Posted inДослідження та аналіз

Топ-10 найпопулярніших криптовалют

main

Величезною популярністю серед криптоентузіастів усього світу користується аналітичний сервіс Coinmarketcap. Про це свідчить динаміка зростання відвідуваності цього ресурсу, що зростає з місяця в місяць.

На сервісі Coinmarketcap зібрано всі криптовалюти, які представлені хоча б на одній біржі та в яких є ланцюжок блоків, а також відкрито вихідний код. На момент написання цього огляду на сервісі представлено понад 800 цифрових активів, відсортованих за капіталізацією. Остання являє собою добуток поточної ціни криптовалюти на обсяг її пропозиції на ринку.

Найбільшим попитом серед трейдерів і криптоінвесторів користуються цифрові валюти, представлені в першій десятці рейтингу Coinmarketcap. Це зумовлено різними чинниками, і найважливіші серед них — висока ліквідність, стабільне зростання курсу, перспективи подальшого розвитку екосистеми та репутація розробників.

Також варто зазначити, що у світі криптовалют все дуже стрімко змінюється. Проте на момент написання цього огляду сукупна капіталізація перших десяти криптовалют рейтингу Coinmarketcap становить $122,4 млрд. Якщо це число зіставити із загальною вартістю всіх криптовалют ($138,8 млрд), представлених на цьому сервісі, то виявиться, що частка ринку десяти найпопулярніших цифрових валют становитиме 88%.

Топ-10 найпопулярніших криптовалют

1. Bitcoin (біржовий тікер — BTC, іноді — XBT). Перша в історії та найпопулярніша у світі криптовалюта. Створена на рубежі 2008-2009 рр. Незважаючи на такий "поважний вік", криптовалюта активно розвивається, на базі блокчейна біткойна проводять розроблення та імплементують різні рішення щодо його поліпшення. Саме поява біткоїна стала причиною такого бурхливого розвитку ринку криптовалют і регулярної появи найрізноманітніших цифрових активів. В основі біткоїна лежить революційна технологія блокчейн, яку вже не перший рік активно досліджують і розвивають найбільші компанії світу, а також застосовують у багатьох індустріях.

Поточна капіталізація біткоїна становить $71 млрд, що перевищує вартість багатьох великих компаній зі світовим ім’ям. Пропозиція першої цифрової валюти суворо обмежена 21 млн BTC. На сайті Coinmarketcap можна побачити поточний обсяг пропозиції біткоїна на ринку — 16,506,412 BTC, добовий біржовий обсяг торгів, а також різні корисні посилання на офіційні джерела інформації, соціальні медіа, оглядачі блоків, біржі, де представлено дану криптовалюту, тощо.

2. Ethereum (ETH). Це цифрова валюта платформи для створення децентралізованих онлайн-сервісів на базі блокчейна (Dapps), що працюють на базі розумних контрактів. Якщо біткоїн часто називають "цифровим золотом" (за складність його видобутку, обмеженість пропозиції та чудові інвестиційні якості), то Ethereum іноді називають "цифровим аналогом нафти". Усе тому, що криптовалюта ETH є чимось на кшталт "палива" для смарт-контрактів і створюваних на їхній основі Dapps.

У криптоспільноті не вщухають суперечки про те, який об’єкт інвестування привабливіший — біткоїн чи Ethereum. Незважаючи на відносно молодий вік останнього (мережу Ethereum було запущено 30 липня 2015 року), "ефіру" віддають перевагу досить відомі особистості світу криптовалют. Вони переконані, що незабаром популярність Ethereum затьмарить біткоїн.

Про стрімке зростання популярності Ethereum свідчать дані наступного графіка, який відображає питому вагу найпопулярніших криптовалют на ринку:

Топ-10 найпопулярніших криптовалют

Поки що обсяг ринкової капіталізації "цифрової нафти" ($28 млрд) менший за відповідний показник біткоїна приблизно у два з половиною рази.

Водночас потенціал Ethereum високий і привертає увагу найбільших розробників ПЗ, таких як Microsoft і IBM. На платформі Ethereum проводять безліч ICO (Initial Coin Offering), а на базі стандарту ERC-20, що лежить в її основі, створюють безліч криптотокенів.

3. Ripple (XRP). Ця криптовалюта використовується в системі валових розрахунків у реальному часі, а також для обміну валют і грошових переказів. Протокол Ripple запущено 2012 року. Його метою є забезпечення "безпечних, миттєвих і майже безкоштовних глобальних фінансових операцій будь-якого розміру без зворотних платежів". На думку деяких криптоентузастів, платіжна система Ripple може в перспективі стати "альтернативою SWIFT".

З компанією Ripple співпрацюють найбільші компанії та банки світу, зокрема BBVA, Mizuho, Mitsubishi UFJ, UniCredit, UBS і Santander. Серед інвесторів Ripple такі імена, як Accenture, Andreessen Horowitz, Google Ventures і Seagate.

Стрімкий зліт ціни Ripple (XRP) припав на першу половину поточного року і дозволив криптовалюті впевнено закріпитися в трійці лідерів рейтингу Coinmarketcap. На поточний момент капіталізація криптовалюти XRP наближається до позначки в 7 млрд. Бували часи, коли капіталізація Ripple перевищувала сукупну ринкову вартість цифрової валюти Ethereum.

4. Bitcoin Cash — це "альтернатива біткоїну", що з’явилася в результаті хардфорка. Так, 1 серпня блокчейн біткоїна розділився на два ланцюги і з’явився новий цифровий актив — Bitcoin Cash (іноді — Bcash), який володіє спільною історією з біткоїном, але торгується під іншим тикером — BCC (рідше — BCH).

Після хардфорка, багато бірж і гаманців подарували власникам "цифрового золота" чудову можливість — отримати певну кількість токенів Bitcoin Cash, що має відповідати балансу біткоїна в пропорції 1:1. Наприклад, якщо у користувача на гаманці є 1 BTC, то він отримує після хардфорку 1 BCC.

Відразу після своєї появи на біржах нова криптовалюта опинилася на третьому місці за капіталізацією, залишивши позаду таких "ветеранів" ринку, як Litecoin і Ripple. Однак незабаром після того, як біржі зробили доступним введення-виведення Bitcoin Cash, "альтернатива біткоїну" почала різке падіння в ціні. Так, якщо 2 серпня ціна BCC досягала на біржі Bittrex позначки в 0,485 BTC (приблизно $1300), то вже через два дні її середньозважена ціна трохи перевищувала $250.

Далеко не все складається благополучно з новою криптовалютою. Bitcoin Cash не настільки приваблива для майнінгу, як "звичайний" біткоїн, а мережа її раз у раз відчуває різні проблеми. Судячи з усього, своєю капіталізацією в $4,8 млрд нова криптовалюта поки що завдячує лише популярності біткоїна, не більше.

5. IOTA. Криптовалюта проекту обмінної мережі для Інтернету речей. В її основі лежить унікальний метод консенсусу Tangle. Основною особливістю останнього є відсутність майнерів. Крім того, в мережі немає комісій за транзакції — останні взаємно підтверджуються вузлами мережі.

Унікальність IOTA також полягає в тому, що учасники мережі не діляться на користувачів і валідаторів транзакцій. Кожен вузол і відправляє, і підтверджує транзакції, які не упаковуються в блоки (що відрізняє токени IOTA від переважної більшості інших цифрових валют). Пропускна здатність мережі IOTA пропорційна числу вузлів та їхній активності.

Токени IOTA торгуються переважно на популярній гонконгській біржі Bitfinex. Примітно, що інші торгові майданчики поки що не поспішають включати в лістинг цю інноваційну криптовалюту. З іншого боку, поступово IOTA завойовує загальне визнання. Так, минулого місяця сервіс SatoshiPay, що спеціалізується на мікроплатежах, заявив про намір відмовитися від використання біткоїна на користь криптовалюти IOTA.

Якщо розглядати глобальні перспективи нової криптовалюти, то вони видаються досить цікавими. Так, згідно з дослідженнями компанії TechNavio, з 2017 по 2021 рр. сукупний середньорічний темп зростання глобального ринку інтернету речей (Internet of Things, IoT) становитиме 4%. Це означає, що обсяг глобального ринку IoT досягне 1,37 млрд доларів до 2021 року, водночас 81% відсоток приросту ринку забезпечать найрізноманітніші електронні гаджети.

Останнім часом криптовалюта IOTA демонструє впевнене зростання і ціна одного токена досягла $0,88. Ринкова капіталізація IOTA подолала позначку в $2 млрд.

6. Litecoin (LTC). Популярний форк біткоїна, часто іменований "цифровим сріблом". Лайткоїн одним із перших активував підтримку протоколу SegWit. Втім, Litecoin і до активації Segregated Witness вирізнявся значно швидшим часом підтвердження транзакцій, ніж той самий біткоїн. Наразі проект продовжує активно розвиватися під керівництвом свого знаменитого творця Чарлі Лі.

Протягом кількох років Litecoin перебував "у тіні" біткоїна та інших криптовалют, торгуючись у районі 3-4 долари за монету. У березні поточного року, напередодні імплементації SegWit почалося стрімке зростання ціни "цифрового золота". Зараз ціна Litecoin наближається до позначки в $50 за монету і, на думку багатьох аналітиків, це далеко не межа. Криптовалюта представлена на більшості бірж і обмінних платформ, а також приймається багатьма компаніями як платіжний засіб.

Максимальний обсяг пропозиції Litecoin обмежений 84 млн токенів і наразі на ринку обертається 52,4 млн LTC.

7. NEO. Платформу цифрових активів NEO (раніше відому як Antshares) часто називають "китайським Ethereum". Нещодавно представники проєкту завершили про повне завершення ребрендингу. Зокрема, китайський стартап повідомив про апгрейд блокчейн-нод, оновлення технічної документації, соціальних медіа, офіційного сайту, зміну біржового тікера, а також про успішний перехід до системи смарт-контрактів NEO 2.0.

Монета NEO вже тривалий час демонструє вражаюче зростання, яке дало змогу криптовалюті за невеликий проміжок часу посісти 7-ме місце рейтингу Coinmarketcap. Загалом за останні три місяці ціна криптовалюти зросла приблизно у 20 разів і зараз NEO торгується в районі $45. Обсяг пропозиції NEO фіксований і обмежений ста мільйонами токенів, з яких в обігу на ринку перебуває 50 млн монет. Обсяг ринкової капіталізації "китайського Ethereum" перевищує $2 млрд.

Варто також зазначити, що проєкт дуже активно розвивається і вже налагодив співпрацю з відомими блокчейн-стартапами, включно з Bancor, Coindash і Agrello. Китайський блокчейн-стартап Red Pulse анонсував створення платформи для фінансових досліджень, яка буде побудована на системі смарт-контрактів NEO 2.0. Також у співпраці з проектом NEO розробляється операційна система на блокчейні під назвою Elastos. Згідно із заявами розробників, вона призначена для "вивчення технологічної цінності від застосування блокчейн-додатків у нових інтернет-ОС і подальшого розвитку Smart Economy".

8. NEM (XEM). Ця цифрова валюта здобула популярність на початку 2015 року. Від багатьох інших цифрових валют її відрізняє оригінальний відкритий код і низка цікавих нововведень. Наприклад, в основі криптовалюти XEM лежить алгоритм POI (Proof Of Importance), модифікація "proof-of-stake". Однак на відміну від PoS, у POI крім доказу зберігання деякої суми коштів враховується також активність користувача — кількість здійснених ним транзакцій. Отримання нагороди за блок у мережі NEM називається "харвестинг".

Цього року очікується велике оновлення під назвою Catapult, під час якого NEM перейде з Java на C++. Нова версія приватної мережі протестована на стійку роботу зі швидкістю до 3000 транзакцій на секунду. Оновлення відбудеться спочатку в приватному блокчейні Mijin, а потім у публічному ланцюзі NEM.

Також на базі NEM розробляють нову платформу COMSA, яка призначена для підтримки проєктів у проведенні ними прозорих і впорядкованих ICO. На думку представників проєкту, нове рішення значною мірою оптимізує процес залучення інвестицій у цифровій валюті.

Капіталізація XEM перевищує $2 млрд. Монета популярна не тільки у своїй рідній Японії, але також активно торгується на низці найбільших бірж, серед яких Poloniex і Bittrex.

9. Dash. Запуск криптовалюти, яка на той час називалася Xcoin, відбувся 18 січня 2014 року. З 28 січня 2014 до 25 березня 2015 року криптовалюта носила ім’я Darkcoin.

Основні особливості криптовалюти Dash:

— транзакції анонімізовані завдяки механізму Darksend; — використовується комбінація з декількох криптографічних алгоритмів; — майнінг Dash потребує менших, ніж у біткоїна, енерговитрат; — рішення щодо розвитку системи ухвалюють не окремі програмісти, а всі члени мережі Dash через механізм децентралізованого управління.

У мережі DASH працюють так звані мастерноди — спеціальні вузли, що забезпечують роботу механізму перемішування транзакцій PrivateSend. Для стимулювання роботи мастернод передбачено винагороду, яка становить 50% від нагороди майнера за знайдений блок. Також у системі DASH реалізовано сервіс миттєвих транзакцій InstantSend. Іншою особливістю DASH є використання алгоритму хешування X11.

У криптовалюти DASH є безліч прихильників. З моменту свого створення ціна криптовалюти зросла в кілька сотень разів і наразі Digital Cash торгується в районі $200.

10. Ethereum Classic (ETC). "Брат-близнюк" Ethereum (ETH), що з’явився у 2016 році в результаті хардфорка. Іншими словами, ця криптовалюта являє собою той самий Ethereum, до хардфорка. Мета проекту полягає у збереженні оригінального Ethereum, децентралізованого, незмінного і непідвладного цензурі.

Рік тому багато хто вважав Ethereum Classic "мертвонародженим", однак це виявилося далеко не так. ETC досі перебуває в списку топ-10 криптовалют за ринковою капіталізацією. Затятим прихильником Ethereum Classic є широко відомий у світі криптоентузіаст і глава Digital Currency Group Баррі Сілберт. Багато в чому завдяки його зусиллям криптовалюта ETC з’явилася в професійній комп’ютерній системі Bloomberg Terminal.

Загалом же зростання Ethereum Classic сильно активізувалося навесні 2017 року, після запуску Ethereum Classic Investment Trust. Подальше зростання Ethereum Classic очікує бути стабільним хоча б завдяки зваженій монетарній політиці проєкту, в якій передбачається обмеження емісії та зниження нагороди за блок. Зокрема, загальна кількість монет становитиме приблизно 210 млн, але не більше ніж 230 млн; що стосується нагороди за видобутий блок, то її буде знижено на 20% після блоку під номером 5 000 000 і буде знижуватися на 20% надалі після кожних наступних 5 млн блоків.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *