Блокчейн-гру Alien Worlds розробила швейцарська компанія Dacoco, заснована в "криптодолині" Цуг блокчейн-розробниками Майклом Єйтсом і Робом Алленом разом із фінансистом Сароджині Маккеною. Усі засновники раніше відігравали важливу роль у запуску EOS і низці інших блокчейн-проектів.
Фінансування проекту проходило в кілька етапів. Незадовго до тестового запуску гри 4 грудня 2020 року розробники провели данський аукціон віртуальних земельних ділянок у вигляді невзаємозамінних токенів (NFT). У підсумку їм вдалося зібрати приблизно $1 млн.
У посівному раунді інвестицій у лютому 2021 року Dacoco отримала інвестиції від корейського фонду HG Ventures. У березні того самого року відбувся приватний токенсейл, у якому взяло участь 10 венчурних фондів, включно з Animoca Brend. На цих двох раундах вдалося зібрати понад $2 млн.
Емісія та функції криптовалюти TLM
Нативний токен Trillium (TLM) випустили одночасно в блокчейнах Wax, BNB Chain і Ethereum. Внутрішньоігровий кросчейн-міст Teleport дає змогу переводити токени TLM між цими блокчейнами. Для цього мають бути встановлені та підключені гаманці Wax Cloud Wallet і MetaMask.
Максимальна пропозиція TLM становить 10 млрд токенів, з них трохи більше ніж 3 млрд уже перебуває в обігу. Понад 1 млрд TLM розпродано стратегічним інвесторам навесні 2021 року, а 150 млн — розподілили через Binance Launchpool.
Залишок призначений для щоденного розподілу між планетарними ДАО, підтримки спільноти і творців контенту, маркетингу та для інших цілей.
Сам процес майнінгу — це натискання кнопок "Mine", а потім "Claim Mine", після чого транзакцію потрібно схвалити (натиснути кнопку "Approve: у спливаючому вікні Wax Cloud Wallet) — і на рахунок зараховують криптовалюту (0,002-0,01 TLM при використанні "стандартної" лопати). Потім настає період "перезарядки" інструменту, який триває від 80 секунд для безкоштовної лопати до кількох годин для найпотужніших інструментів, після чого можна повторити процес.
Крім монет TLM є невелика ймовірність отримати NFT Points, які можна обміняти на цифрові предмети, а потім використовувати або продати на маркетплейсі.
Ще одна складова ігрового процесу — це завдання, які представлені як експедиції на віддалені планети. По суті, це короткострокові кампанії на 1-4 тижні зі стейкінгу певної кількості TLM з нагородами у вигляді TLM і цінних NFT. Стейкінг відбувається в мережі BNB Chain і вимагає підключення Metamask або іншого відповідного браузерного гаманця.
Які ігрові NFT є в Alien Worlds?
Весь ігровий процес побудований на використанні різних невзаємозамінних токенів (NFT), випущених у блокчейні Wax. Всього їх існує шість типів:
- інструменти — дають змогу з різною ефективністю добувати TLM на земельних ділянках;
- аватари — додають індивідуальності гравцеві, але не впливають на ігровий процес;
- міньйони — дають змогу брати участь у PvP-битвах, які з’явилися в метавсесвіті із запуском оновлення Thunderdome;
- зброя міньйонів — підсилюють характеристики персонажів;
- артефакти — також посилюють параметри міньйонів;
- ділянки землі на планетах — дають змогу збирати ренту з шахтарів.
Два найпопулярніші маркетплейси, де можна купувати і продавати ігрові NFT на блокчейні Wax — це AtomicHub і NFTHive. Підключення до них відбувається через Wax Cloud Wallet, а розрахунки проводяться у WAXP (нативна криптовалюта блокчейна Wax).
Для всіх типів NFT (крім земель) є шість рівнів "рідкості". Також у NFT-предметів є характеристика "Блиск" (Shine) з п’ятьма рівнями: "Камінь" (Stone), "Золото" (Gold), "Зоряний пил" (Stardust), "Антиматерія" (Antimatter) і "Вимір X" (X-Dimension).
Чотири NFT-предмети з однаковим рівнем "рідкісності" і "блиску" можна "злити" в один з "блиском" наступного рівня. Для цього потрібно від 100 до 2000 токенів TLM, залежно від рідкості та блиску предметів.
Для чого потрібна цифрова нерухомість в Alien Worlds?
Зараз всесвіт Alien Worlds складається з 6 планет, кожна з яких поділена на 150-200 ділянок, представлених у вигляді NFT.
4 грудня 2020 року відбувся первинний розпродаж NFT, на якому було продано 3000 земель (із 3343 наявних) за початковою ціною 0,7457 ETH (менше ніж $350 на той момент). Зараз ділянки можна придбати тільки на вторинному ринку за ціною від $1800.
Існує 20 типів земель (кам’яниста, пустельна, вулканічна тощо). Кожен тип відрізняється кількома базовими параметрами:
- "Множник перезарядки" (Recharge multiplier) — може як прискорювати, так і сповільнювати відновлення інструменту;
- "Потужність майнінгу" (Mining Power) — збільшує або зменшує кількість видобутих TLM;
- "потужність NFT" (NFT Power) — збільшує або зменшує шанс випадання NFT Point під час видобутку;
- "Комісія" (Commission) — розмір збору, який стягує з видобутку "шахтаря" власник ділянки. Може бути в діапазоні від 0% до 25%.
Господарі ділянок можуть обирати, чи зробити їх загальнодоступними для "шахтарів", чи запровадити плату за доступ, який потрібно оплачувати монетами WAXP. Також власники ділянок на деяких планетах можуть запускати власні програми заохочень майнерів у вигляді шансу отримати ігрові NFT.
Кожна планета у Федерації Alien Worlds управляється планетарним ДАО, що складається з власників TLM. На кожній планеті є своя скарбниця і рада з 5 членів, яких щотижня переобирають гравці, які поставили в стейкінг свої TLM.
Щодня всі планети отримують певну кількість TLM, які можуть розподілити між стейкерами та землевласниками або спрямувати на програми заохочення шахтарів, щоб підвищити привабливість планети.
Як і скільки можна заробити в Alien Worlds?
Оскільки ця NFT-гра слідує моделі Play2Earn, більшість гравців приєднуються до Alien Worlds саме з метою заробітку.
Перелічимо можливі джерела доходу:
- видобуток TLM при майнінгу земель і в місіях;
- продаж на маркетплейсі NFT, отриманих у процесі майнінгу та в місіях;
- нагороди за стейкінг TLM у планетарних DAO;
- для власників земельних ділянок на планетах — отримання своєї частки планетарної скарбниці і стягнення податку з шахтарів у токенах TLM.
Максимальна прибутковість Alien Worlds для майнерів була на початку 2021 року, до лістингу TLM на Binance. Тоді з найпростішими інструментами можна було добути криптовалюту вартістю кілька доларів усього за кілька годин гри. Але в міру збільшення кількості гравців і падіння вартості токена TLM прибутковість стрімко впала.
Спеціальні сервіси для розрахунку прибутковості показують, що станом на жовтень 2022 року з однією безкоштовною лопатою за 24 години безперервної гри можна видобути не більше ніж 2-4 TLM, що за поточних котирувань становить менше ніж $0,1. Купівля більш продуктивних NFT-інструментів допомагає багаторазово збільшити продуктивність і значно знизити час, проведений у грі, однак вимагає початкових вкладень у розмірі приблизно $20-50.
Які проблеми є в Alien Worlds?
У 2021 році, на хвилі ажіотажу проєктів у сфері NFT і Play2Earn, кількість активних гравців в Alien Worlds обчислювалася сотнями тисяч. Однак дослідження показують, що значною частиною ігрових акаунтів керували боти, тобто програми для автоматизованого видобутку TLM. Хоча розробники Alien Worlds робили спроби створити надійну систему захисту від ботів, очевидно, їм це так і не вдалося.
Дослідження, проведене влітку 2021 року, виявило кілька великих ботнетів, до яких входили тисячі акаунтів і отримували значну частку всіх TLM, які щоденно виділялися планетарним ДАО.
Згідно з даними звіту, один із ботнетів отримував до 160 TLM на хвилину, що становило 10% від сумарної добової емісії токена. Інший ботнет, який керував більш ніж 6000 акаунтів, зміг за кілька місяців роботи заробити і продати токенів TLM і NFT на суму понад $33 млн.
Популярність ботів знизилася разом із падінням котирувань TLM навесні 2022 року. Зараз ботів для Alien Worlds продають за ціною $200-800, а в GitHub опубліковано вихідний код майнінг-бота.
Як розвивається Alien Worlds?
Alien Worlds прагне стати метавсесвітом, тобто надати гравцям різноманітний геймплей, а стороннім розробникам — можливість розвивати і доповнювати ігровий світ.
У травні 2022 року відкрили прийом заявок на участь у програмі грантів Galactic Hubs, яка покликана підтримати сторонні команди, що розробляють проєкти для метавсесвіту Alien Worlds і створюють Web3-інфраструктуру навколо нього.
У липні 2022 року компанія Dacoco уклала угоду про співпрацю з високопродуктивною блокчейн-платформою Zilliqa. Йдеться про створення ігрового центру, який дасть змогу інтегрувати в метавсесвіт кіберспортивні проєкти, уже запущені в мережі Zilliqa.
Найочікуванішим оновленням, анонсованим ще восени 2021 року, має стати запуск Thunderdome. Це майданчик для битв між гравцями (PvP) за принципом Battle Royal ("королівська битва"). У цьому режимі гравці зможуть задіяти міньйонів, їхнє озброєння та артефакти, а за участь у битвах виплачуватимуть у токенах TLM.