Posted inОсвіта та поради

Algorand (ALGO): Посібник для початківців з децентралізованої технології блокчейн

Algorand (ALGO): Посібник для початківців з децентралізованої технології блокчейн

Algorand — це автономна, децентралізована блокчейн-мережа. Вона пропонує широкий спектр безпечних, ефективних і масштабованих додатків. Вона була створена для фінансового майбутнього і є першим у світі фундаментальним блокчейном з чистим доказом частки (PoS). Але для чого використовується Algorand?

Технологія Algorand надає набір високопродуктивних блокчейнів першого рівня, які забезпечують безпеку, масштабованість, конфіденційність і завершеність транзакцій. Блокчейн першого рівня — це набір рішень, які покращують базовий протокол, щоб зробити систему більш масштабованою. Зміни протоколу консенсусу, а також шардінг — два найпоширеніші варіанти першого рівня.

Algorand був заснований Сільвіо Мікалі, професором комп’ютерних наук в Массачусетському технологічному інституті в 2019 році. Сільвіо є співавтором багатьох проривів в основі сучасної криптографії, таких як випадкові функції, які можна перевірити, докази з нульовим знанням та інші протоколи. Сильвіо заснував Algorand у 2017 році з основною метою нагляду за значними дослідницькими проектами в галузі теорії, безпеки та криптофінансів.

Блокчейн Algorand управляється Algorand Foundation і доступний для будь-якої компанії або приватної особи, яка бажає ним користуватися. Продуктивність, інтероперабельність і масштабування, а також смарт-контракти другого рівня, приватні та публічні моделі знаходяться на передньому краї розвитку технічних інновацій Algorand. Додаткові функції, такі як масштабування платежів і позамережеві обчислення, можуть бути надані за допомогою рішень для масштабування другого рівня.

Algorand масштабується до багатьох користувачів і підтверджує транзакції з затримкою порядку хвилини. Навіть якщо деякі користувачі є зловмисниками і мережа миттєво розділяється, Algorand запевняє, що користувачі ніколи не матимуть суперечливих думок щодо підтверджених транзакцій. З іншого боку, існуючі криптовалюти допускають тимчасові форки і вимагають значного періоду для перевірки транзакцій з високою достовірністю в масштабі години.

У цій статті ми поговоримо про стейкінг Algorand, винагороду за управління Algorand, чому варто купувати Algorand і про різницю між блокчейнами Ethereum, Cardano і Algorand.

Що такого особливого в Algorand?

Біткоїн (BTC) передбачає, що жоден зловмисник не контролює більшу частину обчислювальних потужностей, які використовуються для генерації блоків. З іншого боку, Біткоїн стикається з кількома проблемами, зокрема з тим, що підхід BTC до генерації блоків за принципом "доказу роботи" вимагає великого обсягу обчислень.

Крім того, PoW допускає форки, в яких співіснують два альтернативних блокчейни однакової довжини, і жоден з них не змінює інший. В результаті, підтвердження транзакції в біткойнах займає близько години. Крім того, анонімність (псевдо), яку забезпечують платежі в BTC, може бути використана для відмивання грошей, що фінансують злочинців або терористичні організації.

Algorand, як і всі інші публічні блокчейн-платформи, є децентралізованою мережею. З іншого боку, Algorand прагне вирішити "трилему блокчейну", звертаючись до трьох основних проблем, з якими зараз стикається екосистема: масштабованість, швидкість і безпека.

Як Algorand вирішує трилему блокчейну?

Завдяки різноманітним вдосконаленням, включаючи унікальний підхід чистого доказу частки (PPoS) (протокол доказу частки Algorand), який використовується для досягнення децентралізованого консенсусу, блокчейн Algorand перевершує попередні блокчейн-протоколи. PPoS розроблений для того, щоб уникнути проблеми "багаті стають багатшими". По суті, в той час як PoS платить майнерам з найбільшою часткою, PPoS обирає майнерів випадковим чином, незалежно від їхніх інвестицій в систему.

Протокол візантійської угоди

Коли PPoS поєднується з протоколом візантійської угоди (BA), механізм визначає, як люди можуть приєднатися до децентралізованої мережі, позбавляє стимулів для шахрайства і створює єдине джерело істини, яке можна перевірити.

Механізм візантійської угоди масштабується до багатьох користувачів і дозволяє Algorand досягти консенсусу щодо нового блоку з низькою затримкою і без форків. Використання верифікованих випадкових функцій (VRF) для випадкового вибору користувачів в приватному і неінтерактивному режимі є фундаментальним методом, який робить BA придатним для Algorand. VRF — це псевдовипадкова функція з відкритим ключем, яка генерує доказ того, що її результати є точними.

Потім узгоджений блок підтверджується і передається мережею за допомогою різних цифрових підписів від відповідних верифікаторів. Оскільки тільки один блок може мати необхідний поріг голосів комітету на Algorand, два блоки ніколи не можуть бути додані в ланцюжок одночасно. Це означає, що в належним чином децентралізованій мережі всі транзакції завершуються за лічені секунди, забезпечуючи швидкість.

Дворівнева архітектура блокчейну

Algorand використовує дворівневий дизайн блокчейну для підтримки швидкості під час роботи складних додатків. Рівень 1 дозволяє створювати стандартні активи Algorand (ASA). ASA — це нові або існуючі токени в блокчейні, атомарні свопи та прості смарт-контракти Algorand.

Рівень 2 призначений для більш складних смарт-контрактів і децентралізованих додатків, які працюють поза ланцюжком. Цей метод дозволяє блокчейну Algorand обробляти транзакції зі швидкістю, порівнянною зі швидкістю великих платіжних мереж.

Вклад у безпеку

Будь-хто, хто бажає допомогти забезпечити безпеку мережі Algorand, може використовувати обліковий запис, який володіє криптовалютою ALGO, тобто власним токеном блокчейну, щоб заявити про свою зацікавленість. Можливість бути обраним визначається кількістю ALGO, яку має користувач у порівнянні з іншими користувачами мережі, які висловили зацікавленість в участі.

Однак, Algorand стикається з трьома перешкодами. По-перше, Algorand повинен захистити себе від атак Sybil, в яких зловмисник генерує велику кількість псевдонімів, щоб вплинути на протокол Візантійської угоди.

По-друге, BA має охоплювати мільйони користувачів, що значно перевищує можливості сучасних протоколів візантійської угоди. Нарешті, Algorand має бути стійким до атак на відмову в обслуговуванні, що дозволить йому продовжувати функціонувати, навіть якщо зловмисник відключить певних користувачів. Отже, як Algorand вирішує ці проблеми?

Algorand застосовує різні методи для вирішення вищезазначених проблем, як описано в наступних розділах:

Зважені користувачі

Протокол може впоратися з нечесними користувачами, якщо чесні користувачі, які дотримуються рекомендацій протоколу, складають більше двох третин від загальної частки системи.

Консенсус у комітеті

BA досягає масштабованості, доручаючи кожен крок свого протоколу комітету — невеликій групі представників, обраних випадковим чином із загальної кількості користувачів на основі їхньої ваги. В результаті Algorand може гарантувати, що достатня кількість членів комітету є правдивими.

Заміна учасника

Як тільки учасник комітету надсилає повідомлення в BA, ворог може націлитися на нього. БА протидіє цій загрозі, дозволяючи членам комітету висловитися лише один раз. В результаті, як тільки член комітету розкриває своє ім’я супротивнику, він або вона більше не є важливим для БА.

BA досягає цієї якості, уникаючи будь-якого приватного стану (крім приватного ключа користувача), дозволяючи всім користувачам брати участь на рівних, і обираючи нових членів комітету для кожного кроку протоколу Візантійської угоди.

Криптографічне сортування

BA обирає членів комітету конфіденційно і неінтерактивно, щоб запобігти зловмисному використанню. Це означає, що кожен користувач системи може самостійно вирішити, чи хоче він бути в комітеті, чи ні.

Якщо користувач обраний, функція створює короткий рядок, який доводить членство користувача в комітеті іншим користувачам, і який користувач може включати в свої мережеві повідомлення. Наприклад, зловмисник не знає, на якого користувача націлитися, доки той не почне брати участь у ВА, оскільки вибір членства в комітеті не є інтерактивним.

Етапи процесу криптографічного сортування перераховані нижче:

Етапи процесу криптографічного сортування

Як працює Algorand?

У мережі Algorand є два типи вузлів: вузли участі та ретрансляційні вузли. Ретрансляційні вузли діють як мережеві концентратори, підтримуючи зв’язок між Algorand і рештою вузлів системи. Вузли-учасники надають обчислювальні потужності для перевірки транзакцій, і саме вони отримують найбільшу винагороду.

Вузли-ретранслятори використовуються вузлами-учасниками для з’єднання і відстеження реєстру. Будь-хто може стати ретранслятором або вузлом участі в Algorand, але в той час як вузли участі отримують винагороду за свої зусилля, ретранслятори не можуть "видобувати" ALGO. Замість цього Фонд Алгоранд створив систему винагород для вузлів-ретрансляторів, термін дії якої закінчується через два-п’ять років. Для підключення до мережі Algorand їм потрібне програмне забезпечення для віртуалізації, яке називається Algorand Virtual Machine (AVM).

AVM — це програмне забезпечення, яке працює як на ретрансляційних вузлах, так і на вузлах участі в мережі Algorand. Стековий механізм AVM відповідає за оцінку смарт-контрактів в мережі Algorand. Крім того, AVM оцінює всю логіку, що міститься в смарт-контрактах, перш ніж вирішити, виконувати їх чи ні.

Смарт-контракти обробляються в Algorand на двох рівнях: в ланцюжку і поза ланцюжком. На першому рівні система дозволяє смарт-контрактам функціонувати "в ланцюжку", подібно до блокчейну Ethereum. Це означає, що кожен смарт-контракт додає трафіку в мережу, і якщо їх буде занадто багато, це може призвести до уповільнення роботи мережі.

Щоб обійти цю проблему, Algorand також пропонує смарт-контракти другого рівня, які виконуються "поза ланцюжком". Смарт-контракт не додає трафіку в мережу; натомість він виконується поза мережею і записується в блокчейн-реєстрі.

Особливості Algorand

Як майнити Algorand?

Наразі неможливо майнити Algorand за допомогою комп’ютерного обладнання. Однак, оскільки Algorand заснований на чистому методі консенсусу з доказом частки, можна отримати винагороду ALGO, просто поклавши Algorand в криптогаманець або гаманець Algorand. Так що ж таке Algorand — монета чи токен?

Гаманець Algorand

Algorand — це альткойн, який пропонує різні послуги з доданою вартістю завдяки можливості смарт-контрактів. Нова функція розширює сферу застосування платформи, включаючи децентралізовані фінанси (DeFi) і підприємства, що працюють з невзаємозамінними токенами (NFT).

Наразі ці драйвери зростання підтверджують "бичачу" тезу Algorand. ALGO-USD буде виділятися серед альткоінів як такий, що має найбільший потенціал, оскільки все більше інвесторів диверсифікують свої активи за допомогою криптоактивів.

Як купити Algorand?

Ви можете купити ALGO на криптовалютних біржах, таких як Coinbase або Binance. Щоб купити ALGO на Coinbase, виконайте наведені нижче дії:

  • Створіть обліковий запис на Coinbase, якщо у вас його ще немає. Підтвердіть свій обліковий запис і додайте спосіб оплати.
  • Почніть торгівлю, вибравши "Agorand" зі списку активів.
  • Введіть фіатну суму (автоматично конвертується в Algorand), щоб купити монети ALGO.
  • Перш ніж завершити покупку, перегляньте її ще раз.

Якщо ви хочете купити ALGO на Binance, ви можете купити ALGO обміняти його на біржі Binance. З ALGO вам потрібно буде використовувати токен в торговій парі, наприклад, BNB або BUSD. Крім того, ви також можете купити ALGO за допомогою дебетової, кредитної картки або PayPal, виконавши наведені нижче дії:

  • Створіть криптовалютний гаманець.
  • Ви зможете швидко купити BTC за допомогою дебетової картки, кредитної картки або PayPal після того, як ваш обліковий запис криптовалютного гаманця буде активний після перевірки особистих даних.
  • Виберіть надійну платформу для обміну криптовалют, яка приймає Algorand, і надішліть ваш щойно придбаний Bitcoin на цю платформу.
  • Останнім кроком буде конвертація вашого нового BTC в ALGO.

Як зробити ставку на Algorand?

Algorand можна одразу ж завести за допомогою додатку мобільного гаманця, який доступний на пристроях Android та iOS. Покладіть ALGO безпосередньо в гаманець, щоб зробити ставку на монету. З часом гаманець буде автоматично нараховувати ALGO.

Крім того, 1 жовтня 2020 року Алголенд запустив ініціативу громадського врядування, яка пропонує власникам ALGO можливість приймати рішення щодо майбутнього Алголенду. Люди можуть взяти участь в управлінні, зареєструвавши свою АЛГО на 90-денний період голосування, а потім проголосувавши за ідеї. Крім того, учасники можуть отримати свої призи за управління, коли закінчиться 90-денна сесія голосування.

Що таке аукціони ALGO?

Вперше ALGO стали доступними на Binance через IEO. Оскільки першопрохідці вважали, що ринок повинен визначати вартість активу, токени розповсюджувалися через голландський аукціон.

Голландський аукціон — це структура публічної пропозиції, в якій ціна пропозиції визначається після отримання всіх заявок, щоб встановити максимальну ціну, за якою може бути продана вся пропозиція. Інвестори подають заявку на суму, яку вони бажають придбати з точки зору кількості та ціни в цій формі аукціону.

Основною функцією Algorand Foundation є розподіл токенів ALGO. Для всіх учасників голландського аукціону фонд також має політику повернення коштів. Перший аукціон відбувся 19 червня 2019 року, і за $2,40 за кожен було продано 25 мільйонів токенів.

Чи є Algorand хорошою інвестицією?

Algorand вже зарекомендувала себе як надійна платформа з широкою підтримкою розробників, передовими технологіями та реальними додатками. Крім того, вона є піонером нових стандартів в екосистемі цифрових активів, вирішуючи трилему блокчейну, прискорюючи його впровадження в усьому світі на роздрібному та інституційному рівнях.

Однак, з інвестиційної точки зору, ви повинні постійно оцінювати рух ринку ALGO, перш ніж вкладати свої кошти. Більше того, потенціал мережі дає інвесторам, які шукають орієнтовані на зростання криптовалютні мережі, вагому причину придбати ALGO, її цифровий токен.

Algorand проти Ethereum: Чи є Algorand вбивцею Ethereum?

Немає однозначної відповіді, чи є Агоранд вбивцею Ефіріуму. Однак, Algorand працює швидше, ніж Ethereum, і не стягує плату за газ. Мінімальна комісія за транзакцію в Algorand становить 0,001 монет ALGO, і вона визначається виключно розміром транзакції.

ASA можна порівняти з токеном ERC-20, оскільки обидва дозволяють створювати смарт-контракти. З іншого боку, смарт-контракти ERC-20 завжди надсилають трафік в мережу Ethereum і, таким чином, збільшують витрати на газ, тоді як смарт-контракти ASA можуть бути виконані поза ланцюжком, що знижує комісію за транзакції.

Крім того, мости між ASA і ERC-20 дозволяють додаткам Algorand взаємодіяти з додатками Ethereum. В результаті, такі валюти, як Tether (USDT), можуть бути переведені в ALGO зі швидкістю 1000 транзакцій в секунду.

Algorand проти Cardano

Критична різниця між Algorand і Cardano полягає в тому, що Algorand був створений для використання інших технологій з чистим доказом частки, що вирішує проблеми безпеки, масштабованості і швидкості. На противагу цьому, Cardano був створений для вирішення проблем масштабованості.

Короткий огляд ключових відмінностей між Algorand і Cardano наведено в таблиці нижче:

Algorand проти Cardano

Попереду ще багато роботи

На своєму сайті Algorand описує себе як "майбутнє фінансів". Не дивно, що Algorand стала такою популярною, адже її основна команда зосереджена на створенні найкращих технологій в сфері DeFi і NFT, а також має одні з найбажаніших партнерських списків.

Algorand, очолювана одним з найкращих криптографів світу, здається, є найбільш вірогідним претендентом на лідерство в гонці смарт-контрактів у світі Ethereum, Cardano, Polkadot та інших блокчейнів. Якщо ви хочете дізнатися більше про Polkadot, будь ласка, прочитайте наш посібник тут.

Майбутнє блокчейну Algorand залежить від кількості зусиль, які команда докладе, щоб зробити його відмінним від конкурентів, і його здатності вирішувати поточні проблеми блокчейну

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *