Posted inОсвіта та поради

Що таке Binance?

Що таке Binance?

Binance — екосистема, яка включає централізовану біржу криптовалют з найбільшим у світі обсягом торгів, блокчейн-платформу BNB Chain, навчальний центр, інвестиційний і благодійний фонди, NFT-маркетплейс та інші продукти.

Що з себе представляє біржа Binance?

Першим і головним продуктом Binance є біржа криптовалют, яка почала працювати у 2017 році.

На ній представлені різні інструменти: спотова торгівля цифровими активами та угоди з плечем, деривативи, секція для P2P-обміну. Крім того, користувачам доступна можливість пасивного заробітку на криптовалютах шляхом стейкінга і фармінга, функція випуску дебетової картки та інші сервіси.

Згідно з офіційним сайтом, станом на квітень 2022 року Binance підтримує понад 600 криптоактивів і понад 40 фіатних валют. На платформі зареєстровано 90 млн користувачів.

За підсумками опитування, проведеного наприкінці 2021 року, ця біржа стала найпопулярнішою серед читачів ForkLog — на ній торгують понад 70% респондентів.

Binance не розкриває фінансових даних. За різними оцінками, її виручка 2021 року становила від $14,6 млрд до $20 млрд. За інформацією ЗМІ, 2021 року власна оцінка компанії дорівнювала $200 млрд.

Точна кількість співробітників Binance невідома, але на початку 2022 року гендиректор проєкту Чанпен Чжао розповів, що віддалений штат працівників налічує близько 4000 осіб.

Хто заснував Binance?

Засновник Binance — Чанпен Чжао. Він обіймає посаду генерального директора компанії і є її найбільшим акціонером.

Чжао народився в китайському місті Цзянсу, потім переїхав з батьками до Канади, де закінчив університет Макгілла. Після його закінчення пройшов стажування на Токійській фондовій біржі, де розробляв ПЗ для високочастотної торгівлі. Потім кілька років працював у Bloomberg.

У 2005 році Чжао заснував свою першу компанію, яка займалася розробкою алгоритмів для високочастотного трейдингу.

Працювати в криптоіндустрії він почав у 2013 році, ставши одним із перших співробітників Blockchain.com. Обіймав посаду технічного директора біржі OKCoin.

З моменту заснування Binance у 2017 році Чжао обіймає посаду її генерального директора.

У 2022 році Чанпен Чжао став лідером рейтингу найбагатших представників блокчейн-індустрії, складеного Forbes. Видання оцінило його статки в $65 млрд.

Що таке Binance?

Binance USD (BUSD) — проєкт стейблкоїна, заснований Binance і американською компанією Paxos. Ціна активу прив’язана до долара США у співвідношенні 1:1. BUSD посідає четверте місце за капіталізацією серед стейблкоїнів. Працює в мережі BNB Chain і Ethereum.

Стабільність ціни BUSD забезпечують доларові резерви на рахунку спеціальної компанії, що працює в США. Вона регулюється фінансовим департаментом штату Нью-Йорк і проходить щомісячний аудит. Сума резервів відповідає числу стейблкоїнів Binance USD в обороті.

Які ще продукти входять до Binance?

Крім криптобіржі в екосистему Bina nce входять такі продукти:

  • Binance Labs — бізнес-інкубатор, призначена для підтримки підприємцям, проектам і спільнотам у розвитку блокчейн-стартапів, що використовують BNB Chain. Наразі в портфелі Binance Labs перебуває понад 120 проєктів.
  • Binance Academy — навчальний портал із базою навчальних статей і відеороликів про торгівлю цифровими активами, блокчейн-технології, проєкти та компанії.
  • Binance Charity Foundation — некомерційна благодійна організація, яка реалізує низку благодійних програм у сфері боротьби з бідністю.
  • Binance Launchpad — ексклюзивна платформа для токенсейлів. Серед великих проектів, які були запущені на Binance Launchpad: Axie Infinity, The Sandbox і Celer Network.
  • Binance Research — відділ вивчення та аналізу ринку криптовалют, який випускає дослідження і надає професійні дані.
  • Binance NFT — торговельний майданчик, на якому представлені всі види цифрових творів мистецтв і колекційних предметів.
  • Binance Card — криптовалютна дебетова картка системи Visa.
  • Binance Pay — сервіс транскордонних криптовалютних переказів.

Також Binance придбала кілька криптопроектів, які продовжили працювати, зберігши свій бренд і автономність:

  • CoinMarketCap — найбільш відвідуваний агрегатор даних про торги цифровими активами.
  • Trust Wallet — криптовалютний гаманець із підтримкою великої кількості цифрових активів.
  • WazirX — найбільша в Індії криптобіржа.

За що критикують Binance?

Binance надають доступ до торгівлі користувачам практично з усіх країн світу. Разом з тим, з моменту початку роботи вона піддавалася критиці влади і регуляторів окремих держав через відсутність необхідних ліцензій і дозволів.

Компанія не розкриває юридичної структури, точної кількості офісів і співробітників. Засновник Binance Чанпен Чжао та її представники довго заперечували наявність у неї штаб-квартири.

Ще 2018 року платформа заявила про "переїзд" на Мальту, яку тоді називали "блокчейн-островом" через сприятливе законодавство в галузі криптовалют. Однак на початку 2020 року мальтійський регулятор повідомив, що Binance не має ліцензії на торгівлю цифровими активами.

У 2019 році влада США офіційно заборонила роботу Binance у країні. Після цього вона відкрила окрему платформу Binance US, на якій можуть торгувати користувачі зі Сполучених Штатів. Водночас 2022 року американські правоохоронці почали розслідування через імовірний зв’язок Binance US і торгових фірм, афілійованих із Чанпеном Чжао.

Протягом 2021 року Binance зазнала шквалу критики з боку регуляторів різних країн, включно з Мальтою, Нідерландами, Італією, Польщею, Сінгапуром, ПАР і Малайзією. Найчастіше чиновники попереджали своїх громадян про відсутність у компанії необхідних дозволів.

На тлі регуляторних проблем глава Binance виступив з відкритим листом, у якому заявив про початок перетворення цифрової екосистеми на легальне підприємство з централізованою структурою бізнесу. Він також розповів про плани щодо локалізації послуг у деяких країнах і тіснішої співпраці з правоохоронцями.

Добавить комментарий