Posted inДослідження та аналіз

RippleNet: Посібник для початківців про децентралізовану мережу банків

RippleNet: Посібник для початківців про децентралізовану мережу банків

RippleNet — один з багатьох продуктів Ripple, а Ripple — це компанія, побудована навколо криптовалюти XRP. Протягом багатьох років Ripple розробляла різноманітні фінансові продукти, намагаючись використати XRP, але зрештою вона провела ребрендинг багатьох з цих ідей під одним брендом: RippleNet.

У цій статті ми розповімо про RippleNet, що це таке і чому вона була задумана, а також про те, хто нею користується. Однак, перш ніж заглиблюватися в RippleNet, необхідно зрозуміти компанію Ripple і її значення для токена XRP.

Що таке Ripple?

Ripple і токен XRP були створені в 2012 році, щоб запропонувати дешеві, надійні і миттєві міжнародні платежі банкам та іншим фінансовим установам по всьому світу.

Працюючи на основі технології блокчейн, мережа Ripple підтверджує транзакції у спосіб, подібний до методу консенсусу з доказом частки (PoS). Мережа налічує понад 150 обраних користувачів, які підтверджують транзакції, відомих як унікальний список вузлів.

Однак варто зазначити, що Ripple не настільки децентралізована, як її сучасники-блокчейни, та й не претендує на це. Натомість Ripple — це комерційна організація, яка надає послуги фінансовим установам, а команда Ripple володіє більшістю токенів XRP.

Така централізація суперечить мантрі багатьох крипто-ентузіастів, але оскільки Ripple має існувати як бізнес, що використовує блокчейн, а не як організація з відкритим вихідним кодом, платформа розвивається подібно до традиційної компанії.

Наприклад, команда з часом розробила всілякі продукти Ripple. Після цих розробок група об’єднала їх в один прем’єрний сервіс під назвою RippleNet.

Ripple проти XRP

Перш ніж перейти до продукту RippleNet, важливо розмежувати компанію Ripple та криптовалюту XRP.

З одного боку, Ripple використовує XRP в різних своїх продуктах, але не може контролювати актив або його технологію, незважаючи на те, що володіє переважною більшістю XRP. Таким чином, вартість XRP не пов’язана безпосередньо з успіхом або невдачею Ripple, і навпаки.

Ripple також не може заборонити будь-кому використовувати силу XRP і використовувати її для власних послуг, хоча володіння Ripple такою великою кількістю XRP може обмежити будь-яку конкуренцію. Тепер, щоб відповісти на питання: що таке RippleNet?

Що таке RippleNet?

RippleNet використовує технологію блокчейн, щоб надати фінансовим установам по всьому світу можливість переміщувати кошти, маючи намір створити єдину глобальну платіжну систему, оскільки в традиційних фінансах не існує жодної глобальної платіжної системи. Замість того, щоб мати єдину глобальну платіжну систему в традиційних фінансах, різні фінансові установи створили ізольовані системи переказу коштів для здійснення міжнародних платежів. Ці системи погано взаємодіють одна з одною, а здійснення міжнародних платежів через них є дорогим і трудомістким.

У сучасному світі, пов’язаному міжнародними зв’язками, така застаріла платіжна система є недоречною. Користувачі всіх видів чекають тижнями на обробку платежів, незважаючи на високі комісії, що обмежує кількість користувачів, які виходять на міжнародний ринок.

RippleNet має на меті вирішити ці проблеми, пропонуючи одну децентралізовану глобальну мережу банків для всіх. Підключившись до мережі через інтерфейс прикладного програмування (API), користувачі нібито можуть переміщати свої гроші на міжнародному рівні швидше і дешевше, ніж традиційними методами. Децентралізована мережа стверджує, що обробляє платежі всього за три секунди, використовуючи глобальну потужність свого токена XRP.

Технічно, RippleNet — це набір продуктів, які використовують можливості блокчейну XRP, а не власне блокчейн. При цьому всі транзакції, здійснені з використанням продуктів RippleNet, записуються в блокчейні XRP, але це не робить RippleNet блокчейном як таким.

Мало того, RippleNet усуває необхідність попереднього фінансування рахунків за допомогою ліквідності на вимогу (ODL), своєї послуги, яка використовує XRP як джерело ліквідності. RippleNet підтримує понад 55 країн і працює в парі з більш ніж 120 фіатними валютами, гарантуючи, що країни з усього світу можуть легко надсилати платежі одна одній.

Як працює RippleNet?

RippleNet поділяється на кілька ключових пропозицій, якими можуть скористатися клієнти: xCurrent, xRapid та xVia.

Основні пропозиції в рамках RippleNet Umbrella

xCurrent

xCurrent орієнтований саме на банки, надаючи їм можливість здійснювати транскордонні платежі за нижчою вартістю, ніж традиційні міжнародні розрахунки. Банки використовують xCurrent, встановлюючи програмне забезпечення платформи через інтерфейс прикладного програмування (API), яке може конвертувати звичайні платежі в альтернативу на основі XRP.

Система xCurrent розроблена таким чином, щоб відповідати існуючим можливостям банків у сфері комплаєнсу та ризиків, що спрощує процес встановлення. У документації xCurrent зазначається, що рішення відповідає всім чинним політикам "Знай свого клієнта" (KYC) та боротьби з відмиванням грошей (AML).

Систему xCurrent можна розбити ще на чотири компоненти: Месенджер, FX Ticker, Валідатор і протокол InterLedger (ILP Ledger).

Чотири компоненти системи xCurrent

Messenger дозволяє банкам, підключеним до RippleNet, спілкуватися один з одним і обмінюватися інформацією про ризики, KYC, платіжними реквізитами, очікуваним часом доставки коштів тощо. Надання банкам можливості обмінюватися цією інформацією сприяє подальшому розвитку єдиної мережі взаємопов’язаних фінансових установ.

FX Ticker — це місце, де постачальники ліквідності RippleNet розміщують свої валютні курси, що означає, що суб’єкти знають вартість конвертації однієї фіатної валюти в іншу в будь-який час. FX Ticker також працює з ILP Ledger для підтвердження валютних цін і ініціює платіжні перекази з ILP Ledger одного банку в інший.

Сегмент валідатора RippleNet полегшує переміщення коштів між обліковими записами, підтверджуючи інформацію з реєстром ILP, щоб гарантувати, що всі рухи є законними. Успішність чи неуспішність транзакції залежить від валідатора.

Нарешті, є реєстр ILP. Кожен банк, що бере участь у цьому платіжному протоколі Ripple, має власний реєстр ILP Ledger, або суб-реєстр, який відстежує всі його дебетові, кредитні операції та ліквідність. ILP Ledger може автоматично здійснювати перекази між усіма сторонами, відстежуючи ці дані.

xRapid

У той час як xCurrent забезпечує дешеві та швидкі транскордонні платежі, xRapid гарантує, що клієнти можуть отримувати ліквідність за допомогою токенів XRP. Традиційні методи фінансування вимагають від бізнесу попереднього фінансування рахунків в іноземних країнах, оскільки конвертація однієї фіатної валюти в іншу може зайняти тижні.

xRapid пропонує майже миттєву конвертацію, вивільняючи ліквідність в процесі, також відомому як ліквідність на вимогу, і усуваючи необхідність для бізнесу попередньо фінансувати закордонні регіони, зберігаючи ці гроші на своїх рахунках замість цього.

xVia

xVia — це сегмент API Ripplenet, що дозволяє клієнтам легко підключатися до вищезгаданих послуг. xVia дозволяє відправляти платежі з детальною інформацією, прикріплюючи детальну інформацію, таку як рахунки-фактури.

Інші переваги RippleNet включають управління платежами в ланцюжку поставок, міжнародні платежі за рахунками, грошові перекази в режимі реального часу, пірингові платежі, об’єднання грошових коштів і глобальний валютний рахунок, згідно з документацією RippleNet.

Хто використовує RippleNet?

Хоча Ripplenet позиціонує себе як глобальну операцію, може виникнути питання, скільки банків використовують Ripplenet.

Ripple зазначає, що сотні банків користуються їхніми послугами, від менших організацій до всесвітньо відомих установ. Наприклад, Bank of America, Santander та American Express є великими групами, які використовують сервіс Ripplenet. Santander — це компанія, яка обробила понад 450 мільйонів євро через RippleNet у шести європейських та американських країнах.

Хоча приватні особи можуть інвестувати в токен XRP і використовувати його для переказу коштів так само, як і інші криптовалюти, ніхто не може заперечувати, що Ripple є найбільш поширеним на сьогоднішній день.

Крім того, регулювання таких кркриптовалютяк XRP, впливає на тих, хто використовує RippleNet. У деяких країнах фінансовим установам може бути заборонено використовувати RippleNet, оскільки місцеві органи влади можуть обмежити або повністю заборонити цифрові активи.

Хоча Ripple співпрацює з банками, щоб вони дотримувалися місцевих правил після впровадження RippleNet, відповідальність за те, чи є RippleNet послугою, яку вони можуть використовувати на законних підставах, лежить на банках.

Незважаючи на це, Ripple робить все можливе для розширення свого продукту RippleNet. Нещодавно Ripple придбала 40% акцій компанії Tranglo, яка займається транскордонними платежами. Метою придбання Ripple є розширення своїх пропозицій ODL в Південно-Східній Азії.

Ще більше зміцнюючи своє прагнення до розширення, двоє співробітників Ripple, які займаються Південно-Східною Азією, приєднаються до ради директорів Tranglo. Брукс Ентвістл (Brooks Entwistle), керуючий директор Ripple в Південно-Східній Азії, та Амір Сархангі (Amir Sarhangi), віце-президент Ripple з продуктів та доставки, приєднаються до правління Tranglo.

Партнери RippleNet

RippleNet користується підтримкою різних партнерів та інвесторів, які забезпечують розширення мережі наскільки це можливо. Деякі з цих інвесторів включають CME Group, Andreessen Horowitz, Accenture, GV і Seagate.

Чому токен XRP має цінність?

У той час як бібіткойнBTC) та інші криптовалюти мають намір замінити традиційні фінансові установи, Ripple і токен XRP прагнуть працювати з банками та фінансовими установами. При цьому лише спільнота користувачів може диктувати вартість токена XRP.

Якщо організації будуть вкладати гроші в XRP, щоб використовувати його, вартість токена буде зростати. Але якщо фінансові установи ігноруватимуть XRP, зосередившись на власних існуючих системах, вартість XRP впаде, а Ripple як компанія може припинити своє існування.

Однак, існує лише обмежена кількість XRP. На момент запуску активу було попередньо видобуто 100 мільярдів XRP. Подібно до Bitcoin та інших криптовалют, XRP ніколи не буде більше, ніж 100 мільярдів.

Відправник спалює невелику кількість XRP щоразу, коли здійснює транзакцію, а це означає, що валюта дефляційна, що вплине на її довгострокову вартість. Мало того, вартість активу зазнає маніпуляцій з боку нинішніх і колишніх співробітників Ripple.

Хоча він більше не працює в компанії, співзасновник Джед Маккалеб отримав 9 мільярдів XRP перед тим, як піти з неї. При цьому Маккалеб отримує XRP через певні проміжки часу, які він продає або дарує. Залишення великої кількості XRP для продажу через певні проміжки часу також вплине на ціну XRP.

З 2020 року Ripple та її топ-менеджмент беруть участь у судовому процесі з Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC). SEC подала в суд на Ripple за продаж XRP, який, на думку SEC, є незареєстрованим цінним папером. Розгляд цієї справи ще триває, але його результат, безумовно, вплине на XRP і його вартість.

Майбутнє RippleNet

Наразі RippleNet працює над тим, щоб запропонувати ODL у більшій кількості локацій, ніж будь-коли раніше, а також розширює свої послуги в регіонах, які приймуть її API-інтеграції. Тим не менш, Ripple, ймовірно, буде розвивати RippleNet за рахунок додаткових придбань бізнесу, таких як придбання Tranglo.

Різні великі установи вже працюють з RippleNet, тому є підстави вважати, що система надійна і має реальне застосування. Зараз важливо, щоб регуляторні органи працювали над прийняттям RippleNet і всіх змін, які вона може спричинити.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *