Posted inОсвіта та поради

Елізабет Воррен закликала посилити крипторегулювання. Спільнота відповіла критикою

Warren

Криптовалютна індустрія йде шляхом фінансових інновацій, який починається із "захоплюючих винагород" і закінчується "нищівними втратами". Таку думку висловила член банківського комітету Сенату США Елізабет Воррен у своїй статті для The Wall Street Journal.

FTX’s collapse should be a wake-up call. @SECGov,@TheJusticeDept & @USTreasury повинні використовувати свої широкі повноваження, щоб жорстко боротися з криптовалютним шахрайством. Конгрес повинен закрити лазівки та надати цим фінансовим копам більше ресурсів.

Приводом для публікації став колапс FTX. Розмірковуючи про наслідки та ризики цифрових активів загалом, Ворр Ен порівняла останні з субстандартними іпотечними кредитами, "грошовими" акціями та дефолтними свопами.

"Прихильники кажуть, що криптовалюти мають великі перспективи для того, щоб зробити фінансову систему більш ефективною та інклюзивною. Можливо. Але ми вже чули цю історію раніше. […] Під час краху 2008 року і всіх попередніх фінансових криз такі заяви виявилися небезпечно безглуздими. Криптовалюта не виняток", — написала сенаторка.

На її думку, інцидент з імперією Сема Бенкмана-Фріда — "тривожний дзвінок" для влади. Воррен провела паралель між FTX і Lehman Brothers, натякнувши на ризики "зараження" екосистеми:

"[…] Конгрес повинен заткнути дірки, що залишилися в структурі регулювання, до того, як наступна криптокатастрофа зруйнує нашу економіку".

Воррен нагадала про заходи Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) щодо незареєстрованих ICO і зусилля Мінфіну в боротьбі з відмиванням грошей. Як приклад вона навела санкції проти міксерів Tornado Cash і Blender.io.

"Криптолобісти завили, але Казначейство правильно використовувало свої повноваження, щоб змусити ці організації дотримуватися закону. Кілька справ хороші, але Міністерство юстиції, SEC і Мінфін перебувають на передовій, і їм потрібно діяти так кожного божого дня", — підкреслила член комітету.

Вона закликала федеральні агентства "жорстко боротися з криптошахрайством", а Конгрес — до підтримки цих зусиль додатковим фінансуванням.

"Нарешті, майнінгові компанії, що забруднюють навколишнє середовище і навантажують електромережі, повинні розкривати інформацію про свої викиди і споживання енергії. […] Настав час, щоб криптовалюта підпорядковувалася тим самим правилам, що й інша фінансова діяльність", — підсумувала сенаторка.

Стаття Воррен викликала резонанс у криптоспільноті. Деякі підтримали її, назвавши більшу частину капіталізації ринку "димом і дзеркалами".

"Ось чому Елізабет Воррен попереджала нас весь рік", — написав користувач Twitter.

Інші поставилися до статті не так прихильно, натякнувши на існування глибших проблем і засумнівавшись у компетентності члена банківського комітету.

"Тільки заголовок уже показує, що ви навіть не розбираєтеся в криптовалютах", — зауважив автор поста.

Інший коментатор порадив Воррен зрозуміти різницю між централізованими біржами і децентралізованими фінансами. Користувач під ніком Chi999111 зауважив, що FTX "не має жодного стосунку до біткоїна".

Раніше Воррен уже порівнювала криптовалюти з іпотечною кризою в США. У липні вона закликала Конгрес і SEC зайняти більш жорстку позицію щодо індустрії на тлі проблем з Celsius Network і низкою інших компаній.

Нагадаємо, американські регулятори почали розслідування щодо FTX, згідно зі ЗМІ.

За даними Fortune, у Мін’юсту США є все необхідне для порушення кримінальної справи щодо Бенкмана-Фріда та інших керівників збанкрутілої біржі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *