася, повністю реорганізували процес створення смарт-контрактів Ethereum і працюють над створенням максимально безпечного середовища розробки.

Citowise

Молодий, але такий, що вже заявив про себе як зручний і безпечний гаманець від естонських розробників. Сервіс був створений у 2016 році і наразі підтримує біткоїн, Ethereum, Ethereum Classic, а також понад 40 тисяч токенів стандарту ERC-20 і ERC-223. Мобільний гаманець працює як з ОС Android, так і з iOS, і забезпечує високий рівень конфіденційності. Варто зазначити, Citowise посідає перше місце серед 166 гаманців у рейтингу cryptocompare.com.

Переваги: Головною перевагою Citowise є повна інтеграція з апаратними гаманцями Legder Nano S і Trezor, яка забезпечує підвищену безпеку і дає можливість оперативно розпоряджатися своїми цифровими активами, а за бажання швидко інвестувати в ICO. Достатньо лише підключити до мобільного пристрою зі встановленим Citowise апаратний гаманець, щоб стати учасником того чи іншого токенсейлу.

Варто зазначити, що крім підтримки роботи з апаратними гаманцями Citowise також пропонує інтегрований обмін токенів. Більшість сервісів мають або те, або інше, Citowise же надає користувачам обидві можливості в зручному форматі.

Крім того, у Citowise є зручна функція розрахунку вартості транзакцій. Спеціальний калькулятор сервісу автоматично розраховує, скільки газу необхідно для проведення транзакції, що істотно заощаджує час користувача.

Citowise також пропонує багатий функціонал для ICO-інвесторів, не вимагає реєстрації та використовує PIN-код для захисту користувацьких коштів.

Недоліки: У гаманці відсутня можливість купівлі криптовалюти за фіатні гроші, що може бути незручним для багатьох користувачів, оскільки передбачає додаткові дії.

Крім того, незважаючи на роботу з багатьма цифровими активами, Citowise все ж не підтримує низку блокчейнів, серед яких XRP і NEO.

На закінчення варто сказати, що вибір криптовалютного гаманця — завдання, до якого варто підійти з усією відповідальністю. Перш, ніж зупинитися на якомусь із сервісів, користувачеві слід насамперед врахувати, якими саме активами він збирається оперувати, а також для яких цілей йому потрібен гаманець — чи хоче він просто зберігати монети, чи планує працювати з токенами ICO-проектів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *