Posted inДослідження та аналіз

ЗМІ: український чиновник заявив про зникнення криптовалют на $647 000

платежі в криптовалюті в Україні

Глава Департаменту виконавчої служби Мін’юсту України Максим Кисельов заявив у кіберполіцію про крадіжку $647 000 у криптовалютах. Про це повідомляє "СтопКор" із посиланням на джерела в правоохоронних органах.

Справу було відкрито ще в травні. Згідно з її матеріалами, з червня по грудень 2022 року Кисельов придбав віртуальні активи на суму $700 000. У такий спосіб він нібито планував допомагати сім’ї, яка після початку війни в Україні виїхала в Іспанію. Там у сім’ї є особняк вартістю €1,5 млн.

Чиновник повідомив, що почав інвестувати в криптовалюти за порадою сімейної пари — Олега Громова і Віти Єфімчук.

Саме Громов, за словами Кисельова, допоміг йому створити обліковий запис на Binance, а потім налаштувати гаманець Ledger, де і зберігалися активи. Надалі пристрій перебував у дружини чиновника Олександри Горяєвої.

Наприкінці квітня 2023 року вона помітила, що криптогаманець спорожнів. Жінка зв’язалася телефоном із Громовим і той припустив, що в системі стався збій.

Однак уже через кілька днів він надіслав скріншот про те, що 14 лютого 2023 року з гаманця Кисельова було виведено понад $647 000. Того самого дня Громов покинув Україну.

За даними слідства, 60 000 USDT опинилися на рахунку громадянина України Дмитра Джіоєва на біржі Binance. Ще 587 000 USDT надійшли на інший гаманець, звідки кількома транзакціями переведені на адреси, дві з яких належать громадянам РФ Кирилу Зотову та Олександру Михайлову. У сукупності вони отримали понад 284 000 USDT.

Згодом активи з гаманців останніх конвертували в біткоїни та переказали ще одному росіянину — Данилу Броніхіну. Останній через деякий час відправив Громову загалом $56 650.

Поліція почала розслідування за фактом шахрайства і підробки документів. Незважаючи на те, що фігурантами справи є Громов, Єфімчук і Джіоєв, розслідувачі проєкту ORD не відкинули, що до виведення коштів міг бути причетний сам Максим Кисельов.

Нагадаємо, влітку Служба безпеки і Бюро економічної безпеки України ліквідували мережу підпільних криптовалютних обмінників, які працювали з російськими платіжними системами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *