Ключовий продукт Coinbase — торгова платформа для торгівлі та інших операцій з криптоактивами. Посідає третє місце за обсягом торгів серед криптобірж.
Для професійних трейдерів працює версія платформи під назвою Coinbase Pro з додатковими функціями, а для інституційних клієнтів — секція Coinbase Prime.
Індивідуальним користувачам доступна спотова торгівля криптовалютами, NFT-маркетплейс, кредитування під заставу біткоїнів, а також дебетова картка з прив’язкою до біржового рахунку. Клієнти Coinbase Pro можуть торгувати з плечем, розміщувати лімітні та стоп-ордери і підключатися до API біржі.
"Китам" Coinbase пропонує прайм-брокеридж, ліквідність для угод, маркетплейс даних та інші сервіси.
За даними на травень 2022 року, на Coinbase доступно понад 170 криптоактивів, на Coinbase Pro — 250. Платформа підтримує рахунки у фіатних валютах — долар США, британський фунт і євро.
Що таке "Ефект Coinbase"?
Ефект Coinbase — короткострокова зміна ціни криптовалюти (зазвичай у бік підвищення), яка відбувається після оголошення про її лістинг на платформі. Це пов’язано з кількома причинами.
З одного боку, біржа зберігає відносно невеликий список торгованих криптоактивів, з іншого — інформацію про початок торгів новою монетою до останнього моменту тримають у секреті. А оскільки Coinbase є одним з найбільших у світі майданчиків із торгівлі цифровими валютами, лістинг на ній сприймають як визнання високої якості проєкту і високої привабливості його криптовалюти.
Водночас багато хто критикує "ефект Coinbase", оскільки він може давати перевагу інсайдерам. У 2018 році на компанію навіть подали колективний позов зі звинуваченнями в інсайдерській торгівлі під час лістингу Bitcoin Cash (BCH). Однак після юристи компанії не знайшли доказів цій заяві.
До заснування компанії Армстронг був одним із провідних розробників в Airbnb, а Ерсам працював трейдером в інвестбанку Goldman Sachs. Зараз перший обіймає посаду генерального директора в Coinbase, а його бізнес-партнер очолює раду директорів. Ерсам також заснував компанію Paradigm, що управляє найбільшим у світі венчурним фондом з інвестицій у криптоіндустрію.
Серед інших ключових співробітників Coinbase: операційна директорка Емілі Чой, технічна директорка Маніш Гупта і фінансова директорка Алесія Хаас.
Як Coinbase стала головною криптобіржею США?
Влітку 2012 року команду стартапу прийняли в знаменитий бізнес-інкубатор Y Combinator, а вже восени Арсмтронг, Ерсам і їхні соратники представили сервіс для купівлі та продажу біткоїнів за допомогою банківських переказів.
Перший інвестиційний раунд Coinbase провела у 2013 році. Його ключовими учасниками стали Andreessen Horowitz, Ribbit Capital і Union Square Ventures. Уже через рік кількість користувачів платформи сягнула мільйона осіб. Загальний обсяг коштів, залучених компанією з 2013 року, оцінюють у понад $500 млн.
Поступово Coinbase уклала договори з великими платіжними системами — Stripe, Braintree і PayPal, які отримали можливість обробляти транзакції в біткоїнах завдяки цій співпраці.
Навесні 2021 року Coinbase стала першою публічною компанією в США, що управляє біржею криптовалют, яка провела пряме розміщення на фондовій біржі. Її акції торгуються на NASDAQ під тикером COIN.
На старті торгів курс COIN доходив до $430, а вартість біржі перевищила $100 млрд. Підвищенню ціни акцій сприяв оптимізм навколо ринку криптовалют. Завдяки цьому вартість Coinbase ненадовго перевищила капіталізацію операторів найбільших у США фондових майданчиків — Нью-Йоркської фондової біржі та NASDAQ.
Однак, пізніше ціна COIN впала, після чого юридична фірма Scott + Scott подала на Coinbase до суду за звинуваченням у введенні інвесторів в оману. Coinbase також надала недостовірну інформацію щодо прив’язаного до японської ієни стейблкоїна GYEN, після чого на неї подали колективний позов.
Ведмежий тренд на крипторинку 2022 року позначився на показниках Coinbase. Згідно з її фінансовим звітом, у 1-му кварталі біржа отримала чистий збиток у розмірі майже $430 млн, що істотно перевищило прогнози. Водночас ще в жовтні-грудні 2021 року її чистий прибуток становив $840 млн.
На початку червня 2022 року акції Coinbase торгувалися за ціною близько $70, а капіталізація перевищувала $15,2 млрд.
Як Coinbase пов’язана з USD Coin (USDC)?
Coinbase спільно з компанією Circle є емітентом популярного стейблкоїна USDC, доступного в різних блокчейнах. Актив посідає друге місце серед стабільних монет за капіталізацією після USDT.
Наприкінці березня 2021 року платіжна система Visa запустила пілотну програму з інтеграції розрахунків у USDC у своїй мережі.
З 2022 року кастодіаном резервів USDC є великий американський банк BNY Mellon. Емітент стейблкоїна проводить регулярний аудит коштів.
Чи безпечна біржа Coinbase?
Доларові кошти користувачів Coinbase захищені Федеральною корпорацією зі страхування вкладів (FDIC) на суму до $250 000.
За офіційними заявами, компанія зберігає 98% коштів клієнтів у холодних гаманцях, які не підключені до інтернету. Решту 2% покриває спеціальний страховий поліс.
На початку 2022 року Coinbase представила новий комплаєнс-інструмент Coinbase Intelligence. За заявами компанії, він здатний виявляти незаконні транзакції через API за допомогою скорингової системи, а також відстежувати рух коштів і виявляти шахрайські операції.
Coinbase також стала першою криптобіржею, яка отримала право працювати у Великій Британії.