Posted inОсвіта та поради

Що таке пірингові платежі і як вони можуть працювати в режимі офлайн?

Дізнайтеся, чому для пірингових (P2P) платіжних мереж вкрай важливо мати можливість працювати в режимі офлайн.

Що таке пірингові платежі і як вони можуть працювати в офлайні?

 Надано Sovereign Wallet

Що таке піринговий платіжний протокол і як він працює?

Пірінгові (P2P) платіжні протоколи — це набори правил і стандартів, які дозволяють здійснювати транзакції безпосередньо між двома сторонами без посередників, таких як банки або платіжні процесингові компанії. Протоколи P2P-платежів підвищують безпеку завдяки криптографічному шифруванню та забезпечують нижчу комісію за транзакції, оскільки в них не задіяні посередники.

Протоколи P2P на основі блокчейну широко використовуються в крипто-екосистемі. Користувачі, які бажають використовувати P2P-платежі, створюють гаманець і підключають його до обраної ними платформи за допомогою загалом спрощеного процесу. Надсилання коштів — це безперешкодний процес: Просто введіть суму та адресу гаманця одержувача, а потім натисніть "Відправити".

Зображення_0

Після ініціювання транзакції валідатори перевіряють і додають транзакцію до блоку — децентралізованого реєстру, що містить усі блоки даних, звідки і походить назва "блокчейн". Після цього одержувач може вільно використовувати або переказувати отримані кошти.

Чи справді біткойн є піринговим протоколом?

Сатоші Накамото, псевдонім творця біткоїна (BTC), назвав оригінальну криптовалюту "піринговою електронною готівкою" у своїй офіційній роботі. Однак це визначення потребує глибшого розгляду.

У справжніх P2P-платіжних системах відправник і одержувач повинні мати можливість здійснювати транзакцію без будь-яких посередників. У випадку з біткоїном посередниками виступають вузли блокчейну, які називаються "майнери". Користувачі не можуть здійснювати транзакції без підключення до інтернету, оскільки для обробки транзакції Біткойн повинен з’єднатися з майнерами для посередництва. Тому правильніше сказати, що Біткоїн працює в піринговій мережі, ніж стверджувати, що він сам є піринговим платіжним протоколом.

Чому Сатоші Накамото описав біткоїн як "пірингову електронну готівку"?

У контексті P2P-мережі Біткоїна "однорангова" означає, що окремі вузли безпосередньо з’єднуються один з одним для обміну інформацією та перевірки транзакцій.

"Електронна" частина пояснюється тим, що біткойн не є фізичною валютою, як традиційна готівка, і існує лише в цифровому просторі. Накамото підкреслив використання біткоїна як валюти повсякденних транзакцій, назвавши його "готівкою", маючи на увазі загальноприйняту і легко переказувану форму грошей, яку використовує більшість людей у всьому світі. Накамото бачив біткоїн як заміну традиційним фіатним валютам.

А як щодо інших цифрових платіжних систем?

Кожна цифрова платіжна система, яка використовується сьогодні, використовує посередників для здійснення транзакцій. Найпоширенішими є банки, які здійснюють банківські перекази. У системах кредитних карток емітенти кредитних карток є посередниками в транзакціях між власником картки та продавцем через POS-пристрої.

І кредитна картка, і POS-пристрій пов’язані з системою компанії-емітента кредитної картки. Таким чином, у разі відключення системи всі користувачі кредитних карток не зможуть заплатити за стрижку або купити каву. Це називається єдиною точкою відмови, коли всі користувачі покладаються на єдину систему для своїх щоденних платіжних потреб.

Що потрібно для того, щоб CBDC вважалися одноранговими?

Цифрова валюта центрального банку, просто відома як CBDC, — це цифрова форма фіатної валюти країни, яку випускає і регулює центральний банк. Офлайн-платежі відіграють ключову роль у забезпеченні фінансової інклюзії, оскільки вони мають вирішальне значення для досягнення фінансової доступності. Власники CBDC повинні мати можливість здійснювати транзакції один з одним навіть за відсутності інтернет-зв’язку. Це особливо важливо для людей з низьким рівнем доходу, які не можуть дозволити собі підписку на інтернет, що дає їм змогу користуватися CBDC в режимі офлайн.

Зображення_1

Найбільш характерним аспектом фізичної готівки є її платіжна функціональність P2P, яка дозволяє людям обмінюватися цінностями без посередників. Якщо метою є оцифрування та заміна паперової готівки, збереження цієї життєво важливої функції під час здійснення офлайн-платежів має першочергове значення.

Що таке міжмашинна комерція і як вона може отримати вигоду від P2P-платежів?

У найближчому майбутньому пристрої Інтернету речей (IoT), такі як "розумні" електромобілі та "розумні" холодильники, будуть платити один одному автоматично, прокладаючи шлях для торгівлі між машинами (M2M). Наприклад, електромобілі заряджатимуться на зарядних станціях, а холодильники замовлятимуть їжу та напої за потреби.

CBDC можна використовувати для полегшення цих M2M-транзакцій у безпечному середовищі, оскільки вони вже випущені урядом і регулюються. Пристрої Інтернету речей можуть бути підключені до гаманців їхніх власників, що дозволяє їм здійснювати дозволені покупки автономно.

Очікується, що ринок M2M-торгівлі зросте з $37 млрд у 2023 році до $57 млрд у 2032 році, тобто майже подвоїться у вартісному вираженні — зростання, яке супроводжується значним навантаженням з точки зору транзакцій. В епоху M2M-торгівлі світ потребуватиме інфраструктури, здатної підтримувати мільярди транзакцій на секунду. Наявність посередника лише збільшує навантаження на платіжну мережу. Справжня P2P-платіжна система буде необхідною для задоволення потреб потенційного обсягу M2M-комерції.

Чи потрібні нам взагалі ці пірингові протоколи?

Так. Протоколи P2P підтримують смарт-контракти та блокчейн, які сприяють автоматизації та децентралізації. Оскільки транзакції є "одноранговими", протокол P2P також підвищує безпеку і конфіденційність, полегшуючи суб’єктам транзакції через кордони і за кордоном, сприяючи глобалізації та впровадженню нових технологій. Вони пропонують нижчі транзакційні витрати і швидше обробляють транзакції, усуваючи третіх осіб. Якщо ми хочемо, щоб фінанси відповідали сучасним стандартам, де все повільно оцифровується, досягнення справжнього пірингового сприяння має вирішальне значення.

Чи існує справжнє рішення для пірингових платежів?

Sovereign Wallet, компанія, що займається блокчейн-технологіями, орієнтованими на управління цифровими активами та рішеннями для ідентифікації особи, пропонує справжнє пірингове рішення за допомогою свого флагманського продукту MetaMUI. MetaMUI — це одноранговий протокол, що забезпечує офлайн-платежі, прямі транскордонні платежі та масштабованість для M2M-комерції без посередників.

MetaMUI полегшує здійснення платежів без необхідності підключення до інтернету. Джерело: Sovereign Wallet

MetaMUI полегшує здійснення платежів без необхідності підключення до Інтернету. Джерело: Sovereign Wallet

Інтеграція MetaMUI може дозволити CBDC здійснювати транзакції без доступу до Інтернету. Користувачі ЦДЦБ MetaMUI також можуть безпосередньо переказувати кошти користувачам в інших країнах, використовуючи різні ЦДЦБ MetaMUI, без будь-яких розрахункових валют або регуляторних бар’єрів.

У своєму ланцюжковому коді MetaMUI використовує периферійні обчислення, які стосуються обробки даних і обчислень ближче до джерела даних, таких як пристрої Інтернету речей, замість централізованих серверів або хмари, що уповільнює процес. Завдяки впровадженню периферійних обчислень, MetaMUI CBDC може виконувати смарт-контракти в режимі P2P безпосередньо між пристроями, що дозволяє використовувати його в M2M-комерції.

Дізнатися більше про Sovereign Wallet

Відмова від відповідальності. Cointelegraph не схвалює будь-який контент або продукти на цій сторінці. Хоча ми прагнемо надати вам всю важливу інформацію, яку ми змогли отримати в цій спонсорській статті, читачі повинні провести власне дослідження, перш ніж робити будь-які дії, пов’язані з компанією, і нести повну відповідальність за свої рішення, а також ця стаття не може розглядатися як інвестиційна порада.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *