Засновники проєкту — Сергій Кунц і Антон Буков, які розробили агрегатор 2019 року на хакатоні ETHGlobal у Нью-Йорку. До цього вони брали участь у низці інших змагань із блокчейн-програмування.
Зараз розвитком екосистеми займається некомерційна організація 1inch Foundation, яка видає гранти і фінансує програми фармінгу. Крім того, внесок у поліпшення протоколу робить спільнота, до якої входять понад 100 розробників. Код застосунку опубліковано в Github.
Наприкінці 2021 року проєкт отримав фінансування на суму $175 млн від провідних інвестиційних фондів.
Які типи ордерів доступні в 1inch?
Традиційні можливості трейдингу часто обмежені в DeFi-додатках через складнощі технічної реалізації. Зокрема, більшість протоколів дають змогу здійснювати обмін тільки за поточною ринковою ціною. В 1inch же доступні лімітні ордери, як на централізованих біржах. За цю функцію відповідає протокол Limit Order Protocol.
Після заповнення користувачем ордер відправляється в децентралізовану базу агрегатора. Він автоматично зводиться з будь-якою протилежною заявкою, включно з тими, які розміщує сам протокол 1inch (він теж теж виступає джерелом ліквідності).
Самі кошти користувача не резервуються. Тому, якщо після розміщення заявки він перемістить їх на іншу адресу, його ордер просто не виконається.
Під час виконання лімітної заявки тейкер (покупець) також оплачує вартість мережевої комісії. За "газ" не платить тільки протокол 1inch, що дає йому змогу пропонувати користувачам вигідніші ціни.
Крім ринкових і лімітних заявок користувачі також можуть здійснювати прямі обміни між собою (P2P). Таку опцію додали у 2022 році.
Чи можна постачати і фармити ліквідність в 1inch?
Так, платформа надає можливість отримувати дохід від поставок ліквідності за допомогою технології Liquidity Protocol. Для цього можна брати участь у пулах. Також у застосунку працює власна програма 1inch Earn, мета якої — стабільне та ефективне використання капіталу. У травні 2022 року за цією програмою доступний один пул, USDC/USDT, з прибутковістю близько 4,7% річних. Крім того, 1inch проводить обмежені за часом програми фармінгу.
Навіщо 1inch свій токен?
У агрегатора є нативна криптовалюта, яку випустили 2020 року в мережі Ethereum і BNB Chain (через кросчейн-міст).
За допомогою токена можна брати участь у ДАО проекту. Його учасники вносять пропозиції, обговорюють їх на форумі та голосують за них. Для участі в голосуваннях потрібно заблокувати токени 1inch у спеціальному смарт-контракті. Передбачається, що монету застосовуватимуть у роботі протоколу маршрутизації. Зараз отримати нові токени можна за допомогою стейкінгу.
Наразі для власників монети 1inch діє програма "кешбеку" за сплачені комісії. Розмір повернення залежить від суми монет у гаманці. Для участі в програмі потрібно мати щонайменше 100 токенів — у такому разі кешбек становитиме 25%.
Для чого потрібен гаманець 1inch?
Крім додатка для торгівлі та фармінгу команда проєкту також розвиває гаманець, призначений спеціально для сфери DeFi. Гаманець можна використовувати в будь-якому DeFi-додатку, а не тільки в 1inch, він доступний зокрема для мобільних пристроїв.
Крім зберігання і переказу криптовалют, у гаманці можна здійснювати свопи, брати участь у стейкінгу токена 1inch і шукати децентралізовані додатки. Крім цього, в 1inch Wallet можна зберігати невзаємозамінні токени (NFT), купувати криптоактиви за фіатні гроші і навіть грати в блокчейн-ігри.