Експерти не мають єдиної думки щодо того, коли почнеться наступний "бичачий" ринок, але всі вони згодні в одному: наступне велике ралі не буде схоже на попереднє.
Наступний крипто-бичачий ривок буде зовсім не схожий на попередній, і інвесторам варто приборкати свої очікування неминучого злету цін на криптовалюту.
Принаймні, так вважає Ларс Сейер Крістенсен, засновник корпоративного блокчейну Concordium, в нещодавньому інтерв’ю Cointelegraph.
Оскільки більшість крипторинку дивиться на запропоновані спотові біржові фонди Bitcoin (BTC) з оптимізмом, Крістенсен сумнівається, що їхнє схвалення одразу ж стане значущим рушієм для крипторинку.
"Навіть якщо ви отримаєте ралі біткоїна, я не думаю, що ви повинні природно припускати, що все піде вгору разом з ним".
"Чи обов’язково це означає, що Ефіріум і багато старих альткоїнів також підуть вгору на його хвилі? Я думаю, що цього майже напевно не станеться", — додав він.
Наступні важливі дні для спостереження припадають на середину жовтня. А саме 16 жовтня. (& @GlobalXETFs’ 7 жовтня)
Також нагадуємо, що ми повністю очікували затримки в цьому раунді подачі заявок на спотові #Bitcoin ETF. Було б шоком, якби їх затвердили цього тижня. pic.twitter.com/i14fg8FWun
— James Seyffart (@JSeyff) 31 серпня 2023 р.
Крістенсен зазначив, що, хоча ціни на цифрові активи знизилися за останні 18 місяців, на противагу цьому, інтерес до технології блокчейн з боку корпорацій не зменшився.
Це означає, що наступний великий крок для індустрії не буде ознаменований особливо "сексуальним" ралі, коли ціни на криптоактиви злетять до небес, як це було в 2021 році, а скоріше більш приглушеним зростанням, яке відбуватиметься поступово протягом наступних 18 місяців, зазначивши: "Корпоративні типи не можуть не відчувати інтересу до блокчейн-технологій":
"Єдина причина, чому корпоративним клієнтам потрібні криптоактиви, — це для того, щоб виконувати те, що вони хочуть робити на конкретному блокчейні. Тож, я думаю, цілком очевидно, що ви повинні усвідомлювати, що вони не мають відчайдушної потреби в тому, щоб криптовалюта значно зросла в ціні".
Втім, не всі схильні погоджуватися з Крістенсеном.
Бен Сімпсон, засновник криптоосвітньої платформи Collective Shift, каже, що існує безліч даних та індикаторів, які свідчать про те, що ми вже є свідками початкових стадій бичачого ринку біткоїна.
"Падіння з історичного максимуму і співвідношення ринкової вартості до реалізованої вартості свідчать про те, що ми перебуваємо на завершальній стадії накопичення, що часто є передвісником бичачого ринку", — пояснив Сімпсон.
Що стосується активів, які найбільш підготовлені до великого буму, Сімпсон вважає, що наступний бичачий ринок додасть вітру в вітрила біткоїну, ефіру (ETH) і токенів для конкретних додатків, а також таких секторів, як ігрова індустрія.
"Токени DeFi є ризикованими, але пропонують значний потенціал, а біткойн, я вважаю, стає "тихим переможцем" на тлі більш широкого впровадження, і я найбільш оптимістично налаштований щодо нього".
"Біткойн ETF не матиме жодного впливу на ціну" pic.twitter.com/ArSTwskEec
— Бен Сімпсон (@bensimpsonau) 13 вересня 2023 р.
Останні два роки були важкими для криптоіндустрії. Дедалі більш яструбина позиція Федеральної резервної системи в поєднанні з низкою гучних крахів, зокрема FTX та Celsius Network, призвели до скорочення інвестицій у галузь, а разом з ними і до падіння цін на криптовалюти.
Після того, як на початку тижня Федеральна резервна система США вирішила призупинити будь-які підвищення процентних ставок, аналітик eToro Markets Джош Гілберт з оптимізмом дивиться на більш широкі макроперспективи.
ОСТАННІ НОВИНИ: ФЕДЕРАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ ПРИЗУПИНИВ ПІДВИЩЕННЯ ПРОЦЕНТНИХ СТАВОК І БУДЕ УТРИМУВАТИ ПРОЦЕНТНІ СТАВКИ НА ПОТОЧНОМУ РІВНІ pic.twitter.com/meRkOhhWfh
— GURGAVIN (@gurgavin) 20 вересня 2023 р.
"Ми нарешті отримали поліпшення макросередовища зі зниженням ставок центральними банками по всьому світу. Коли ставки почнуть знижуватися, а інфляція вщухати, інвестори будуть брати на себе більше ризику, вкладаючи більше капіталу у фінансові ринки — і криптовалюта буде в центрі уваги", — сказав він.
Як і багато коментаторів ринку в останні місяці, Гілберт стверджує, що наступний рік виглядає готовим до ралі.
"2024 рік може бути сильним роком для біткоїна та крипторинку в цілому. Падіння біткоїна вдвічі є центральним елементом цієї теорії, і це головний каталізатор, на якому зосереджені оптимістично налаштовані інвестори".
Однак Тіна Тенг, ринковий аналітик з CMC Markets, пояснила, що ще занадто рано починати турбуватися про те, чи очікується значне зростання на горизонті. Натомість інвесторам слід готуватися до нової хвилі невизначеності.
"Занадто рано говорити про початок бичачого ринку криптовалют. Це буде залежати від макросередовища і від того, чи готові центральні банки завершити цикл підвищення ставок, щоб забезпечити ринки достатньою ліквідністю", — додав Тенг:
"Посилення монетарної політики стоїть за падінням більш ризикованих класів активів, таких як стартапи, компанії з малою капіталізацією та криптовалюти. В історії бум криптовалютного ринку відбувався під час циклу зниження ставок ФРС, а не під час циклу підвищення ставок".
"Стрімке зростання прибутковості державних облігацій та інвертованих облігацій неодноразово подає попереджувальні сигнали про майбутню економічну невизначеність".
#Біткоїн мчить вниз до реалізованих збитків за 50-денним ковзним середнім коефіцієнтом RPV.
І якщо попередні цикли нам про щось говорять, це відбувається востаннє до вершини наступного циклу!
Тенг сказав, що для того, щоб теза про неминучий бичачий ринок підтвердилася, біткоїну потрібно пробити 50-денну ковзаючу середню і зловити ще один сплеск вгору.
- # Біткоін
- # Криптовалюта
- # Ціна біткоїна
- # Інвестиції
- # Усиновлення
- # Інвестиції в криптовалюту