Posted inПроекти та стартапи

Огляд біржі CODEX: трейд-майнінг, фіатні шлюзи і власний токен

codex_500

"Криптозима", що тривала понад рік, вигнала з ринку багатьох учасників. Проте криптоспільнота не сумує: з’являються нові проекти, відкриваються нові біржі. Більшість із них відмовляється від ідеалістичних криптоанархістських ідей своїх попередників і вважають за краще отримувати ліцензії на роботу в дружніх до криптовалюти юрисдикціях на кшталт Естонії або Швейцарії. Це підвищує захищеність як самої біржі, так і її користувачів.

У сьогоднішньому огляді ми розглянемо одну з таких нових бірж — CODEX.

Про біржу

Біржа CODEX зареєстрована в Естонії. Там компанія отримала ліцензії ЄС для обміну та зберігання фіатних грошей і криптовалют. На практиці це означає, що за день ви можете вивести з платформи активи в еквіваленті до 2000 USDT без паспорта. Якщо вам цього мало, потрібно буде пред’явити документи. Тоді ліміт зросте до 200 000 USDT.

Характерна риса CODEX — наявність механізму трейд-майнінгу власних токенів CDX. Єдиний спосіб отримати токени — торгувати на біржі. Власники CDX отримують знижку на комісії, збільшені винагороди за торги рефералів та інші переваги.

Головна особливість біржі — турбота про безпеку платформи і користувацьких коштів. Але про це нижче.

Реєстрація та логін

Зареєструватися на CODEX можна за допомогою електронної пошти. До вас у скриньку прийде лист із підтвердженням реєстрації, ви натиснете на посилання, потім введете пароль ще раз і на цьому все закінчиться. На CODEX реалізована багатофакторна аутентифікація.

Крім того, на біржі можна пройти авторизацію без логіна і пароля: безпосередньо через Scatter або за допомогою протоколу SimpleWallet через QR-код. Такий підхід зазвичай використовують децентралізовані біржі, щоб знизити ризики крадіжки користувацьких паролів.

Інтерфейс

Огляд біржі CODEX: трейд-майнінг, фіатні шлюзи та власний токен

Інтерфейс звичний для досвідчених трейдерів: графік цін для обраної торгової пари, меню для нових ордерів, стакан і верхнє меню. Управління акаунтом інтуїтивно зрозуміле: якщо натиснути на "Баланс", ви побачите свій баланс. Якщо натиснути на "Підтримку", потрапите на сторінку цілодобової підтримки. Жодних несподіванок.

Але є і деякі особливості. CODEX пропонує масштабовані ордери — можливість розбити ордер на частини, кожна з яких виконується за певної ціни. Зазвичай цю опцію пропонують великі гравці, такі як Bitfinex, BitMEX і HitBTC.

Депозит і зняття фіатних валют інтуїтивні. У меню "Баланс" є список із двох фіатних (євро, гривня) і 23 криптовалют. Там же є історія транзакцій.

Огляд біржі CODEX: трейд-майнінг, фіатні шлюзи та власний токен

Для транзакцій EUR/UAH у біржі є власний фіатний шлюз, який працює з платіжними сервісами 4bill (UAH), Skrill і Neteller (EUR).

Транзакції захищені за стандартом PCI DSS. Це означає, що біржа не зберігає дані банківських карт користувача.

Зараз на біржі представлено 25 активних валют. Їхній список можна подивитися тут.

Безпека

Провайдер кібербезпеки для IT-компаній Hacken оцінив надійність веб-платформи CODEX у 10/10. Також CODEX і Hackenproof проводять баунті-кампанію для хакерів, які виявлять уразливості в екосистемі CODEX. Якщо любите на дозвіллі ламати чужі біржі, це ваш шанс.

Зробити це, можливо, буде не так просто. На біржі працюють:

  • система виявлення несанкціонованого проникнення на біржу (IDS);
  • автоматичне блокування хакерських атак (IPS), що працює в парі з IDS;
  • система глибокої перевірки трафіку для виявлення можливих векторів атаки (DPI).

Біржа зберігає тільки відкритий ключ для API і не зберігає приватні ключі.

Комісії

За депозит комісій немає. Продавці і покупці криптовалюти платять до 0,1% за кожну угоду. Крім того, біржа стягує комісії за виведення коштів:

  • 1% у євро;
  • 0% у гривнях;
  • 0,005 BTC при виведенні біткоїнів.

Повний список валют і комісій за їхнє виведення є на спеціальній сторінці. До цих комісій додаються комісії операторів платіжного шлюзу: до 3,5% за внесення коштів і до 2% за виведення. Для введення і виведення гривні комісія оператора — 1%.

Трейд-майнінг

На біржі CODEX використовується трейд-майнінг. Це означає, що нативні токени CDX з’являються завдяки торгівлі на біржі.

Токени розподіляються між усіма трейдерами пропорційно денному обсягу торгів кожного учасника. Якщо на балансі трейдера є токени CDX, спрацьовує так званий "помножувач": що більше токенів CDX на балансі на момент розподілу, то більша нагорода за майнінг. Таким чином, що більше торгує учасник, то вища його нагорода. Щодня добувають і розподіляють 1 млн CDX. Якщо користувач платив комісію в токенах CDX, їх не нараховуватимуть.

Оскільки токени CDX дають знижку на торгові комісії, можна їх вважати кешбеком за операційні витрати користувача. Крім того, якщо хтось зареєструється за реферальним посиланням власника CDX, йому нараховуватимуть вищий відсоток від комісій, сплачених рефералом. Їхній точний розмір залежить від активності користувача на біржі.

Висновок

Головна особливість CODEX — турбота про безпеку платформи і користувацьких коштів. Це підтвердив провайдер кібербезпеки для IT-компаній Hacken. Провайдер оцінив надійність веб-платформи CODEX у 10/10.

Інші характерні риси — власний токен CDX і можливість трейд-майнінгу. Таке рішення, втім, підходить тільки для трейдерів, які беруть участь у торгах регулярно.

Для тих, хто торгує час від часу, воно не має особливого сенсу: їм важливіші низькі комісії за закриття угод, які пропонує CODEX.

Загалом CODEX справляє приємне враження своїм мінімалістичним дизайном та інтуїтивним інтерфейсом. До інших плюсів можна віднести турботу адміністрації про безпеку, функції для професійних трейдерів і низькі комісії.

До недоліків біржі можна віднести порівняно невисокі обсяги торгів. Враховуючи, що CODEX почала працювати не так давно, ця ситуація може змінитися в майбутньому.

Підписуйтесь на новини ForkLog у Twitter!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *