Posted inОсвіта та поради

Що таке біткоїн-гаманець? Посібник для початківців щодо зберігання BTC

Що таке біткоїн-гаманець? Посібник для початківців щодо зберігання BTC

Зараз купувати, продавати та обмінювати біткоїн (BTC) стало простіше, ніж будь-коли. Після того, як ви придбали BTC, наступний крок — забезпечити його зберігання в безпечному місці. Можливо, вам цікаво, як зберігати Bitcoin?

BTC — це цифрова валюта, яка зберігається в електронному гаманці, доступ до якого можна отримати за допомогою приватного ключа. Однак вам не обов’язково робити це безпосередньо. Додаток гаманця автоматично використовує приватний ключ для підписання вихідних транзакцій і генерує для вас адреси гаманців.

Біткоїн-гаманець — це цифровий гаманець, який дозволяє вам надсилати та отримувати біткоїни. Це схоже на фізичний гаманець. Отже, в чому сенс гаманця Bitcoin? Замість того, щоб зберігати фізичні гроші, гаманець зберігає криптографічну інформацію, необхідну для доступу до адрес Bitcoin і відправки транзакцій. У деяких гаманцях Bitcoin можна зберігати й інші криптовалюти.

Пристрій, на якому знаходиться ваш гаманець Bitcoin, зберігає приватний ключ, а не самі монети. Ваші монети зберігаються в блокчейні Bitcoin, а ваш приватний ключ потрібен для того, щоб дозволити переказ цих монет на гаманець іншої особи.

Існує кілька різних форм біткоїн-гаманців, які відповідають різним вимогам і відрізняються за рівнем безпеки, зручності, доступності тощо. Отже, як вибрати гаманець Bitcoin?

Існує два важливих кроки на шляху до вибору найкращого гаманця Bitcoin для вас. Спочатку ви повинні вирішити, який тип криптогаманця вам потрібен, і розглянути окремі гаманці, щоб знайти той, який ідеально підходить саме вам.

Наприклад, повновузлові гаманці підтримують децентралізацію та мережу BTC, а мобільні гаманці Bitcoin пропонують вбудовані криптовалютні біржі та зручні сканери QR-кодів, серед інших функцій, залежно від типу гаманця, який ви використовуєте.

Важливо переконатися, що обраний вами гаманець сумісний з валютами, які ви зберігаєте, і відповідає вашим конкретним потребам у безпеці та зручності використання. Ця стаття має на меті допомогти читачам придбати та використовувати біткоїн-гаманці, а також безпечно зберігати біткоїн.

Як працює біткоїн-гаманець?

Для надсилання та отримання біткоїнів використовуються пари криптографічних ключів. Пара ключів складається з приватного ключа і відповідного йому публічного ключа. Відправлення Bitcoin вимагає використання приватних ключів, які повинні зберігатися в таємниці. Для отримання біткоїнів потрібні публічні ключі, які можна надати будь-кому. Публічні ключі створюються шляхом отримання з них приватних ключів.

При створенні гаманця Біткоїн генерується seed. Мнемонічні фрази використовуються для відображення seed у вигляді послідовності слів. Цей seed буде використовуватися для генерації кожного ключа Bitcoin, який вам знадобиться для передачі та отримання Bitcoin.

Цей дизайн називається ієрархічним детермінованим (HD) фреймворком і є галузевим стандартом для створення та адміністрування ключів Біткоїн. Коли ви захочете прийняти Bitcoin, більшість гаманців автоматично згенерують нові публічні ключі.

Повторне використання публічного ключа або адреси більше не є проблемою. Будь-хто може легко відстежити всю вашу історію платежів, якщо ви використовуєте один і той самий публічний ключ кожного разу, коли отримуєте Біткоїн. Ставлення до ключів як до токенів одноразового використання значно підвищує конфіденційність користувача. Користувач завжди може відновити свій гаманець, якщо він знає свій ключ відновлення, який часто являє собою список з 12 або 24 слів, ініціалізований разом з гаманцем.

Отже, скільки коштує біткоїн-гаманець? Якщо ви просто зберігаєте в гаманці біткоїн, то використання біткоїн-гаманця нічого не коштує. Однак, якщо ви намагаєтесь здійснити транзакцію, власник біржі або пристрою, на якому знаходиться ваш гаманець, стягує з вас різні комісії, залежно від того, що ви намагаєтесь зробити.

Гаманець може коштувати від нуля до 200 доларів і більше. Скоріш за все, ви заплатите фіксовану комісію в кілька доларів або відсоток від загальної вартості транзакції, якщо ви використовуєте гаманець як частину обміну.

Типи біткоїн-гаманців

Мобільні гаманці

Для тих, хто активно використовує біткойн для оплати товарів у магазинах або щоденних угод, мобільний криптогаманець є важливим інструментом. Він працює як додаток на вашому смартфоні, зберігаючи приватні ключі і дозволяючи вам платити, торгувати і зберігати криптовалюту за допомогою телефону.

Більше того, деякі додатки використовують функцію ближнього зв’язку смартфона, або NFC, що означає, що користувачі можуть просто доторкнутися телефоном до терміналу без необхідності надавати будь-яку інформацію.

Мобільні гаманці користуються перевагами спрощеної технології перевірки платежів, оскільки вони працюють лише з невеликими підмножинами блокчейну, які покладаються на довірені вузли в мережі Біткоїн, щоб гарантувати, що вони мають правильну інформацію.

Недоліком є те, що ці довірені вузли мають контроль над монетами і транзакціями, що суперечить філософії біткоїна, яка не передбачає довіри. Тим не менш, ці гаманці необхідні для мобільних телефонів через їх обмежені системні ресурси, але це потенційний недолік легкого доступу до коштів.

Крім того, як ще один побічний продукт зручного мобільного рішення для зберігання біткоїнів, мобільні гаманці схильні до шкідливого програмного забезпечення та злому. Ви можете втратити контроль над гаманцем, якщо хтось просто отримає доступ до вашого мобільного пристрою, особливо якщо не увімкнена двофакторна автентифікація.

Двофакторна автентифікація (2FA) — це другий рівень захисту, коли ви вводите код на додаток до свого імені користувача та пароля для входу в систему. Ключова відмінність коду 2FA від пароля полягає в тому, що код 2FA надсилається на вашу електронну пошту або телефон за допомогою SMS, щоб підтвердити, що саме ви намагаєтеся увійти в систему. Більш безпечним методом 2FA є використання програми-автентифікатора, наприклад, Google Authenticator, FreeOTP або Authy, оскільки він є невразливим до атак зі зміною SIM-карти або злому електронної пошти.

Рекомендується вносити в мобільний гаманець лише стільки біткоїнів, скільки вам потрібно, а більші суми зберігати в окремому апаратному забезпеченні або паперовому гаманці.

Існує велика кількість додатків для гаманців Bitcoin для пристроїв на Android та iOS. Це легкі гаманці, які не завантажують весь блокчейн на ваш телефон або планшет, але можуть сканувати блокчейн для розрахунку вашого балансу. Остерігайтеся шахрайства і підроблених додатків для гаманців, оскільки існує багато таких, які можуть вкрасти ваші приватні ключі.

Веб-гаманці (біржові гаманці)

Веб-гаманці (різновид гарячих гаманців Bitcoin) зберігають ваші приватні ключі на сервері, який постійно перебуває в мережі і контролюється третьою стороною. Різні сервіси пропонують різні функції, деякі з них можуть прив’язуватись до мобільних і десктопних гаманців, а також реплікувати ваші адреси на всі пристрої, якими ви володієте.

Подібно до мобільних гаманців, електронні гаманці дозволяють користувачам отримувати доступ до своїх коштів у дорозі з будь-якого пристрою, підключеного до Інтернету. Організації, які керують сайтом, можуть отримати доступ до ваших приватних ключів, таким чином отримуючи повний контроль над вашими коштами.

Більшість електронних гаманців працюють на біржах, і були випадки, коли біржі закривалися і зникали з коштами своїх користувачів. Біржові гаманці також часто стають мішенню хакерів, оскільки до них можна отримати доступ, знаючи лише адресу електронної пошти та пароль.

У деяких випадках біржові гаманці пропонують певний ступінь захисту від втрати коштів. Наприклад, страхування або резервні фонди для виплати коштів користувачам, якщо біржа буде зламана.

Поширеність витоку паролів та електронних адрес робить це особливо серйозним ризиком для безпеки, оскільки люди часто використовують одні й ті ж адреси електронної пошти та паролі в різних сервісах. Пам’ятайте, що ваша електронна адреса — це половина ваших облікових даних для входу.

Десктопні гаманці

Десктопні гаманці завантажуються і встановлюються на ваш комп’ютер, зберігаючи приватні ключі на жорсткому диску або твердотільному накопичувачі (SSD). За визначенням, вони є більш безпечними, ніж онлайн-гаманці та мобільні гаманці, оскільки не покладаються на третіх осіб для зберігання своїх даних і їх важче вкрасти.

Вони все ще підключені до інтернету, що робить їх менш захищеними за своєю суттю. Проте, десктопні гаманці є відмінним рішенням для тих, хто торгує невеликими сумами біткоїнів зі своїх комп’ютерів.

Існує безліч різних десктопних гаманців, які задовольняють різні потреби. Деякі з них зосереджені на безпеці, інші — на анонімності, зручності, децентралізації та інших речах. Гаманці, які працюють як повноцінні вузли, завантажують весь блокчейн на ваш комп’ютер. Для цього потрібні сотні гігабайт дискового простору і швидке інтернет-з’єднання. Однак вони пропонують детальний контроль над вашими транзакціями, який ви не знайдете в більшості гаманців. Кілька переваг використання такого гаманця включають, але не обмежуються ними:

  • Позначити прапорець "Замінити за рахунок комісії": Це дозволить вам збільшити комісію за транзакцію пізніше, якщо ви хочете прискорити транзакцію.
  • Інтуїтивно зрозуміле випадаюче вікно з комісією та контролем швидкості.
  • Продуктивність: Транзакції транслюються безпосередньо в пул пам’яті, не проходячи через сторонніх постачальників вузлів.
  • API та CLI: інтерфейс командного рядка (CLI), який пропонують повнофункціональні вузлові гаманці, надає широкий набір елементів керування, недоступних у додатках легких гаманців. Інтерфейс користувача програми (API) надає розробникам додатків можливість інтегрувати функції, пов’язані з біткоїном, у свої додатки. Він також може бути використаний для створення вашого додатку-гаманця.

Апаратні гаманці

Апаратний біткоїн-гаманець — це досить унікальний тип гаманця BTC, який зберігає приватні ключі на захищеному фізичному пристрої. Вважається, що це найбезпечніший спосіб зберігання будь-якої кількості біткоїнів. На відміну від паперових гаманців, які в певний момент повинні бути імпортовані в програмне забезпечення, апаратні гаманці можна використовувати безпечно та інтерактивно. Вони захищені від комп’ютерних вірусів, оскільки збережені кошти не можуть бути передані з пристрою у відкритому вигляді, і в більшості випадків їх програмне забезпечення має відкритий вихідний код.

Більшість апаратних гаманців мають екрани, які додають ще один рівень безпеки, оскільки їх можна використовувати для перевірки та відображення важливих даних гаманця. Наприклад, екран може генерувати фразу відновлення і підтверджувати суму та адресу платежу, який ви бажаєте здійснити. Отже, якщо ви інвестуєте в справжній пристрій, виготовлений надійним і компетентним виробником, ваші кошти будуть у безпеці.

Ніколи не купуйте апаратний гаманець на ринках вживаних речей. В обігу є підроблені апаратні гаманці, які можуть викрасти кошти з вашого біткоїн-рахунку. Завжди купуйте апаратні гаманці у виробника і перевіряйте, що ви знаходитесь на його офіційному сайті. Перевірте URL-адресу в адресному рядку вашого браузера, щоб переконатися, що вона правильна.

Паперові гаманці

Паперовий гаманець — це фізичний документ, який містить публічну адресу для отримання Bitcoin і приватний ключ, який дозволяє вам витрачати або переказувати Bitcoin, що зберігається на цій адресі. Паперові гаманці часто друкуються у вигляді QR-кодів, щоб ви могли швидко відсканувати їх і додати ключі до програмного гаманця або додатку для здійснення транзакції.

Паперовий гаманець можна згенерувати за допомогою сервісів, які дозволяють користувачам створити випадкову адресу біткоїн-гаманця з його приватним ключем. Згенеровані ключі можна роздрукувати за допомогою деяких сервісів, які пропонують захищений від несанкціонованого доступу дизайн або навіть можливість замовити голографічні етикетки.

Основна перевага паперового гаманця полягає в тому, що ключі зберігаються в автономному режимі, що робить його дуже стійким і повністю захищеним від хакерських атак, в тому числі від шкідливих програм, які реєструють натискання клавіш, таких як кейлоггери. Однак, при створенні гаманця все ж необхідно вжити певних заходів обережності. Ви повинні переконатися, що ніхто не спостерігає за тим, як ви створюєте гаманець, і не бачить, де ви його зберігаєте.

Щоб виключити ризик стеження за вашими діями з боку шпигунських програм, рекомендується використовувати чисту операційну систему, наприклад, Ubuntu, яка запускається з USB-флешки або DVD-диска. Після налаштування паперового гаманця код веб-сайту повинен мати можливість працювати в автономному режимі, що дозволить користувачеві відключитися від інтернету перед тим, як генерувати ключі. Нарешті, використовуйте принтер, не підключений до мережі.

Крім того, важливо розуміти, що ви друкуєте цінну приватну інформацію на аркуші паперу. Слід вжити певних заходів, щоб захистити цей аркуш паперу. Наприклад, рекомендується зберігати його в герметичному поліетиленовому пакеті та зберігати в сухому, безпечному місці, щоб уникнути пошкодження від води та загального зносу. Деякі люди вважають за краще заламінувати його і зберігати в банківському сейфі.

Як створити гаманець Bitcoin?

Щоб налаштувати програмний гаманець для Bitcoin, встановіть безкоштовний клієнт або додаток для програмного гаманця. Наприклад, завантажте десктопні програмні гаманці з їхніх веб-сайтів і дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб встановити їх.

Крім того, ви можете зареєструвати обліковий запис Coinbase, щоб налаштувати свій веб-гаманець Bitcoin. Якщо ви не бажаєте передавати свій гаманець BTC третім особам, придбайте апаратний гаманець у його виробника. Оскільки кожен гаманець унікальний, його налаштування вимагає дотримання інструкцій виробника.

Фізичний біткоїн проти банків

Фізичний біткоїн

Фізичні монети Bitcoin, як правило, попередньо завантажуються фіксованою кількістю BTC з метою, щоб їх вартість не могла бути витрачена, поки приватний ключ залишається прихованим. Зазвичай це досягається за допомогою печатки, що захищає від підробки.

Перший у своєму роді Bitbill був схожий на кредитну картку, але більшість альтернативних варіантів, що з’явилися згодом, мали форму круглих медалей. Майк Кадвелл, ентузіаст криптовалют на прізвисько "Казаскіус", створив перший з популярних фізичних біткоїнів Casascius у 2011 році.

Приватні ключі були заховані під голограмою, що знімалася, і коли її знімали, вона залишала сліди, що вказували на підробку. Після погашення монета втрачала свою цифрову цінність. З того часу з’явилося кілька нових виробників монет, а деякі компанії пропонують картки з попередньо завантаженими даними, які містять певну кількість криптовалюти.

Фізичний біткойн зараз використовується переважно як колекційний предмет через обмеження, притаманні фізичній валюті. Однією з ключових переваг біткоїна є можливість безперешкодного переказу коштів у будь-яку точку світу — фізичні монети роблять це непрактичним.

Банк

Багато банків стримують діяльність, пов’язану з біткоїном, включаючи, але не обмежуючись цим, банківські перекази на криптовалютні біржі. Банки зазвичай посилаються на відмивання грошей як на причину відмови від надання цієї послуги, хоча у них є стимул придушити її, щоб захистити свою бізнес-модель. Це пов’язано з тим, що біткойн розроблений таким чином, щоб зменшити або усунути потребу в таких зберігачах, як банки.

В останні роки традиційні фінансові установи, такі як банки, почали висловлювати зацікавленість не тільки в розробці своїх криптовалют, але й у наданні послуг зберігання для існуючих криптовалют, таких як біткоїн. Регулятори також рухаються до того, щоб дозволити банкам надавати послуги зберігання криптовалют.

Банківські послуги для криптовалют можна вважати зайвими, оскільки біткойн надійно зберігає монети та інформацію про гаманці у своєму блокчейні. Біткойн також надає можливість здійснювати транзакції на міжнародному рівні, не потребуючи схвалення банку або мінімальної комісії за залишок на рахунку. Тим не менш, банки намагаються залишатися актуальними в міру зростання криптовалют.

Існують також регульовані криптовалютні банки, які можуть зберігати біткоїни. Вони пропонують банківський захист, наприклад, моніторинг рахунків, і можуть втрутитися, якщо буде виявлено підозрілу активність. Ці сервіси також пропонують можливість продати криптовалюту і вивести кошти на звичайний банківський рахунок.

Ці сервіси корисні, особливо якщо ви не тримаєте криптовалюту довгостроково. На цьому їхня схожість з банками не закінчується: вони можуть заморозити ваш рахунок або конфіскувати ваші кошти. На вас також будуть поширюватися ліміти на зняття коштів, вимоги "Знай свого клієнта" (KYC) і нагляд, навіть незважаючи на те, що загальний досвід роботи з криптовалютними банками більш децентралізований, ніж у традиційній банківській системі. Крім того, існує лише кілька таких банків, які працюють у повністю регульованому режимі.

Біткоїн-гаманці та безпека

Різні ризики, пов’язані з безпекою, пов’язані з біткоїн-гаманцями, є наступними:

Ризики безпеки, що загрожують гаманцю Bitcoin

Захист вашого біткоїна від злодіїв

Тепер виникає ключове питання: Чи безпечний гаманець Bitcoin? Найбільш очевидна відповідь — так. Але все залежить від підходу до безпеки, обраного користувачем. Оскільки криптовалюти є цінними цілями для хакерів, безпека гаманця має вирішальне значення, і користувачі повинні знати про наступні ключові моменти:

Як захистити свій біткоїн від злодіїв

Як перевести в готівку свій біткоїн-гаманець?

Ви не можете конвертувати біткоїн у готівку, коли забажаєте, але ви можете анонімно продати свій BTC у блокчейні за фіатну валюту на ваш вибір. Криптовалютна біржа може керувати транзакцією і знайти покупця від вашого імені, що дозволить вам швидко перетворити вартість вашого біткоїна в готівку.

Обмеження і терміни переказу фіатної валюти на ваш банківський рахунок залежать від гаманця, але в більшості випадків це можна зробити протягом одного-трьох днів після завершення продажу біткоїнів.

Як найкраще зберігати біткоїн?

Існує багато способів зберігання біткоїнів, але найкращий спосіб залежить від вашого розсуду. Гаманець на USB-накопичувачі ідеально підходить для випадкових інвесторів, які хочуть захистити свої біткоїни або криптовалюти від крадіжки.

Ви також можете зберігати BTC на гаманці MetaMask, завантаживши Ethereum Mist Wallet з сайту MetaMask за допомогою відкритого браузера. Після натискання кнопки "Увійдіть за допомогою Metamask", виберіть "Використовувати гаманець ETH". Після цього в розділі "Гаманці ETH" ви зможете отримати доступ до своїх BTC.

Гаманці Trezor і Ledger (холодні гаманці Bitcoin) також підтримують Bitcoin і зберігають його в автономному режимі на реальних USB-пристроях. Гаманці Binance і Coinbase є альтернативою вищезгаданим варіантам, якщо ви хочете дозволити третім особам зберігати ваші приватні ключі.

Добавить комментарий