Posted inНовини криптовалют

Майнери криптовалют очолюють наступний етап розвитку штучного інтелекту

На думку доктора Бена Гертцеля, урядам буде важко контролювати глобально розподілену мережу штучного інтелекту, яка спирається на майнінг-бурильні установки.

Майнери криптовалют очолюють наступний етап розвитку штучного інтелекту

Оскільки штучний інтелект (ШІ) швидко творить свою складну магію в одному секторі економіки за іншим, зростає нагальна потреба в обчислювальних ресурсах для забезпечення роботи всього цього машинного інтелекту.

Навчання такої моделі, як ChatGPT, коштує понад 5 мільйонів доларів, а запуск ранньої демонстраційної версії ChatGPT, ще до того, як використання зросло до нинішнього рівня, обходиться OpenAI приблизно в 100 000 доларів на день. А ШІ — це більше, ніж просто генерація тексту; застосування ШІ для вирішення практичних завдань у різних галузях вимагає подібних великих нейронних моделей, навчених на різноманітних типах даних — медичних, фінансових, інформації про клієнтів, геопросторових тощо. Вихід за межі обмежень сучасного нейромережевого ШІ до систем з вищими рівнями штучного загального інтелекту майже напевно буде ще більш інтенсивним в обчисленнях.

Цілком природно, що невелика, але зростаюча кількість криптомайнерів зараз шукає шляхи використання власної обчислювальної інфраструктури, щоб допомогти просунути вперед революцію в галузі ШІ.

Майнінг біткоїнів (BTC) залишається прибутковим бізнесом. Майнінг інших криптовалют також може приносити прибуток, але ця сфера швидко змінюється. Наприклад, майнери ефіру (ETH) зазнали серйозного удару наприкінці минулого року, коли мережа Ethereum перейшла від доказу роботи до доказу частки.

Економічна і технічна ситуація в криптопросторі за останні два роки спонукає все більше організацій, що займаються майнінгом криптовалют, вивчати потенціал використання своїх потужностей для інших цілей, таких як високопродуктивні обчислення і, зокрема, штучний інтелект.

Специфічне обчислювальне обладнання, необхідне для високопродуктивних обчислень (HPC) або ШІ, часто відрізняється від того, що оптимально підходить для майнінгу криптовалют. Але купівля серверів — це, як правило, не найскладніша частина створення майнінгової ферми. Підключення до електромережі, охолодження, системи безпеки та іншої фізичної інфраструктури вимагає значних витрат і зусиль, і все це залишається приблизно однаковим незалежно від того, чи встановлюєте ви графічні процесори з невеликим об’ємом оперативної пам’яті, які підходять для майнінгу ETH, або GPU з великим об’ємом оперативної пам’яті, які підходять для навчання ШІ-моделей.

Майнінгова компанія Hut 8 стала лідером у цьому напрямку, використовуючи свої обчислювальні потужності, раніше призначені для майнінгу, для машинного навчання та інших додатків на основі високопродуктивних обчислень. Hive Blockchain вже деякий час робить те ж саме, наповнюючи свої сервери процесорними картами, які "можна використовувати для хмарних обчислень і додатків ШІ, а також для рендерингу в інженерних додатках, на додаток до наукового моделювання динаміки рідини".

Майнери криптовалют очолюють наступний етап розвитку штучного інтелекту

Мабуть, найцікавішим є потенціал для майнерів переорієнтувати свої обчислювальні ресурси на ШІ таким чином, щоб вони залишалися повністю в межах простору блокчейну — використовуючи їх для запуску процесів ШІ, розміщених у децентралізованих мережах на основі блокчейну. Таку можливість надає низка проектів ШІ, пов’язаних з власними альткоінами, таких як Fetch.ai (FET), Ocean (OCEAN) Matrix AI Network (MAN), Cortex (CTXC) і мій власний проект SingularityNET (AGIX), а також різні екосистемні проекти, такі як NuNet (NTX) і новий безланцюговий блокчейн HyperCycle. У першій половині 2023 року альткоїни, пов’язані зі штучним інтелектом, показали хороші результати, оскільки ринок зрозумів потенціал децентралізованого програмного забезпечення зі штучним інтелектом.

Ще задовго до появи білої книги Біткоїна було зрозуміло, що поєднання розподілених обчислень, надійного шифрування та децентралізованого контролю має широке застосування не лише у фінансовій сфері. Ось чому ми маємо блокчейн-проекти в галузях, що охоплюють майже всі вертикальні ринки — медицина, ланцюги поставок, ігри, робототехніка тощо. Оскільки в кожній з цих сфер бізнесу домінує штучний інтелект, децентралізація програмного та апаратного забезпечення, що лежить в основі штучного інтелекту, буде критично важливим аспектом децентралізації світової економіки. Перепрофілювання частини обладнання для майнінгу криптовалют на обробку даних зі штучним інтелектом, частина з якого обгорнута в криптографічні мережі, орієнтовані на штучний інтелект, буде все частіше ставати частиною цієї історії.

Якщо нетривіальна частина глобальної обробки даних зі штучним інтелектом буде виконуватися на обладнанні для майнінгу криптовалют, це може мати наслідки, що виходять за рамки фінансів. Установки для майнінгу криптовалют знаходяться в різних правових юрисдикціях і належать різним сторонам. Глобально розподілену мережу штучного інтелекту, розгалужену на криптомайнінгових установках, урядам чи іншим сторонам було б значно складніше централізовано контролювати, ніж мережу штучного інтелекту, зосереджену на серверних фермах, що належать великим технологічним компаніям (поточний варіант для штучного інтелекту). Добре це чи погано з точки зору етики ШІ, залежить від вашої оцінки характеру великих технологій і великого уряду.

Бен Гертцель — генеральний директор і засновник SingularityNET та голова Товариства штучного загального інтелекту. Він працював науковим співробітником у низці організацій, зокрема, головним науковим співробітником у Hanson Robotics, де він був одним із розробників Sophia. Раніше він працював директором з досліджень в Науково-дослідному інституті машинного інтелекту, головним науковим співробітником і головою компанії Novamente, що займається розробкою програмного забезпечення для ШІ, а також головою OpenCog Foundation. Закінчив Темплський університет зі ступенем доктора філософії з математики.

Ця стаття призначена для загальних інформаційних цілей і не може розглядатися як юридична або інвестиційна консультація. Погляди, думки та думки, висловлені тут, належать виключно автору і не обов’язково відображають або представляють погляди та думки Cointelegraph.

Добавить комментарий