Позивачі в новому колективному позові проти зламаного криптогаманця Atomic Wallet стверджують, що фірма не поділилася інформацією про злом з клієнтами і не повідомила про це поліцію.
Група незадоволених криптовалютних інвесторів подала колективний позов проти Atomic Wallet, який у червні зазнав серйозного зламу і втрат на суму $100 млн.
Десятки заможних інвесторів з Росії та країн СНД беруть участь у колективному позові проти Atomic Wallet, повідомило 21 серпня німецьке ділове медіа-агентство BNE IntelliNews.
Позов координують німецький юрист Макс Гутброд і Борис Фельдман, співзасновник московської юридичної фірми Destra Legal.
Гутброд, колишній партнер московської юридичної фірми Baker & McKenzie, який понад двадцять років працював у цій фірмі, заявив, що юристи представляють інтереси близько 50 клієнтів, які втратили загалом 12 мільйонів доларів після зломів Atomic Wallet, що сталися два місяці тому. Він сказав:
"Ми працюємо над поверненням активів для наших клієнтів і будемо подавати колективний позов проти Atomic Wallet […] Вони не надали нашим клієнтам жодної інформації про злом і не звернулися до поліції, щоб повідомити про це".
У середині червня 2023 року Atomic Wallet, криптовалютний гаманець, що не потребує зберігання, зазнав масштабного експлойту на суму 100 мільйонів доларів. Злом торкнувся щонайменше 5500 криптографічних рахунків на платформі. Криптоаналітичні фірми, такі як Elliptic, згодом пов’язали крадіжку з північнокорейським кіберзлочинним угрупованням Lazarus Group, яке вважається відповідальним за викрадення мільярдів криптовалют за допомогою різних крадіжок.
У той час як початкові повідомлення звинувачували Lazarus в атаці на Atomic Wallet, нові заяви свідчать про те, що може бути й інший винуватець.
Згідно з твердженнями Фельдмана, набагато ймовірніше, що злом організувала українська група. Його фірма Destra працювала над цією справою разом з блокчейн-аналітиками компанії Match Systems, яка проводила власне розслідування від імені інвесторів.
"Вони знайшли сліди причетності українських хакерських груп", — сказав Фельдман.
Представник Atomic Wallet повідомив Cointelegraph, що фірма не отримувала "жодних офіційних юридичних повідомлень про колективний позов". Представник додав:
"Розслідування все ще триває, жодна з можливих проблем не була викликана порушеннями безпеки. Безпека додатку гаманця завжди була нашим головним пріоритетом. Кожна збірка гаманця перевіряється зовнішньою командою фахівців з кібербезпеки".
Прес-секретар також підкреслив, що з червня в Atomic Wallet не було зафіксовано жодного нового інциденту, пов’язаного з кіберзлочинністю.
Як повідомлялося раніше, Atomic Wallet не уточнив, які саме умови призвели до експлойту в червні. Фірма лише назвала чотири найбільш "вірогідні" причини, серед яких вірус на пристроях користувачів, порушення інфраструктури, атака зловмисника або ін’єкція шкідливого коду. Atomic Wallet також продовжувала повторювати, що постраждало менше 0,1% користувачів додатку.
Незабаром після злому криптовалютний гаманець, очевидно, продовжив працювати в звичайному режимі.
Зберіть цю статтю як NFT, щоб зберегти цей момент в історії і показати свою підтримку незалежній журналістиці в криптопросторі.