Бразилії, Росії, Індії, Китаю, Індії та Південній Африці буде складно ініціювати та підтримувати спільну валюту, але це може мати вплив на біткойн, вважає інвестиційний стратег Лін Олден.
Макроекономіст Лін Олден поставив під сумнів пропозицію, яка передбачає спільну роботу п’яти країн над створенням спільної валюти БРІКС, стверджуючи, що їй, швидше за все, буде важко злетіти з небес і вона не зможе витіснити долар США з трону.
В інтерв’ю Cointelegraph за кілька днів до щорічного саміту БРІКС у Південній Африці Алден пояснив, що членам БРІКС — Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південній Африці — буде "дуже важко" створити забезпечену золотом валюту для широкого використання.
Президент Росії Володимир Путін вперше оголосив про пропозицію БРІКС створити міжнародну резервну валюту на саміті БРІКС у 2022 році, щоб конкурувати з доларом США в якості світового резервного стандарту. Пізніше було підтверджено, що ця пропозиція матиме форму забезпеченої золотом валюти.
Однак Олден стверджував, що ця модель є недосконалою.
"Підкріплення банківської системи з частковими резервами золотом працює лише тимчасово, оскільки валютні одиниці примножуються швидше, ніж золото", — зазначає вона.
Натомість Олден вважає більш вірогідним результатом те, що країни БРІКС зменшать свою залежність від долара США у міжнародних розрахунках, все більше використовуючи свої власні валюти для торгівлі, зокрема китайський юань.
БРІКС тримає валюти G7 в якості своїх резервів, а не навпаки. І все ж, БРІКС просто перевернула G7 за розміром економіки.
Резервна практика не змінюється за одну ніч, але це зовсім інше середовище, ніж 10+ років тому. https://t.co/khoH1Cbvp8
— Лін Олден (@LynAldenContact) 11 квітня 2023 р.
Коментарі Олден перегукуються з думкою колишнього економіста Goldman Sachs Джима О’Ніла, який в інтерв’ю австралійському Financial Review від 15 серпня назвав ідею спільної валюти "смішною".
"Вони збираються створити центральний банк БРІКС? Як би ви це зробили? Це майже соромно", — сказав О’Ніл, пояснивши, що це просто неможливо.
21 серпня міністр закордонних справ Індії Вінай Мохан Кватра також применшив можливість створення спільної валюти БРІКС, заявивши, що країни-члени все більше зосереджуються на стимулюванні торгівлі з використанням власних національних валют.
Емісари країн повинні з’явитися на 15-му щорічному саміті БРІКС, який відбудеться в Південній Африці 22-24 серпня, де будуть обговорюватися питання, пов’язані з формуванням спільної валюти, Банком розвитку БРІКС, міжнародною торгівлею і російсько-українським конфліктом.
Домінування долара США може вплинути на біткоїн
Тим часом, Олден додав, що потенційні кроки, спрямовані на послаблення домінування долара США, можуть викликати зустрічні вітри для біткоїна.
"Ця спроба дедоларизації, ймовірно, сприятиме структурно меншому іноземному попиту на казначейські облігації США, підвищенню прибутковості казначейських облігацій і, як наслідок, вимозі до Федеральної резервної системи США фінансувати більшу частку дефіциту державного бюджету США".
Якщо прибутковість казначейських облігацій США зросте — через масову дедоларизацію чи ні — це може призвести до того, що ціна біткоїна зіткнеться зі зустрічним вітром, оскільки ризикові активи, як правило, демонструють гірші результати за таких умов, пояснила вона.
З іншого боку, Олден також вважає, що ціна біткоїна (BTC) може зрости, якщо Федеральній резервній системі потрібно буде врятувати більше банків, щоб утримати їх на плаву:
"У довгостроковій перспективі, коли ФРС буде змушена надати підтримку ліквідності для ринку казначейських облігацій, це, ймовірно, буде дуже добре для біткоїна, подібно до того, як біткоїн злетів, коли ФРС довелося втрутитися в банківську систему США в березні 2023 року".
Підтримка ліквідності зазвичай відбувається, коли власних ліквідних активів банку більше не вистачає для виконання його фінансових зобов’язань, тому центральний банк надає йому екстрену ліквідність.
Зберіть цю статтю як NFT, щоб зберегти цей момент в історії і показати свою підтримку незалежній журналістиці в криптопросторі.