За останні кілька років торгівля криптовалютою набула значної популярності і зайняла свою нішу. Більшість інвесторів тримають біткоїни та криптовалюти протягом тривалого часу, сподіваючись, що їхні інвестиції зростатимуть без зайвого шуму. Однак все більше інвесторів витрачають час і ресурси, намагаючись заробляти на життя криптотрейдингом.
Існують цінні інструменти, які допомагають розробити торгову стратегію і керівництво по інвестуванню в криптовалюту. У цій статті ми розглянемо найкращі індикатори для криптотрейдингу, криптосигнали і те, як індикатори використовуються в криптовалюті.
Навчитися тримати емоції осторонь від торгового процесу може бути однією з головних цілей вдумливого трейдера. Однак знання того, які інструменти доступні і як ними користуватися, може підвищити впевненість трейдера і покращити його загальний досвід, а також допомогти уникнути деяких основних помилок і збільшити вартість інвестицій.
Окрім розуміння ринків з макроекономічної точки зору та вивчення того, в які проекти варто інвестувати, технічний аналіз криптовалют вартий того, щоб витратити на нього час, оскільки це інструмент, який пропонує трейдерам шанс отримати перевагу над іншими.
Технічний аналіз вивчає схеми графіків, використовуючи індикатори, засновані на даних про минулі цінові дії, для прогнозування майбутніх тенденцій. Технічний аналіз передбачає математичні розрахунки на основі ціни або обсягу активу, результати яких використовуються для прогнозування майбутніх цін і можуть вказувати на ринкову тенденцію або попереджати про те, що тенденція ось-ось зміниться на протилежну.
Жоден окремий індикатор не зможе виявити розворот ринку або підтвердити ринкову тенденцію. Найкращою стратегією є використання комбінації індикаторів, а ще краще — вибрати лише декілька з доступних інструментів і комбінувати їх без зайвого захаращення графіка, яке може призвести до більшої плутанини, ніж до ясності.
Інструменти доступні, і трейдери будуть персоналізувати свій досвід, вибираючи ті, які краще відповідають їхньому стилю торгівлі. Жоден конкретний індикатор не дасть кращих результатів, ніж інші; в основному все залежить від того, чи відчуває трейдер себе більш комфортно, використовуючи один індикатор, ніж інший.
У цій статті ми розглянемо деякі з найбільш популярних і використовуваних інструментів для дослідження криптовалют та інвестування, доступних в криптовалютному просторі. Однак це далеко не вичерпний перелік доступних ресурсів. Маючи більше досвіду, трейдер може продовжувати вчитися і розуміти незліченні можливості інших інструментів технічного аналізу.
Що таке хороші індикатори для криптовалют?
Загалом, індикатори — це статистичні дані, які допомагають нам зрозуміти поточні ринкові умови і майбутні фінансові та економічні тенденції. Технічні індикатори широко використовуються в технічному аналізі для прогнозування змін у тенденціях або цінових моделях криптовалют. Технічний аналіз спостерігає за минулою торговою активністю криптовалюти та змінами цін, щоб передбачити майбутні рухи цін.
Технічний аналіз відрізняється від фундаментального аналізу тим, що він зосереджується на фінансових показниках компанії, а не на історичних цінових моделях або тенденціях. Успішний вибір типу індикатора повністю залежить від типу торгової стратегії, яку хоче застосувати інвестор, будь то денна, скальп або свінгова торгівля.
Поширеними індикаторами технічного аналізу на традиційних ринках і криптовалютному ландшафті є ковзаючі середні, конвергенція-розбіжність ковзаючих середніх (MACD) і індекс відносної сили (RSI).
Інші індикатори є більш специфічними для криптовалютних ринків: криптовалютні індикатори соціальних мереж, криптовалютні індикатори FOMO та індекс страху і жадібності в криптовалюті.
Ковзаюча середня (MA)
Ковзаючі середні технічні індикатори є одними з найпростіших інструментів, що використовуються в технічному аналізі. Вони являють собою середню ціну активу за певний період. Вони вказують на те, що актив рухається вгору в позитивному (бичачому) напрямку або вниз в негативному (ведмежому) напрямку.
Їх також називають індикаторами із запізненням, оскільки вони слідують за трендом і надають запізнілий зворотний зв’язок після того, як рух ціни вже відбувся. Найпопулярнішими є прості та експоненціальні ковзаючі середні, які також є найпоширенішими моделями, що використовуються в криптовалюті.
Проста ковзаюча середня (SMA) фіксує тенденції, які не змінюють напрямок швидко, і тому є корисною для довгострокових трейдерів. З іншого боку, експоненціальна ковзаюча середня (EMA) краще підходить для короткострокових трейдерів, оскільки вона швидко реагує на зміни цін, надаючи більше значення останнім ціновим даним.
Ковзаючі середні можна використовувати на будь-якому часовому інтервалі. Однак, найчастіше використовуються 200-періодичні, 50-періодичні і 20-періодичні ковзаючі середні; вони дозволяють трейдерам визначити загальний напрямок руху активу на основі обраного набору даних за певний період.
200-періодна SMA
200-денна SMA — це середня ціна закриття, зафіксована за останні 200 днів криптовалюти, яка визначається шляхом підсумовування цін закриття і ділення суми на 200. Він призначений для довгострокових трейдерів, які хочуть визначити висхідні або спадні тренди, а також отримати відмінну індикацію рівнів підтримки і опору.
Як правило, якщо ціна активу вище 200 ковзних середніх, тренд є висхідним і бичачим; якщо нижче, тренд є низхідним і ведмежим.
50-періодна SMA
Криптотехнічні трейдери часто використовують цей індикатор. Він допомагає визначити підтримку на висхідних ринках і опір на низхідних ринках.
50-денна ковзаюча середня — це середня ціна, яку інвестори заплатили за криптовалюту за останні десять торгових тижнів (або два з половиною місяці), і зазвичай розглядається як рівень підтримки.
Смертельний і Золотий хрести розпізнаються в 200-періодній і 50-періодній SMA. Якщо 50-денна SMA перетинає 200-денну SMA зверху вниз, це може бути "Смертельний хрест", який вказує на наближення ведмежого ринку. І навпаки, якщо 50-денна SMA перетинає 200-денну SMA знизу вгору, це "Золотий хрест", який може вказувати на наближення бичачого ринку.
20-періодна SMA
20-періодна проста ковзаюча середня — це коротший часовий інтервал, більш корисний для денних трейдерів. Вона розраховує середню ціну криптовалюти за останні 20 денних свічок.
Це дозволяє трейдерам швидше реагувати на цінові зміни на ринку і торгові прориви, оскільки йому вдається виявити мінімум накопичення до фактичного прориву. Хоча також можливо, що такі короткострокові рухи представляють собою помилкову тривогу, наприклад, пастки для биків або ведмедів.
MACD
Індикатор дивергенції конвергенції ковзної середньої (або осцилятор) — це хороший простий індикатор імпульсу для купівлі або продажу і один з найпопулярніших інструментів, що використовуються криптотрейдерами.
Дивергенція MACD означає, що дві базові ковзаючі середні розходяться, а конвергенція — що дві базові ковзаючі середні наближаються одна до одної.
Що це означає і як використовується індикатор MACD?
Він вважається індикатором імпульсу, що слідує за трендом, а це означає, що він вказує як на тренд, так і на імпульс (тенденцію до подальшого зростання цін на активи, що зростають, і до подальшого падіння цін на активи, що падають). Він призначений для виявлення змін у силі, напрямку, імпульсі та тривалості тренду в ціні криптовалюти.
Індикатор MACD — це різниця між коротким і довгим періодом експоненціальних ковзних середніх. Зазвичай в криптовалюті розглядаються 12- і 26-періодні EMA. Результатом цих розрахунків є лінія MACD, яка може давати цікаві сигнали на купівлю або продаж.
Coinbase запустить національну кампанію для криптовалют
Реклама підкреслюватиме фінансові інновації, що здійснюються за допомогою криптовалют, та підвищуватиме обізнаність про заходи та лобістські зусилля…
Costo розпродає золоті злитки, але чи є це кращою інвестицією, ніж біткойн?
Золоті злитки нещодавно були розпродані в Costco, що відображає погіршення настроїв інвесторів щодо економіки. Чи є у біткоїна світлий бік? Аналіз ринку…
Якщо MACD вище 0, це позитивний сигнал і вказує на висхідний (бичачий) імпульс, що означає, що зараз вдалий час для покупки. Якщо індикатор нижче 0, він є негативним і вказує на низхідний (ведмежий) імпульс, що означає, що зараз найкращий час для продажу.
Дивлячись на графік MACD, трейдери також можуть зрозуміти, наскільки сильним є поточний тренд. Наприклад, якщо графік показує більш високі максимуми, а MACD — більш низькі, є велика ймовірність того, що ринки скоро можуть перейти в спадний тренд, тому що ціна зростає, але імпульс знижується.
MACD і RSI зазвичай використовуються разом, оскільки вони вимірюють імпульс за допомогою різних факторів.
RSI
MACD і RSI є цінними інструментами, за допомогою яких технічні трейдери можуть аналізувати графіки цін активів, шукаючи закономірності, що вказують, коли купувати або продавати криптовалюту.
Індикатор відносної сили — це ще один індикатор імпульсу технічного аналізу, який оцінює слабкість або силу криптовалюти через нещодавні зміни цін, щоб виявити перекупленість або перепроданість активу. Індикатор також підходить для виявлення дивергенції та попередження трейдерів про можливий розворот тренду.
RSI найчастіше використовується на 14-денному таймфреймі і вимірюється за шкалою від 0 до 100, де високі і низькі рівні позначаються на 70% і 30% відповідно. Як правило, рівні нижче 30 вважаються перепроданістю, а рівні вище 70 — перекупленістю з відповідними сигналами до купівлі або продажу. Крім того, коли RSI опускається нижче рівня 70%, це може бути інтерпретовано як ведмежий сигнал; з іншого боку, якщо він піднімається вище 30%, це може розглядатися як бичачий сигнал.
Короткострокові трейдери можуть використовувати 5- або 7-періодний RSI, в той час як довгострокові інвестори можуть вибрати 21- або навіть 30-періодний RSI.
Смуги Боллінджера
Смуги Боллінджера — це технічний індикатор ціни та волатильності криптовалют з плином часу, який отримав свою назву від імені Джона Боллінджера, технічного трейдера, який їх розробив. Вони складаються з трьох основних компонентів: простої ковзної середньої (зазвичай 20-періодної SMA), верхньої смуги і нижньої смуги, яка зазвичай знаходиться на відстані двох стандартних відхилень від SMA. Стандартне відхилення обчислює різницю між групою значень або цін від середнього значення/ціни.
Наприклад, якщо ціни знаходяться у вузькому торговому діапазоні (короткострокова консолідація), стандартне відхилення поверне низьке значення, що свідчить про низьку волатильність, що робить його хорошим індикатором волатильності. Верхня смуга Боллінджера — це позитивне стандартне відхилення. Ця область показує, що базова ціна незвично зростає, і це хороший показник того, що вона може бути перекуплена.
Нижня смуга Боллінджера — це від’ємне стандартне відхилення. Ця область показує, що базова ціна незвично знижується, і це хороший знак того, що вона може бути перепродана. Коли смуги розширюються, це означає, що ринок стає більш волатильним, оскільки ціни віддаляються від відстаючої 20-денної ковзної середньої. Коли смуги звужуються, ринок може стати менш волатильним.
Чи працюють технічні індикатори для криптовалют?
На традиційних ринках трейдери можуть обґрунтовано покладатися на інструменти технічного аналізу, такі як наведені тут, для прогнозування майбутнього руху ціни активу на основі минулих ринкових даних.
Однак ринок криптовалют все ще є відносно молодим класом активів з невеликою історією минулих ринкових даних, що робить прогнози більш складними для оцінки. Більше того, висока волатильність крипторинку часто зводить нанівець спроби правильно спрогнозувати майбутні рухи.
Однак деякі індикатори краще працюють з волатильністю криптовалют. Наприклад, балансовий обсяг (On-Balance-Volume, OBV) є відносно надійним індикатором імпульсу для прогнозування напрямків прориву в ціні. Він також може допомогти відстежити грошові потоки від інституційних інвесторів або відомих гравців ринку. Він вивчає накопичений обсяг торгів криптовалютою за попередні дні, тижні і навіть місяці. Він вимірює тиск на купівлю та продаж криптовалюти.
Зростання OBV означає, що більше покупців готові придбати актив за торговою ціною, і це хороший індикатор того, що цінова динаміка зростає. Зменшення OBV означає високий тиск з боку продавців, який часто спостерігається поблизу історичних максимумів, що дає трейдерам можливість продати актив для отримання прибутку. Зазвичай це означає, що на ринку починають формуватися ведмежі настрої.
Криптовалютні соціальні медіа-індикатори
У криптопросторі розглядаються й інші типи індикаторів, особливо в епоху інтенсивної взаємодії міленіалів у соціальних мережах та стратегій онлайн-маркетингу, які добре працюють поряд з криптовалютою.
Ці індикатори виявляються особливо корисними для криптовалют з меншою ринковою капіталізацією, які можуть зазнавати більших цінових коливань, якщо популярний інфлюенсер або знаменитість згадує або відкрито просуває проект.
Окрім традиційних показників, таких як ціна та обсяг торгівлі, необхідно розуміти, як нове покоління трейдерів передає ринкові настрої. Активність у соціальних мережах і пошуковий трафік можуть стати чудовим індикатором зростання або падіння цін.
Тренди Google — один з найпопулярніших і найнадійніших інструментів, який використовується для відстеження криптовалютного соціального галасу та оцінки обсягів пошуку. Все більше платформ надають соціальну аналітику, агрегуючи дані безпосередньо з популярних криптовалютних джерел, таких як Reddit і Twitter.
Двома важливими показниками для криптовалютного ринку є індикатор Crypto FOMO та індекс страху і жадібності в криптовалюті.
Емоції, особливо страх і жадібність, є сильними рушіями поведінки на ринку криптовалют.
Індекс страху і жадібності забезпечує аналіз настроїв і може використовуватися як індикатор FOMO. Популярна торгова стратегія "купуй дешевше і продавай дорожче" не завжди застосовується в криптовалюті.
Часто трапляється так, що коли FOMO на крипторинку надзвичайно високий, а особливо коли ринок зростає, люди стають жадібними (показано в індексі як надзвичайна жадібність), що призводить до страху втратити можливість. Це призводить до зростання цін, що зазвичай є хорошим сигналом для продажу активу.
На противагу цьому, трейдери, які турбуються про можливий розворот тренду, позначаються в Індексі страху і жадібності як крайній страх, тобто страх втрат, яким можна було б запобігти. Затримка з продажем активу може призвести до більш значних втрат і більшої шкоди. В результаті трейдери поспішають продати актив, що призводить до подальшого падіння цін.
Варто згадати про домінування біткоїна та показники хешрейту біткоїна.
Домінування біткойна
Відношення ринкової капіталізації біткойна до загальної ринкової капіталізації біткойна відоме як домінування біткойна. Ринкова капіталізація криптовалюти — це показник її ринкової вартості.
Домінування біткоїна впливає на весь ринок, оскільки більшість монет з меншою капіталізацією слідують за рухом ціни біткоїна. Він вимірює ринкову капіталізацію біткоїна по відношенню до решти ринку. Якщо загальна ринкова капіталізація всього ринку зростає, а домінування біткоїна знижується, то, ймовірно, наближається "сезон альткоїнів" (бичачий ринок альткоїнів).
Хешрейт біткоїна
Хоча його не можна вважати точним показником, хешрейт біткоїна є чудовим показником для оцінки стану мережі біткоїна. Швидкість хешування — це кількість обчислювальної потужності, яку майнери BTC генерують для створення нових блоків і обробки нових транзакцій.
Швидкість хешування Біткоїна вимірюється в хешах за секунду (h/s). Оскільки мережа БіБіткоїнеличезна і потужна, вона може обробляти квінтильйони хешів в секунду. Квінтильйон — це те саме, що мільйон мільйонів мільйонів мільйонів, або 1 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000.
У минулому він демонстрував певну кореляцію з ціною, оскільки є гарантією того, що мережа безпечна в будь-який момент часу, і інвестор може на неї покластися. Однак його не слід розглядати як точний індикатор щодо прогнозування цін.