Після злому акаунту співзасновника Ethereum Віталіка Бутеріна на X (колишній Twitter), жертви нібито зазнали збитків на суму понад $691 000 через шкідливе посилання, яке неправдиво рекламувало безкоштовний NFT.
Віталік Бутерін, співзасновник Ethereum, заявив, що його акаунт на X (колишній Twitter) був скомпрометований. За словами відомого дослідника блокчейну Заха XBT, цей інцидент призвів до того, що жертви втратили понад 691 000 доларів після переходу за шкідливим посиланням.
У пості від 9 вересня на X Дмитро Бутерін, батько Віталіка, повідомив, що акаунт його сина було скомпрометовано:
"Не звертайте уваги на цей пост, судячи з усього, Віталіка зламали. Він працює над відновленням доступу".
Пост, на який він посилався, з тих пір був видалений. Він був опублікований з акаунта Бутеріна, який стверджував, що святкує прихід "прото-данкшардингу в Ethereum".
Хакер поділився шкідливим посиланням на нібито безкоштовний пам’ятний нерозмінний токен (NFT), спокушаючи жертв підключити свої гаманці, перш ніж в кінцевому підсумку викрасти всі їхні кошти.
Як наслідок, цей інцидент змусив розробника Ethereum Бок Ху, більш відомого як Bokky Poobah на X, заявити, що він зазнав втрат у своїй колекції CryptoPunk NFT.
УВАГА! Я ЩОЙНО ВТРАТИВ КІЛЬКА ПАНКІВ!
НЕ ВСТУПАЙТЕ В КОНТАКТ! pic.twitter.com/lS4VvlHdVa
— luckytimes.eth beautifuldaytobealive.eth (@BokkyPooBah) 9 вересня 2023 р.
На момент публікації мінімальна ціна за криптопанк NFT становила 46,99 ефіру (ETH), що приблизно еквівалентно $76 837.
ZachXBT активно інформує своїх 438 200 підписників про діяльність хакера. Нещодавно він повідомив, що найціннішим викраденим NFT є CryptoPunk #3983 вартістю 153,62 ETH, що еквівалентно приблизно $250 543.
Користувач під псевдонімом Satoshi 767 припустив, що Бутерін, можливо, не вжив достатніх заходів безпеки для свого X-аккаунта, зазначивши, що атаки з підміною SIM-карт є "поширеною помилкою" для багатьох засновників криптопроектів.
Однак ZachXBT оскаржив ці звинувачення, стверджуючи, що високий профіль Бутеріна робить його вразливим до різних форм хакерських атак:
"Ви ще не знаєте, чи була це заміна SIM-карти. Віталік є досить великою мішенню для того, щоб інсайдеру могли заплатити або використати панель", — заявив ЗакXBT.