Posted inОсвіта та поради

Що таке MetaMask?

Що таке MetaMask? Пояснює Forklog

MetaMask розробила компанія ConsenSys, створена співзасновником Ethereum Джозефом Любіним. Гаманець випустили ще 2016 року, до появи сфери DeFi. До 2020 року він існував тільки у вигляді розширення для браузерів Google Chrome і FireFox.

Сьогодні MetaMask можна завантажити у вигляді мобільного застосунку для iOS і Android, а також у вигляді веб-розширення для Google Chrome, Firefox, Brave і Microsoft Edge. Останнє "безшовно" під’єднується до смарт-контрактів децентралізованого застосунку під час входу на його сторінку. Це дає змогу користуватися протоколом і здійснювати перекази криптовалют без необхідності реєструвати в ньому окремий гаманець.

MetaMask — один із найпопулярніших гаманців для екосистеми Ethereum. За даними ConsenSys, на початку 2022 року кількість щомісячних активних користувачів застосунку перевищила 30 млн. Це на 42% більше, ніж у квітні 2021 року.

Що таке MetaMask?

У розширеній версії програми ви можете змінити розмір комісії. Що вища ціна, то швидше виконується транзакція. Однак не рекомендуємо робити комісію занадто низькою, інакше транзакція може йти дуже довго або зовсім "застрягти".

Що таке MetaMask Swaps?

У гаманці MetaMask є вбудований DeFi-сервіс, який дає змогу здійснювати свопи (обміни) різних цифрових активів. Його розробили спільно з Codefi.

Сервіс працює за принципом агрегатора: в реальному часі збирає котирування монет з провідних децентралізованих бірж, вибираючи найкращі ціни. У списку майданчиків: Uniswap, Totle, AirSwap, 0x і 1inch.exchange.

У MetaMask Swaps також є інші функції, наприклад знижені комісії за свопи і захист від прослизання.

У чому переваги криптогаманця MetaMask?

У додатка MetaMask є низка явних плюсів: іменитий розробник, велика кількість криптовалют, служба підтримки, додаткові функції і лаконічний дизайн.

Крім того, MetaMask є некастодіальним криптогаманцем: його розробники не збирають приватні ключі та сід-фрази користувачів. Тобто, власники адрес мають повний контроль над своїми коштами.

Плагін MetaMask має частково відкритий вихідний код — це дає змогу брати участь у розвитку застосунку незалежним розробникам і перевіряти, а також виявляти в програмі потенційні вразливості.

Які недоліки у MetaMask?

У гаманця MetaMask не було серйозних інцидентів, пов’язаних зі зломом через експлойт у коді. Однак один із ключових недоліків MetaMask — підключення до інтернету. Це робить уразливими його окремих користувачів.

Для вирішення цієї проблеми 2018 року в MetaMask додали можливість підключити апаратний гаманець Ledger, щоб об’єднати надійність "холодного" гаманця та зручність "гарячого".

Наприкінці 2021 року деякі користувачі MetaMask стали жертвами масштабної фішингової атаки за допомогою підробленого сайту гаманця.

У квітні 2022 року команда гаманця попередила про збої в роботі через несправності в роботі провайдера Ethereum-інфраструктури Infura. Також вона порадила відключити резервне копіювання iCloud для MetaMask.

Чи є у MetaMask власний токен?

Наразі у проєкту MetaMask немає власного токена. Утім, у листопаді 2021 року голова компанії ConsenSys Джозеф Любін натякнув, що це може змінитися.

Знову цей сюжет у компанії прокоментували лише через кілька місяців. Операційний директор Джейкоб Кантале назвав введення в MetaMask токена управління "важливим аспектом" у процесі децентралізації, який допоможе передати управління проєктом у руки спільноти.

Водночас Кантале закликав не розраховувати на щедрий аірдроп токена.

Як розвивається MetaMask?

Спочатку на використання вихідного коду MetaMask не існувало жодних обмежень. Однак у серпні 2020 року розробники застосунку зобов’язали комерційні проєкти з великою аудиторією укладати з ними спеціальну угоду про платне використання програми.

У вересні 2020 року ConsenSys випустила мобільний застосунок для MetaMask.

В останній версії мобільного гаманця також з’явилася функція платежів Apple Pay і "безгазових транзакцій" — це значно спрощує купівлю криптовалюти за фіат для користувачів.

Незабаром розробники також планують додати підтримку біткоїна.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *