Тестова мережа платформи запрацювала в жовтні 2017 року під назвою Matic Network.
У проєкту чотири співзасновники:
- CEO компанії Polygon Network Джайнті Канані — фахівець з обробки та аналізу даних;
- виконавчий директор Сандіп Наілвал — консультант із менеджменту;
- директор відділу контролю виробництва Анураг Арджун — менеджер із продукту;
- Михайло Белі [Mihailo Bjeli] — розробник.
Творці бачать у Polygon засіб розв’язання проблем масштабування і підвищення ефективності блокчейн-мереж.
Polygon Hermez побудований за технологією ZK-Rollups на базі Ethereum. Продукт із відкритим вихідним кодом обробляє 2000 транзакцій за секунду, проте не сумісний з EVM. Використовує децентралізовану модель управління.
Polygon Zero — це L2-рішення, призначене для створення децентралізованих додатків, що використовує рекурсивні докази ZK-SNARK. Алгоритм збільшує пропускну здатність мережі завдяки паралельній обробці даних. Докази для всіх транзакцій агрегуються в один. Для генерації узагальненого доказу SNARK планується використовувати алгоритм Plonky2.
Polygon Miden використовує докази ZK-STARKs. Рішення потребує більших обчислювальних витрат, проте є EVM-сумісним. Розробники можуть програмувати мовами Solidity, Move і Vyper.
Polygon Nightfall — це рішення, націлене на конфіденційність. Цільовою аудиторією мережі є корпоративний сегмент.
Polygon Avail дає змогу працювати з неповними даними. Рішення дає можливість створити мережу з "легкими" вузлами, що завантажують з блокчейна випадковий набір інформації. Безпека і запис даних передається на аутсорсинг Avail, дозволяючи зберігати їх поза сайдчейном.
Polygon Edge — це середовище розробки з відкритим вихідним кодом, що дає змогу створювати L2-рішення і сайдчейни. Останні використовують окремий набір валідаторів. Edge включає модулі для роботи з блокчейном, механізмами знаходження консенсусу і спеціальні бібліотеки для розробки архітектури. Edge підтримує алгоритми PoS і Proof-of-Authority.
Які переваги у Polygon?
Polygon — це екосистема, що охоплює понад 7000 децентралізованих застосунків у сфері DeFi, метавсесвітів, ігор і NFT. На платформі реалізовані L2-рішення, що використовують технологію ZK-Rollups. Архітектура Polygon дає змогу розробникам пропонує великий набір рішень, який підходить для різних сценаріїв застосування.
Для DeFi кращі алгоритми, що забезпечують високу безпеку. Вони передбачають використання Ethereum як базового шару. Для стартапів найдоцільніше застосувати просте і недороге рішення. Тоді можна вибрати пул валідаторів, який використовується спільно кількома проектами.
Polygon дає змогу створювати спеціальні додатки, орієнтовані на швидке проведення операцій. Вони використовують блокчейн із мінімальним часом створення блоку. Платформа дозволяє додаткам взаємодіяти на різних рівнях і переміщатися між ними.
Перевагою мереж на базі Polygon є EVM-сумісність. Проєкт побудований поверх Ethereum, що дає змогу використовувати його ресурси та спільноту.
Як працює корпоративний фонд Polygon?
Розвиток Polygon здійснюється завдяки спеціальному інвестиційному фонду. Першочергову підтримку надають проєктам на базі платформи.
Наразі у Polygon чотири партнери з інвестицій, кожен з яких управляє спільним капіталом:
- Wintermute забезпечує лістинг токенів на біржах і розвиток бізнесу;
- 776 спеціалізується на створенні Web3-додатків;
- Outlier Ventures — це акселератор проєктів на платформі;
- StableNode забезпечує взаємодію з операторами нод, стейкінг і управління активами.
Також існує окремий фонд, що надає підтримку рішень на платформі. У його управлінні перебуває $100 млн, з яких $15 млн інвестовано в 50 проєктів.
Значним капіталом володіє підрозділ Polygon Studios, метою якого є розвиток блокчейн-ігор і NFT-проектів. Фонд взаємодіє з 500 студіями, що дало змогу залучити 100 000 геймерів. Polygon Studios співпрацює з проєктами The Sandbox, Decentraland, а також розробниками DraftKings, Electronic Arts і Atari.
Як розвивається Polygon?
Команда Polygon зосереджена на розвитку продуктів і пошуку партнерів і рішень для інтеграції. Багато великих децентралізованих проєктів розгорнуто на Polygon, наприклад Aave, Curve і SushiSwap. У грудні 2021 року на платформі відбувся запуск децентралізованої біржі Uniswap.
Polygon планує використовувати централізовану модель управління, зберігаючи автономність кожної команди. У січні 2022 року розробники додали механізм спалювання частини транзакційних комісій за аналогією з Ethereum.
На момент написання TVL екосистеми, згідно з даними DeFi Llama, становить $2,9 млрд. У жовтні 2021 року кількість активних адрес Polygon перевищила відповідний показник мережі Ethereum. На момент написання кількість адрес становить 142 млн, а пропускна здатність блокчейна перевищує 4 млн транзакцій на добу.
У мережі випустили понад 50 цифрових активів, включно з провідними стейблкоїнами USDT, USDC і DAI.
У травні 2021 року мільярдер Марк Кьюбан вклав кошти в Polygon, проте сума інвестицій не розкривається. У лютому 2022 року платформа залучила $450 млн від Sequoia Capital India та інших інвесторів.