Posted inНовини криптовалют

ISPO 101: Посібник для початківців про первинну пропозицію пулу часток

ISPO 101: Посібник для початківців про первинну пропозицію пулу часток

Первинна пропозиція пулу часток (ISPO) — це один з багатьох способів залучення коштів для криптовалютного проєкту. Це відносно новий підхід до збору криптовалюти, який вперше був представлений на блокчейні Cardano.

Будучи блокчейном з доказом частки (PoS), Cardano дозволяє інвесторам вкладати криптовалюту на підтримку децентралізації мережі та отримувати за це винагороду. У цьому випадку інвестор може легко делегувати свій ADA (власний токен блокчейну Cardano) обраному оператору пулу, навіть якщо йому не вистачає ресурсів або часу для управління власним пулом.

Криптоіндустрія постійно розвивається з моменту запуску біткоїна (BTC), а інноватори постійно шукають способи покращити досвід інвесторів, залучити більше виграшів для розробників і допомогти своїм спільнотам. Технології знаходяться в центрі цих інновацій, а фінансування є найбільшою проблемою для інноваторів та ентузіастів.

Цей аспект інвестування в криптовалюту з часом зазнав значних змін і пройшов різні шляхи. ISPO є результатом багатьох різних моделей збору коштів, які існували до неї. У наступному розділі ми розглянемо основні методи фінансування, які призвели до появи ISPO, і якими розробники, спільноти та інвестори користуються донині.

Типи криптовалютного фінансування

Криптовалютне фінансування постійно розвивалося, а новатори створювали нові, зручніші та простіші способи покращення досвіду для кожної зацікавленої сторони. З тих пір деякі з систем фінансування, які вже використовувалися, включають в себе наступні:

Початкова пропозиція DEX (IDO): Метод IDO полягає в тому, що токени пропонуються в обмін на ліквідну готівку, і є чудовим способом отримати прямі кошти від інвесторів. IDO поширені в різних проектах, включаючи токени спортивних вболівальників.

Пропозиція токенів безпеки (STO): Модель фінансування STO передбачає лістинг токенізованих цифрових цінних паперів для продажу на біржах токенів цінних паперів. Модель дещо запозичує з цих двох систем, що робить її чимось середнім між традиційним первинним розміщенням акцій (IPO) і криптовалютним первинним розміщенням монет (ICO).

Первинна біржова пропозиція (IEO): IEO — це модель криптофінансування, яка пропонує інвесторам із зареєстрованими рахунками монети на біржовому ринку.

Первинна пропозиція монет (ICO): Як оригінальна модель криптофінансування, ICO дозволяє новим проектам вийти на інвесторів через технічні документи. Інвестор отримує вигоду, коли монети проекту з часом зростають у ціні і стають доступними для більшої кількості людей.

Одним з головних недоліків, який притаманний усім перерахованим вище методам, є те, що всі вони вимагають зберігання капіталу інвестора. Таким чином, остання ітерація в криптофінансуванні, ISPO, має явні переваги, оскільки інвестори можуть брати участь, зберігаючи свої кошти у власних гаманцях.

Що таке первинна пропозиція пулу часток?

Первинна пропозиція пулу стейків — це нова модель збору коштів на розробку проекту, яка відбувається через пул стейків Cardano. У моделі ISPO розробники встановлюють змінну маржу, збирають винагороду і платять своїм делегатам токенами утиліти.

Користувачам може бути цікаво, як працює стейкінг-пул. По суті, проектні команди створюють пули стейкінгу, в які власники ADA вкладають свої токени. Після цього команда проекту платить делегатам ADA токенами з проекту. У той же час, оператори пулу забирають всю винагороду ADA або певний відсоток від неї для фінансування своїх проектів.

Команда SundaeSwap розробила модель ISPO у квітні 2021 року. Однак вони не використовували новий метод, оскільки команда двічі послідовно відкладала запуск свого пулу стейкінгів. 1 липня 2021 року MELD, перший у своєму роді некастодіальний банківський протокол децентралізованих фінансів (DeFi), скористався новим дизайном і взяв курс на використання моделі для залучення коштів для своєї проектної кампанії, яка стартувала 8 грудня 2021 року.

Нещодавно MinSwap розробила оновлену версію цієї моделі, назвавши її пропозицією пулу справедливих часток (FISO). Модель MinSwap використовує алгоритми для справедливого розподілу токенів між делегатами.

Метод збору коштів FISO став звичним для різних блокчейн-екосистем завдяки своїм перевагам для проектних команд, делегатів і спільнот. В даний час сім DeFi проектів на блокчейні Cardano використовують модель ISPO для розподілу своїх токенів серед різних делегатів ADA.

Переваги моделі Fair Stake Pool Offering (FISO)

Чим ISPO відрізняється від ICO?

ICO стало відомим у 2017 році і досягло нових висот у 2018 році, коли індустрія порівняла його з венчурним фінансуванням. На відміну від ICO, де інвестори витрачають свою частку на токени проекту, інвестори ISPO зберігають контроль над своїми коштами навіть після делегування.

Іншими словами, інвестори ICO повинні витратити свої кошти, як правило, в BTC або Ether (ETH), щоб придбати токени у розробників проекту. З іншого боку, партнери ISPO отримують токени, інвестуючи свою частку в підтримуваний блокчейн проекту.

Таким чином, інвестори ISPO зберігають контроль над своїми коштами і можуть відмовитися від участі в стейкінг-пулі або переделегувати свою частку за власним бажанням.

Як працює стейкінг-пул?

Стейкінг-пули використовують механізм Proof-of-Stake. Для забезпечення безпеки мережі вони покладаються на мережеві валідатори, а не на обчислювальні потужності, вкладені в мережу для перевірки транзакцій і створення нових блоків.

Валідатори — оператори стейкінг-пулів, в які інвестори вкладають свої кошти — визначають, як закінчується кожен блок і який пул перемагає після кожної епохи. На Cardano епоха визначається як період нарахування винагороди тривалістю п’ять днів.

Згідно з протоколом Ouroboros, чим більша кількість ставок у пулі, тим більші його шанси на лідерство в будь-якому блоці. Коли починається новий блок, протокол надає валідатору винагороду, яка розподіляється між стейками в пулі в залежності від суми, внесеної кожним делегатом.

Пул з вищими ставками має більше шансів стати вузлом валідатора в блоці і частиною консенсусу мережі. Таким чином, коли валідатор отримує винагороду ADA, вона ділиться між делегатами пулу.

Яка роль ADA в формуванні пулів стейкінга?

ADA в мережі Cardano діють як стейки, причому розмір кожного стейка прямо пропорційний кількості ADA, що зберігається в гаманці користувача. Можливість інвестора делегувати свою частку в пул залежить від того, як функціонує блокчейн Cardano.

Існують публічні та приватні пули стейків. Публічний пул — це вузол в мережі Cardano з публічною адресою, якому інші користувачі можуть делегувати свої частки і отримувати винагороду. Єдині люди, які отримують вигоду від приватних пулів стейків — це люди, які ними володіють.

Протокол Cardano вирішує, хто додає наступний блок до блокчейну і отримує грошову винагороду в залежності від частки, яку інвестори делегують даному пулу.

Хоча розмір частки обмежений певною сумою, пул з найбільшою часткою, швидше за все, згенерує наступний блок, а винагорода, яку залучає пул, розподіляється між оператором пулу та його делегатами.

Приклади ISPO

ISPO стрімко зростають у популярності і стають улюбленою моделлю криптофінансування для інвесторів завдяки багатьом перевагам, таким як винагорода як для мережі, так і для розробників проектів, зберігаючи при цьому кошти інвесторів у безпеці та розблокованими.

Наприклад, MinSwap — це децентралізована біржа (DEX) на блокчейні Cardano, яка пропонує користувачам мінімальну комісію за обмін кркриптовалют/p>

MinSwap використовує механізм комісії Бабеля, щоб гарантувати, що кожен інвестор успішно виконує кожну угоду, незалежно від його коштів. Крім того, Minswap дозволяє кожному користувачеві фінансувати комісію за транзакцію за допомогою токенів, якими він володіє, таким чином, не обов’язково вимагаючи від ADA сплачувати комісію.

У своєму проекті ISPO, який тривав 20 епох, MinSwap запропонував власний токен MIN, використовуючи модель FISO, яка мала 10 пулів стейкінгу.

Інші блокчейни PoS, які прийняли цю модель, включають наступні:

  • Tron: інвестори TRON (TRX) можуть вкладати свої TRX для отримання токенів, що випускаються в ефір
  • Polkadot: Polkadot дозволяє інвесторам вкладати власні токени DOT або Kusama (KSM) і отримувати власні токени від проектів.
  • Terra: Інвестори можуть інвестувати в Luna і отримувати токени Anchor Protocol’s ANC, Mirror Protocol’s MIR та інші токени.
  • Solana: користувачі Saber і Sunny Aggregator можуть вкладати SOL Solana, щоб отримати нативні токени SBR або SUNNY відповідно.
  • Cardano: Mala DEX, Ray Network, MELD, MinSwap, MIRQUR і SundaeSwap використовують модель FISO.

Що таке MELD ISPO?

MELD ISPO — це протокол некастодіальної ліквідності з відкритим вихідним кодом, який дозволяє користувачам позичати валюту в євро або доларах США, використовуючи криптовалюту в своїх гаманцях для отримання винагороди за свої депозити.

Платформа MELD увійшла в історію як перший в історії децентралізований протокол для видачі фіатних позик. MELD дозволяє користувачам здійснювати транзакції між криптовалютами та фіатними валютами, зберігаючи при цьому безпеку своїх цифрових активів.

Для участі в MELD ISPO інвестори повинні делегувати свої ADA в пул акцій MELD, і 100% винагороди за ADA йдуть на підтримку проекту MELD. З іншого боку, інвестори отримують токени MELD під час запуску.

Що таке пул стейкінгу MELD?

Пул стейкінгу MELD — це новий і особливий пул збору коштів, орієнтований на громаду, який ставить на перше місце безпеку всіх залучених сторін.

Ось як взяти участь в MELD ISPO: Інвесторам необхідно делегувати свої ADA в Daedalus або Yoroi в пул стейкінгу MELD. Делегати отримують токени MELD в залежності від періоду стейкінгу ADA та кількості винагород від стейкінгу.

Як взяти участь в ISPO?

Інвестори можуть створювати і управляти пулом стейкінгу і запрошувати делегатів вкладати або делегувати свої АДА в пул стейкінгу, який управляється іншою стороною. Пули інвестування заробляють АЧА через винагороду АЧА. При створенні стейкінг-пулу розробник встановлює відсоток для фінансування свого проекту (зазвичай 100%).

Таким чином, 100% (або інший відсоток, встановлений розробниками) усіх винагород ADA генеруються за рахунок часток, що фінансують проект. З іншого боку, інвестори, які делегують свої ADA пулу, заробляють токени, що надходять на їхні гаманці після кожної епохи.

Припустимо, що частка пулу зупиниться на відсотку, меншому за 100%. У такому випадку протокол Ouroboros видає винагороду інвесторам, а ті, хто зробив ставку за допомогою ADA, отримують тільки ADA в якості компенсації.

Делегування в MELD ISPO

Участь в MELD ISPO — це новий досвід для криптовалютної екосистеми.

Етапи делегування повноважень в рамках MELD ISPO

Протокол делегування MELD ISPO є революційним. Найкраще в стейкінгу через MELD ISPO — це те, що всі учасники гарантовано отримують безпеку своїх стейкінгових ADA, оскільки вони зберігають повний контроль над усім процесом, але при цьому отримують жадані токени MELD.

Чи можна вийти з ISPO достроково?

Користувачі ISPO можуть вільно вийти зі складу своїх ADA в будь-який час протягом періоду. Варто пам’ятати, що інвестори зберігають повний контроль над своїми ADA. Пули стейкінгу MELD розраховують винагороду за токени після кожної епохи. Однак, інвестори можуть будь-коли зняти стейкінг або переделегувати свої ADA.

Різниця між MELD (100% MELD) і MELD (50% MELD 50% ADA)

Пули стейкінгу MELD ISPO працюють двома способами: MELD (100% MELD) та MELD (50% MELD 50% ADA). Вибір пулу для інвестування повністю залежить від інвестора. Однак винагорода залежить від пулу, якому він делегує свої ADA.

У протоколі 100% MELD, ISPO надає 100% винагороди в MELD, в той час як в іншій схемі розподілу ISPO пропонує 50% винагороди в ADA і 50% в MELD. Кількість винагороди, яку отримує інвестор, залежить від кількості АДА в кожному блоці. У таблиці нижче наведено короткий опис протоколу MELD.

Короткий опис протоколу MELD

Чи є ISPO майбутнім криптовалют?

За останні кілька місяців популярність ISPO зростає, і ця тенденція, швидше за все, продовжиться завдяки різноманітним перевагам. Наприклад, система не дискримінує інвесторів на основі розміру їхніх гаманців. Замість цього, кожен інвестор отримує винагороду і токени в залежності від розміру своєї частки.

Як результат, модель ISPO вітає всіх, хто бажає інвестувати, що робить її доступною для широких мас. Крім того, модель фінансування ISPO дозволяє інвесторам максимально контролювати свої ADA, захищає їхню частку і дає їм свободу виходу з проекту за власним бажанням.

Знову ж таки, все більше криптовалютних проектів обирають модель ISPO в якості кращого підходу до збору коштів, що гарантує, що цей метод буде продовжувати набирати популярність в майбутньому.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *