Понад 18 000 постраждалих від фінансової піраміди Life is Good росіян сумарно втратили близько ₽15 млрд, зокрема в цифрових активах. Про це повідомляє представниця МВС Ірина Вовк.
Відомство порушило 13 кримінальних справ за частиною 4 статті 174.1 КК РФ щодо організатора злочинного співтовариства, ім’я якого офіційно не називалося. Його підозрюють у шахрайстві та незаконному відмиванні грошових коштів.
За даними "РИА Новости", 53-річного главу піраміди звуть Роман Василенко.
Згідно із заявою МВС, засновник Life is Good легалізував ₽158,5 млн шляхом купівлі нерухомості в Санкт-Петербурзі та Ленінградській області.
Піраміда функціонувала в кількох регіонах Росії з 2014 року, створюючи мережу філій. Вкладникам обіцяли нове житло або отримання доходу в розмірі до 25% річних. Інвестиційною діяльністю організація не займалася, а виплати учасникам здійснювали за рахунок коштів від нових членів.
У березні 2022 року співробітники МВС припинили діяльність Life is Good. Чотирьох підозрюваних взяли під варту, а ще п’ятьох, включно з організатором, оголошено в розшук.
Під час обшуків правоохоронці вилучили предмети і документи, що мають доказове значення для розслідування.
"Як забезпечувальний захід щодо відшкодування завданих матеріальних збитків накладено арешт на грошові кошти кооперативу. Встановлюються особи всіх потерпілих унаслідок діяльності фінансової піраміди", — заявила Вовк.
З 2017 року Life is Good діяла і на території України. У квітні 2023 року СБУ закрила фінансову піраміду. За даними місцевої влади, зловмисники ошукали понад 1000 осіб, отримавши близько $40 млн.
Нагадаємо, у травні Агентство з фінансового моніторингу Казахстану запідозрило чотирьох громадян в організації криптовалютної піраміди, збиток від діяльності якої перевищив 124 млн тенге (понад $280 000).