20 вересня Федеральна резервна система США (ФРС) зберегла діапазон ключової ставки на рівні 5,25-5,5% річних.
Рішення збіглося з очікуваннями ринку. Згідно з ФРС, інфляція в США залишається високою, рівень безробіття — низьким, а економічна активність продовжує зростати стійкими темпами.
"Банківська система США міцна і стійка. Більш жорсткі умови кредитування для домашніх господарств і підприємств, імовірно, вплинуть на економічну активність, наймання та інфляцію. Масштаби цих наслідків залишаються невизначеними. Комітет, як і раніше, дуже уважно ставиться до інфляційних ризиків", — ідеться в прес-релізі.
ФРС продовжить прагнути до максимальної зайнятості населення та інфляції 2% у довгостроковій перспективі. За необхідності відомство готове скоригувати діапазон ключової ставки.
13 вересня Федеральне бюро статистики праці США опублікувало звіт за споживчими цінами. Значення індексу виявилося вищим за ринкові очікування — у річному вираженні зростання сповільнилося з 4,7% до 4,3%, у помісячному — зросло з 0,2% до 0,3%.
Індекси Nasdaq Composite, S&P 500, індикатор Доу Джонса відреагували на рішення ФРС стримано, втративши менше 0,5%.
Криптовалютний ринок майже ніяк не відреагував на новину. Згідно з CoinGecko, котирування найбільших за капіталізацією цифрових активів не показали значущої динаміки.
Біткоїн спочатку подешевшав нижче $27 100, а потім повернувся до позначки $27 200. На момент написання сукупна капіталізація ринку криптовалют залишилася на рівні понад $1,1 трлн.
Нагадаємо, у лютому 2023 року ключову ставку підвищили до 4,5-4,75% річних. У березні показник досяг 4,75-5%, а в травні — 5-5,25%.
У червні ФРС уперше з березня 2022 року зберегла діапазон ключової ставки на рівні 5-5,25% річних. Ціна біткоїна впала нижче $26 000.
У липні показник збільшився до 5,25-5,5% річних, але котирування цифрового золота незначно відреагували на зміни.