Майнінг біткоїнів стає дедалі складнішим, а це означає, що майнери будуть змушені витрачати більше, щоб отримати менше винагороди. Але все ще існують способи бути прибутковими.
Лише сім місяців залишилося до наступного падіння курсу біткоїна (BTC) вдвічі у квітні 2024 року. Це відбувається приблизно кожні чотири роки і є дефляційним процесом, який скорочує виробництво нових монет на 50%.
Зниження курсу біткоїна вдвічі є резонансною подією для криптоінвесторів та історично призводило до зростання ціни BTC. Однак його вплив на майнінг-індустрію є більш складним питанням. Воно зменшує винагороду за блок, один з основних потоків доходу для майнерів. Падіння курсу вдвічі у 2024 році зменшить його з 6,25 BTC до 3,125 BTC. Саме тому майнери повинні адаптувати свої стратегії, щоб компенсувати зменшення винагороди внаслідок халвінгу.
Давайте розглянемо стратегії та альтернативні джерела доходу, які можуть допомогти майнерам біткоїнів в умовах несприятливої ринкової кон’юнктури.
Зміна мислення
Майнінг біткоїна передбачає конкурентний процес, в якому майнери змагаються за винагороду за блок. Ця конкуренція зумовлена часом роботи біткоїна, який в середньому становить близько 10 хвилин на блок на рівні протоколу. Незалежно від того, чи обчислювальна потужність мережі є відносно низькою — 1 кілохеш на секунду, чи зростає до величезних 200 мільйонів терахешів на секунду, винагорода за блок повинна розподілятися між майнерами однаково.
Таке конкурентне середовище спонукає майнерів надавати пріоритет енергоефективності та використанню економічно ефективного обладнання. З кожною подією халвінгу, коли винагорода за блок зменшується на 50%, ця тенденція до ефективності набирає обертів. Оскільки вартість видобутку одного BTC зросте приблизно вдвічі одразу після наступного халвінгу, майнери повинні будуть шукати способи оптимізувати свою прибутковість і зосередитися на цих трьох критично важливих факторах.
Виживання майнерів біткоїнів тримається на цих трьох китах
Перший і найважливіший "кит" — це вартість електроенергії. За даними JPMorgan, навіть незначне коливання в 1 цент за кіловат-годину (кВт-год) може призвести до суттєвої різниці у виробничій собівартості BTC у розмірі 3800 доларів. Щоб підвищити свою прибутковість після скорочення вдвічі, майнери вивчають складні контракти і розглядають можливість переїзду в країни або регіони, де ціни на електроенергію нижчі. Вони навіть розглядають можливість виробництва електроенергії з видобутого газу. Я вважаю, що для гірничодобувних компаній вкрай важливо забезпечити тарифи на електроенергію на рівні або нижче 5 центів/кВт-год, щоб зберегти прибутковість після квітня 2024 року.
Другим важливим фактором, що вимагає уваги майнерів, є ефективність їхнього обладнання. Наприклад, щоденні витрати на видобуток BTC можна скоротити більш ніж на 63%, якщо перейти з установки з ККД 60 джоулів на терахаш (J/TH) на установку з ККД 22 J/TH. Найприбутковішими будуть майнери, які можуть похвалитися ефективністю обладнання та отримати вигоду від нижчих витрат на електроенергію. Саме вони з найбільшою ймовірністю переживуть такі значні ринкові події, як майбутнє скорочення вдвічі.
Ціна BTC не досягне $100 тис. до того, як біткоїн впаде вдвічі у 2024 році — інвестиційний експерт
Дані про те, що ббіткоїнскоротиться вдвічі , не відображатимуться на ринку ще рік або більше , вважає Джессі Майерс . Новини ринків ББіткойн(BTC) досягне…
Крім того, я пропоную майнерам використовувати третю стратегію, яка передбачає накопичення надлишкового капіталу у видобутих BTC під час прибуткових періодів. Цей резерв може слугувати буфером проти впливу зменшення винагороди за блок після халвінгу. Коли відбувається ралі після халвінгу, майнери можуть капіталізувати свої резерви, продаючи видобуті активи з вищою маржею прибутку, допомагаючи компенсувати збитки.
Хоча такі стратегії, як забезпечення нижчих тарифів на електроенергію, впровадження більш енергоефективного гірничодобувного обладнання та використання резервного капіталу, можуть пом’якшити негативні наслідки, скорочення вдвічі у 2024 році спричинить значний тиск на гірничодобувну галузь. Це може призвести до потенційного закриття багатьох гірничодобувних підприємств. Таким чином, видобувним компаніям доведеться шукати альтернативні джерела доходу. Однією з перспективних можливостей для майнерів є такі проекти, як BiBitcoinrdinals.
Інші способи
Bitcoin Ordinals нещодавно привернули до себе значну увагу, піднявши комісію за транзакції в мережі Біткоїн до нових максимумів. Порядкові "написи", метадані, прикріплені до кожного сатоші, є унікальними активами, створеними безпосередньо в блблокчейнііткоїна, подібно до невзаємозамінних токенів (NFT). Щоб отримати ординал, користувачі зазвичай взаємодіють з платформою або протоколом, відповідальним за ординали.
Зі збільшенням кількості написів — станом на серпень їх було понад 25,5 мільйонів — зростає і дохід від транзакцій, який наразі перевищує 53 мільйони доларів США. Ця тенденція свідчить про те, що в довгостроковій перспективі альтернативні джерела доходу для майнерів можуть набути більшої популярності.
Ординари зміщують рівняння прибутковості для майнерів, збільшуючи попит користувачів на створення написів, ініціюючи обробку транзакцій в мережі Біткоїн і стимулюючи майнерів включати свої транзакції в наступний блок.
Безумовно, ми можемо очікувати на подальші зміни в мережі Біткоїн, які дозволять майнерам більш ефективно адаптуватися до умов, що склалися після халвінгу. Наближаючись до події халвінгу, майнери повинні визначити пріоритети вищезгаданих стратегій, щоб оптимізувати свою прибутковість і залишатися відкритими до нових альтернатив, що з’являються на горизонті.
Дідар Бекбауов є генеральним директором біткоїн-майнінгової компанії Xive, яку він заснував у 2019 році. Раніше він працював керуючим партнером у компанії Hive Mining. Здобув ступінь бакалавра в Казахсько-Британському технічному університеті та ступінь магістра з фінансового менеджменту в Університеті Роберта Гордона у Великій Британії. Він також виступає в якості ментора в програмі акселератора стартапів Founder Institute в Х’юстоні, штат Техас.
Ця стаття призначена для загальних інформаційних цілей і не може розглядатися як юридична або інвестиційна консультація. Погляди, думки та думки, висловлені тут, належать виключно автору і не обов’язково відображають або представляють погляди та думки Cointelegraph.
- # Біткойн
- # КрКриптовалютиli>
- # Майнінг
- # Аналіз
- # Майнінг біткоїнів
- # Ринки BTC
- # Думка
- # Біткойн-ордера