Posted inІнвестиції і фінанси

Очікуйте, що нові криптовалютні правила будуть слідувати за біткойн-ETF

Чи привернуть біткойн-ETF більше уваги регуляторів до криптоіндустрії? Ми можемо тільки сподіватися, тому що багато питань потребують відповідей.

Очікуйте, що нові криптовалютні правила будуть слідувати за біткойн-ETF

Окрім ліквідності, що привносять у криптовалюту інституції? У чому саме полягає їхня цінність? Це повчальне питання, над яким варто поміркувати, оскільки немає єдиної думки щодо того, що означає глибша інституційна участь для індустрії, яка роздирається протиріччями.

Довготривале очікування схвалення біткойн-біржових ETF, які нададуть пенсіонерам та фондам доступ до BTC, цілком може виявитися позитивним каталізатором зростання індустрії. Але, зосереджуючись на ціновій динаміці, спостерігачі упускають реальну вигоду від широкого інституційного впровадження. Найбільшою перевагою поглиблення інституційної адаптації може стати регуляторна визначеність, яку вона відкриває.

Податки та комплаєнс

Існує низка сфер, де інституційне залучення змушує регуляторів давати прямі відповіді. Головними серед них є оподаткування та дотримання законодавства. Які операції може законно здійснювати бізнес, як вони мають бути відображені в його балансі та які кроки він повинен зробити, щоб звітувати про цю діяльність?

Визначення того, що є оподатковуваною подією в криптовалюті, залежить від вашої юрисдикції. У той час як трейдери, що базуються в США, зобов’язані розраховувати прибуток і збитки по кожній угоді на децентралізованій біржі, позиції злочинців і подіям в ланцюжку, інші країни застосовують менш суворий підхід, а деякі взагалі не обтяжують себе оподаткуванням.

#Біткоїн ETF буде відкладено до остаточного дедлайну

SEC намагається показати, що вони не зацікавлені, і намагається відсунути дати до остаточного дедлайну, хоча і SEC, і BlackRock знають про неминучий результат.

ETF BlackRock повинен бути першим… pic.twitter.com/6ZkfUf9WPR

— Mags (@thescalpingpro) 29 вересня 2023 р.

Незалежно від того, де ви проживаєте, визначення ваших зобов’язань при купівлі, продажу та зберіганні цифрових активів може стати головним болем. Але могло бути й гірше: уявіть, наскільки більше стоїть на кону для підприємств, чиї публічні рахунки підлягають ретельній перевірці і які зазвичай потребують дозволу на розміщення біткоїнів (BTC) на своєму балансі.

Існують вагомі причини, чому для підприємств встановлена вища планка щодо дотримання вимог, розкриття інформації, звітності та оподаткування, ніж для споживачів. Це основна причина, чому так довго не було помітно серйозних інституційних змін. Але в міру того, як цівка фінансових фірм, що закріплюються в цьому просторі, перетворюється на потік, свита юристів і лобістів на буксирі починає приносити дивіденди. Коли BlackRock почав бити в барабан за біткойн-ETF, навіть Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) змушена була сісти і звернути на це увагу

Сприятливе для Grayscale рішення суду проти SEC від 29 серпня показало, що владні інститути можуть змусити регуляторів переглянути свої рішення. Прецедент, який створює це апеляційне рішення, ще більше підвищить впевненість інституцій у своїй здатності змінювати законодавство на свою користь.

Прагнення до регуляторної ясності

Для тих, хто вже є учасником гри — приватних підприємців, торгових фірм, сімейних фондів та венчурних інвесторів — більша інституційна залученість може бути тільки на користь. Коли найбільші установи вирішують, що вони хочуть брати участь, це змушує регуляторів підігравати їм. Не кожне положення, яке в результаті проштовхується через законодавчі акти, допоможе галузі — деякі з них будуть безглуздими — але в сукупності вони забезпечують те, чого не вистачало роками: ясність.

Чи є біткойн цінним папером? А як щодо ефіру (ETH) або Солани (SOL)? Наразі відповідь залежить від того, кого ви запитаєте. Деякі агентства, схоже, мають намір оголосити цінним папером все, крім біткоїна; інші застосовують більш зважений підхід, зосереджуючи свої зусилля на найбільш кричущих продажах токенів і підставних особах.

Установи не можуть торгувати активами, які лежать на регуляторній нічийній землі: їм потрібні чорне і біле, а не відтінки сірого. Їх зростаюча участь на ринку обов’язково дасть більш чіткі відповіді на питання класифікації криптовалют, що піде на користь всій індустрії.

Крім того, більша інституційна залученість легітимізує цифрові активи, роблячи їх менш екзотичними для тих, хто покликаний їх регулювати. Противники криптовалют не можуть обґрунтовано стверджувати, що ця індустрія є розсадником відмивання грошей і відмивання грошей, коли її найактивнішими учасниками є провідні світові торгові компанії.

Ознаки інституційного прийняття

Сьогодні бізнес та уряди наполегливо просувають ініціативи на основі блокчейну, такі як пілотні проекти CBDC. Тільки в Азії Гонконг і Банк Японії вивчають програми, пов’язані з цифровими валютами.

Тим часом банки від США до Європи впроваджують послуги зберігання та торгівлі криптовалютами для своїх клієнтів. А в серпні в Амстердамі з’явився перший в Європі біржовий фонд Bitcoin ETF, що доводить, що інституційна сила волі врешті-решт досягає мети.

Регулятори та інституційні гравці все ще наздоганяють в плані досвіду тих, хто допоміг побудувати індустрію з нуля в перші дні її існування, беручи в ній безпосередню участь. Ніхто не володіє повною мірою. Але як приплив піднімає всі кораблі, так і більша інституційна залученість принесе вигоду всім гравцям — від найскромнішого фермера до найбагатшого кита. Замість того, щоб вважати, що якась одна група все вирішила, відкритий і спільний діалог, швидше за все, призведе до позитивних результатів. Регуляторні органи, інституції та першопрохідці пропонують унікальні ідеї.

Ви не зобов’язані їм дякувати, але великі інституції є чистим позитивом для індустрії. Більші гравці створюють кращі правила — і кращі результати для всіх.

Грейсі Чен — керуюча директорка біржі крипто-деривативів Bitget, де вона відповідає за розширення ринку, бізнес-стратегію та корпоративний розвиток. До приходу в Bitget вона обіймала керівні посади в компанії-єдинорозі зі списку Fortune 500 Accumulus та венчурних VR-стартапах XRSPACE і ReigVR, що підтримуються венчурними фондами. Вона також була раннім інвестором BitKeep, провідного децентралізованого гаманця в Азії. У 2015 році Світовий економічний форум нагородив її званням "Глобальний шейпер" (Global Shaper). Закінчила Національний університет Сінгапуру і зараз здобуває ступінь MBA в Массачусетському технологічному інституті.

Ця стаття призначена для загальних інформаційних цілей і не може розглядатися як юридична або інвестиційна консультація. Погляди, думки та думки, висловлені тут, належать виключно автору і не обов’язково відображають або представляють погляди та думки Cointelegraph.

  • # Криптовалюти
  • # Аналіз
  • # Аналіз біткоїна
  • # ETF
  • # Регулювання біткоїна
  • # Думка
  • # Регулювання

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *