Posted inПроекти та стартапи

Майнінг на телефоні: чи варто так добувати криптовалюту

У 2018 році компанії Google і Apple ввели заборону на майнінг за допомогою телефону. Причиною цього стала не тільки потенційна шкода, яку додатки завдають пристрою, а також велика кількість шкідливих програм, які маскувалися для майнінгу. Навіть у правилах магазину AppStore прописано, що додатки не повинні швидко розряджати батарею, перегрівати пристрій і створювати зайве навантаження на ресурси.

При цьому обидві компанії зазначають, що добувати криптовалюту можна, якщо процес відбувається не на девайсі, а в хмарі. Наприклад, у Google Play можна знайти додатки на кшталт MinerGate Control, які дають змогу стежити за процесом майнінгу. На базі Android ви можете спробувати пошукати в інтернеті програму для майнінгу на телефоні, і завантажити її без магазину додатків. Однак не забувайте, що є ймовірність встановлення шкідливих програм на телефон. Також після встановлення додатка, хакери можуть використати потужність вашого смартфона, об’єднаного в мережу з іншими телефонами, щоб видобувати криптовалюту за ваш рахунок. Навіть якщо вам вдасться добути якусь мінімальну кількість монет, то в багатьох додатках користувачам не вдається вивести здобуті кошти.

Якщо ви все-таки вирішили почати займатися майнінгом на телефоні, не забувайте, що на шкідливу програму, яка видає себе за застосунок для хмарного майнінгу криптовалюти, можна натрапити навіть в офіційних магазинах застосунків. Але якщо ви все ж таки зацікавився цим питанням, вам потрібно грамотно вивчити крипто ринок і способи майнінгу. Детальніше ознайомитися з ринком цифрових активів ви можете на криптобіржі токенізованих активів Currency.com. На майданчику представлено понад 2000 токенізованих активів: акції, облігації, індекси, сировинні ринки і ETF, а також токенізовані валюти і криптовалюти.

Телефон від HTC для майнінгу

У 2019 році компанія HTC представила смартфон Exodus 1S, що являє собою криптогаманець, на якому можна зберігати віртуальну валюту. Exodus 1 підтримує кілька протоколів і слугує вузлом, що забезпечує доступ до універсального гаманця і децентралізованого сховища застосунків, а також зберігає ваші дані в захищеному місці. Навесні 2020 року у Exodus 1S з’явився власний застосунок для майнінгу криптовалюти Monero. Однак за підрахунками журналістів, щоб намайнити криптовалюти на $1 пристрою знадобився б рік, а щоб повернути вартість пристрою в районі $700 — 500 років.

Безумовно, Exodus 1S не володів якимись видатними технічними характеристиками. Але навіть смартфони на одному з найпотужніших на даний момент мобільних процесорів Snapdragon 888 сильно поступатимуться за продуктивністю, наприклад, не найтоповішим комп’ютерам.

Чи варто добувати криптовалюту на телефоні?

Сенс майнінгу полягає в розв’язанні складної математичної задачі та в отриманні за це нагороди, у вигляді криптовалюти. Що більше ресурсів пристрій витрачає на вирішення завдання, то більшою буде нагорода. З огляду на те, що навіть у найпотужнішого смартфона набагато менше потужності, ніж у звичайного ПК, то ваша винагорода за розв’язання завдання буде набагато меншою.

Також є ймовірність, що через високе навантаження, дорогий смартфон просто вийде з ладу. То чи варто займатися видобутком криптовалюти за допомогою смартфона? Технічно, майнити можна на будь-якому обчислювальному пристрої, але чи потрібно це робити? Однозначно ні, оскільки навіть вартість телефону вийде відбити через дуже великий термін. При цьому, потужності смартфона недостатньо для ефективного видобутку криптовалюти, а комплектуючі можуть незабаром стати непридатними.

Майнінг на телефоні: чи варто так добувати криптовалюту

Висновок

На сьогодні займатися майнінгом на телефоні вже вважається не актуальним способом видобутку криптовалюти. Існує безліч інших варіантів, за допомогою яких ви зможете набагато швидше й ефективніше добути необхідну вам монету. А під час заняття майнінгом на смартфоні, найімовірніше, ви просто знищите свій гаджет, і у вас не вийде намайнити потрібну кількість монет. Сфера криптовалют сповнена шахраїв, які вигадують все більше нових способів обману користувачів. Якщо ви хочете зайнятися майнінгом, то робити це на смартфоні — не найкраща ідея.

Disclaimer: Повідомлення містить інформацію про рух ринку, не є інвестиційним дослідженням, не повинно розглядатися як інвестиційна порада і є суб’єктивною точкою зору на об’єкт повідомлення автора матеріалу. Минулі показники не є надійним індикатором майбутньої динаміки цін.

  • як почати майнити
  • Мобільний майнінг

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *