Posted inІнвестиції і фінанси

Біткоїн-банкомати: Посібник для початківців про біткоїн-банкомати

Біткоїн-банкомати: Посібник для початківців про біткоїн-банкомати

Біткоїн-банкомат (Automated Teller Machine) або BTM (Bitcoin Teller Machine) — це популярний спосіб обійти традиційну банківську систему для купівлі або переведення в готівку біткоїнів (BTC). Їх популярність зростала протягом багатьох років разом зі зростанням вартості криптовалют і підвищенням рівня довіри до них.

Інші банкомати дозволяють користувачам купувати та/або продавати інші криптовалюти, такі як Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Dash (DASH) та Litecoin (LTC), серед інших.

Якщо ви ще не використовували жодну з них або хочете дізнатися про них більше, продовжуйте читати. У цій статті ми обговоримо кілька цікавих моментів, що стосуються біткоїн-банкоматів. Ми також надамо вам корисну інформацію, таку як типові вимоги та кроки, які потрібно враховувати при купівлі або продажу біткоїнів.

Ми також відповімо на такі питання, як, наприклад, як покласти гроші в біткоїн-банкомат? Скільки коштує користування біткоїн-банкоматом?

Що таке біткоїн-банкомат, або BTM?

Банкомат або BTM схожий на звичайний банкомат в тому, що він являє собою фізичний кіоск. Відмінність від звичайних банкоматів, звичайно, полягає в тому, що вони дозволяють користувачам купувати біткоїн в обмін на готівку або дебетові платежі. Деякі BTM також дозволяють користувачам продавати біткоїн за готівку.

BTM виглядають як звичайні банкомати. Однак вони підключаються до біткоїн-гаманця, а не до банківського рахунку. Замість банківської картки біткоїн-гаманець слугує сховищем, з якого надсилаються або списуються монети. Деякі біткоїн-банкомати виглядають дуже схожими на традиційні банкомати, тому що вони дійсно є традиційними банкоматами з програмним забезпеченням, адаптованим для роботи з біткоїнами.

Коротка історія біткоїн-банкоматів

Перший банкомат для криптовалют відкрився 29 жовтня 2013 року. Це був Robocoin, розташований у канадській кав’ярні Waves у Ванкувері. Він працював лише до 2015 року через помилки в роботі з боку Bitstamp, але він широко визнаний як перший у світі банкомат для прийому біткоїнів. Незабаром після цього біткоїн-банкомат було відкрито в Європі. Він був розташований у Братиславі, Словаччина, і був встановлений 8 грудня 2013 року.

Тим часом, перший біткоїн-банкомат в США був встановлений 18 лютого 2014 року в Альбукерке, штат Нью-Мексико. Однак він проіснував недовго і був демонтований лише через місяць роботи.

Як і сама криптовалюта, біткоїн-банкомати з тих пір зіткнулися з багатьма проблемами, пов’язаними з регулюванням. Зрештою, було досягнуто консенсусу щодо того, що банкомати Bitcoin також повинні дотримуватися тих самих законів і правил, що й традиційні банкомати.

Це включає в себе обмеження на кількість депозитів і зняття коштів, які можуть бути здійснені однією особою за одну транзакцію, в день. Наприклад, у США всі оператори біткоїн-банкоматів повинні зареєструватися в Мережі боротьби з фінансовими злочинами (FinCEN) і дотримуватися положень Закону про банківську таємницю (BSA) щодо боротьби з відмиванням грошей (AML).

Залежно від суми транзакції банкомату може знадобитися номер вашого мобільного телефону, щоб надіслати вам текстовий код підтвердження. Перед завершенням транзакції вас можуть попросити відсканувати видане державою посвідчення особи, наприклад, водійське посвідчення.

Також, на превеликий жаль для багатьох крипто-ентузіастів, багато банкоматів більше не пропонують анонімність, яку вони колись пропонували. Це пов’язано з діючими правилами, які вимагають від користувачів підтверджувати свою особу перед здійсненням транзакцій, особливо на великі суми.

Наразі у світі налічується близько 28 000 біткоїн-банкоматів, переважна більшість з яких знаходиться в США. Північна Америка займає найбільшу частку ринку біткоїн-банкоматів у світі — майже 90%. Сьогодні найбільшими виробниками біткоїн-банкоматів є Genesis Coin (41,5% ринку) та General Bytes.

Більшість BTM можна знайти в кафе або спеціалізованих магазинах, а також у транспортних вузлах, таких як залізничні станції та аеропорти. Як правило, власники бізнесу, які хочуть встановити BTM в комерційному приміщенні, повинні укласти договір з постачальником біткоїн-банкоматів. Провайдер подбає про встановлення пристрою на місці.

Як працює біткоїн-банкомат?

На відміну від онлайн-криптовалютних бірж, біткоїн-банкомати дозволяють зручно купувати і продавати біткоїни. Як правило, банкомати Bitcoin вимагають, щоб користувачі мали існуючий обліковий запис, щоб вони могли користуватися банкоматом.

Існує два типи біткоїн-банкоматів або BTM:

  • Односпрямовані апарати: Банкомати з односторонніми транзакціями, які підтримують або купівлю, або продаж криптовалюти.
  • Двонаправлені апарати: Двосторонні апарати, які підтримують як купівлю, так і продаж криптовалюти.

Типи біткоїн-банкоматів або BTM

Для обміну криптовалюти на готівку BTM мають бути підключені до інтернету. Банкомати зазвичай переміщують гроші за допомогою відкритого ключа в блокчейні, хоча деякі з них все ще використовують паперові квитанції. Біткоїн-банкомати також часто вимагають процесу верифікації, особливо при транзакціях на великі суми.

На відміну від традиційних банкоматів, які дозволяють вносити і знімати кошти фізично, транзакції з біткоїном базуються на блокчейні. Вони відправляють криптовалюту на біткоїн-гаманець користувача за допомогою QR-коду. Оскільки вони не пов’язані з банківським рахунком, вони також не обслуговуються великими фінансовими установами. Однак, як ми вже згадували, вони дотримуються подібних законів і правил.

Користувачам зазвичай пропонується відсканувати QR-код, який відповідає адресі їх біткоїн-гаманця. Після цього придбані монети можуть бути переведені на гаманець. Запис про транзакцію з’явиться в цифровому гаманці користувача після декількох хвилин обробки.

Існують також нижній і верхній ліміти на суму готівки, яку можна внести через BTM. У США всі оператори біткоїнів зобов’язані зареєструватися у FinCEN. Вони також підпадають під дію положень Закону про банківську таємницю (BSA) щодо протидії відмиванню коштів, отриманих злочинним шляхом. Залежно від суми транзакції банкомату може знадобитися номер вашого мобільного телефону, щоб надіслати вам текстовий код підтвердження. Перед завершенням транзакції може знадобитися відсканувати посвідчення особи, видане урядом, наприклад, водійське посвідчення.

Як користуватися біткоїн-банкоматом

Нижче описані типові кроки для обміну фіатної валюти на біткоїн за допомогою біткоїн-банкомату. Коротше кажучи, ось як купити біткоїн в біткоїн-банкоматі:

Покрокова інструкція з обміну фіатної валюти на BTC за допомогою біткоїн-банкомату

Крок 1: Введіть свій номер телефону

Біткоїн-банкомати вимагають підтвердження особи. Зазвичай вас попросять ввести номер мобільного телефону, щоб отримати код підтвердження перед тим, як продовжити транзакцію.

Якщо раніше біткоїн-банкомати забезпечували анонімність, то сьогодні вони повинні відповідати вимогам закону "Знай свого клієнта" (KYC) та протидії відмиванню грошей (AML).

Відповідно до закону, всі BTM повинні мати певний тип перевірки особи, наприклад, сканування виданого урядом посвідчення особи або надання номера телефону.

Крок 2: Підтвердьте свою особу

Після того, як ви ввели свій номер телефону, вам потрібно буде підтвердити свою особу. Ви можете зробити це, дочекавшись коду підтвердження, який BTM надішле на ваш номер у текстовому повідомленні. Потім вам потрібно буде ввести цей код на автоматі, яким ви користуєтеся.

Після цього ви отримаєте повідомлення: "Ваш код 7654321. Дякуємо", або щось подібне. Виробники BTM включили цей крок, щоб утримати людей від введення фальшивих телефонних номерів у BTM.

Крок 3: Відскануйте QR-код вашого гаманця

Якщо ви використовуєте біткоїн-банкомат, дуже ймовірно, що у вас вже є біткоїн-адреса. Саме на неї буде надіслано власне BTC.

Перш ніж користуватися біткоїн-банкоматом, вам потрібно мати біткоїн-адресу. Саме на неї банкомат буде надсилати власне BTC. Якщо у вас її ще немає, є кілька способів отримати публічну адресу Bitcoin:

  • За допомогою паперового гаманця
  • За допомогою програми
  • Використання адреси на біржі

При цьому важливим є ваш QR-код. Це ваша біткоїн-адреса, тому вам потрібно відсканувати її, щоб повідомити банкомату, куди саме він повинен відправити ваші BTC. Зверніть увагу, що банкомати BTC підтримують декілька гаманців. Тому, якщо ви не впевнені, краще проконсультуйтеся з провайдером вашого гаманця.

Крок 4: Введіть фіатну валюту

Тепер вам потрібно просто ввести суму, яку ви хочете обміняти на біткоїн. Як і в звичайному банкоматі, який приймає готівкові депозити, вам просто потрібно покласти гроші в спеціальний отвір.

Після цього машина повідомить вам, скільки ця сума коштує в біткоїнах. Наприклад, якщо ви введете $400, ви побачите запит, який виглядає наступним чином: $400 USD = 0.0095 BTC.

Крок 5: Підтвердіть суму і завершіть транзакцію

Після того, як ви двічі перевірили, що ввели правильну суму грошей і задоволені обміном, все, що вам потрібно зробити, це натиснути "КУПИТИ" або "ПІДТВЕРДИТИ". Біткойн, який ви щойно придбали, буде надіслано на вашу біткойн-адресу, яку ви підтвердили раніше за допомогою QR-коду.

Зверніть увагу, що обробка транзакцій, здійснених через біткоїн-банкомат, може зайняти від десяти хвилин до години. Зазвичай для цього потрібно шість підтверджень мережі, тому не хвилюйтеся, якщо ви не відразу побачите суму, відображену у вашому цифровому гаманці.

Продаж біткоїнів за допомогою банкоматів

Залежно від банкомату, ви можете купити біткоїн, продати його або зробити і те, і інше. Вказівки відрізняються для кожного банкомату. Однак у більшості випадків купівля або продаж криптовалюти не надто відрізняється від зняття грошей за допомогою банківської картки.

Ось загальні вказівки для тих випадків, коли ви хочете зняти готівку або продати біткоїн в біткоїн-банкоматі:

  1. Виберіть потрібну опцію. Якщо ви хочете отримати готівку, натисніть "Продати BTC".
  2. Відскануйте QR-код вашого гаманця. Ви можете відсканувати його з мобільного додатку, роздрукувати або ввести адресу вручну.
  3. Підтвердіть свою особу. Це залежить від країни, але більшість BTM вимагають від користувачів ввести номер телефону, відсканувати дійсне посвідчення особи або сфотографуватися. Деякі апарати навіть приймають відбитки пальців. Верифікація є обов’язковою для транзакцій з великими сумами BTC.
  4. Надішліть криптовалюту на вказану адресу. Зазвичай це можна зробити, відсканувавши QR-код. Деякі апарати видають готівку одразу, в той час як деякі змушують вас чекати, поки одержувач підтвердить транзакцію.
  5. Підтвердіть транзакцію зі свого боку і зачекайте, поки автомат завершить транзакцію.
  6. Не забудьте зберегти чек.

Процедури використання BTM для продажу біткоїнів набагато різноманітніші, але це основні кроки, які вам потрібно буде виконати. Знову ж таки, вони, як правило, прості у використанні і дуже інтуїтивно зрозумілі, тому просто зверніть увагу на інструкції на екрані і переконайтеся, що ви вводите правильну інформацію.

Переваги використання біткоїн-банкомату

Ось деякі з переваг використання біткоїн-банкомату:

  • Це швидкий і зручний спосіб купити і/або продати біткойн.
  • Для здійснення транзакцій не потрібні фізичні картки або банківські картки.
  • Деякі автомати (в країнах, які не вимагають KYC) не вимагають підтвердження особи, зберігаючи вашу анонімність.
  • Пропонує доступ до Bitcoin особам, які не мають або не бажають мати банківських рахунків.
  • Робить купівлю біткоїнів доступною в тих регіонах, де існують обмежені способи придбання криптовалюти.
  • Це доступний спосіб здійснювати транзакції з біткоїнами, оскільки існує багато BTM по всьому світу.

Мінуси використання біткоїн-банкоматів

Існують також деякі недоліки, які пов’язані з використанням біткоїн-банкоматів. Ось деякі з них:

  • Дуже висока комісія за транзакції. Комісія за купівлю або продаж біткоїнів в банкоматах зазвичай становить від 7% до 12%.
  • Вони можуть не підходити для великих транзакцій, оскільки більшість банкоматів обмежують зняття та внесення коштів (від $1000 до $10 000).
  • Більшість місць вимагають підтвердження особи, що означає, що ваша транзакція не буде повністю анонімною.

Де знайти BTM — місця розташування біткоїн-банкоматів

Як згадувалося раніше, по всьому світу налічується близько 28 000 BTM, більшість з яких знаходиться в Північній Америці. Ось карта, що показує розподіл біткоїн-банкоматів по всьому світу:

Кількість біткоїн-банкоматів по всьому світу

Statista повідомляє, що більшість BTM розташовані в Північній Америці та Європі, а інші апарати розподілені в інших регіонах не рівномірно.

Кількість біткоїн-банкоматів за регіонами

Щоб дізнатися точне місцезнаходження найближчого до вас банкомату, ви можете відвідати Coin ATM Radar і здійснити локальний пошук. Все, що вам потрібно зробити, це ввести свою адресу або місто, щоб знайти найближчий BTM.

Ось як ви можете знайти банкомат за допомогою Coin ATM Radar:

  • Перейдіть на сторінку Coin ATM Radar. Тут ви побачите мапу біткоїн-банкоматів, що показує їх розташування по всьому світу.
  • У верхній лівій частині мапи введіть своє місто або адресу і натисніть "enter".
  • Ви також можете відфільтрувати відповідно до:
  • Типом криптовалюти, яку ви бажаєте здійснити (BTC, ETH, DASH, LTC і т.д.)
  • Тип транзакції, яку ви хочете здійснити (купівля або продаж)
  • Тип пристрою, який вам потрібен (банкомат, банкомат або інший)
  • Назва будівлі/місцезнаходження
  • Час роботи
  • Підтримувані криптовалюти
  • Підтримувані транзакції
  • Тип та виробник банкомату

Важливі факти про біткоїн-банкомати

Хоча біткоїн-банкомати існують вже досить давно, вони все ще залишаються досить інноваційною концепцією, яка викликає як цікавість, так і підозру.

Ось кілька важливих (і цікавих) фактів про цю технологію:

Швидкість впровадження BTM

Технологія, що лежить в основі біткоїн-банкоматів, все ще відносно молода. Тому вона постійно вдосконалюється разом зі змінами в заходах безпеки та нормативних актах, яких необхідно дотримуватися.

Однак BTM пройшли довгий шлях відтоді, як у 2013 році в кав’ярні у Ванкувері встановили перший автомат з продажу робокоінів. Сьогодні їхня кількість зростає в геометричній прогресії, що свідчить про те, що широка громадськість також дуже швидко приймає біткоїн.

Лише у 2020 році кількість біткоїн-банкоматів у США різко зросла (на 177%), можливо, через збільшення попиту на безготівкові способи оплати. Дані Coin ATM Radar про встановлення біткоїн-банкоматів показують величезну тенденцію до зростання, і в 2021 році їх кількість наближається до 30 000:

Кількість біткоїн-банкоматів, встановлених за певний період часу

З огляду на те, де ми зараз перебуваємо з точки зору прийняття криптовалют і біткоїн-банкоматів, схоже, що в найближчі роки їхня кількість продовжуватиме зростати.

Комісії за користування біткоїн-банкоматами

Отже, скільки коштує користування біткоїн-банкоматом? Як ми вже обговорювали, комісія за користування біткоїн-банкоматами залишається досить високою, незважаючи на зростаючу популярність BTM. Типова комісія за користування біткоїн-банкоматом становить від 10% до 15%. Однак, вона може опускатися до 7% або до 25%.

Якщо, наприклад, ви купуєте біткоїни на суму $800 при середній комісії $10, ви отримаєте біткоїнів на суму $720 і заплатите комісію $80. Це досить суттєво.

З іншого боку, уявімо, що ви продаєте біткоїни на $1,000 за комісією 7%. Це означає, що ви отримаєте лише $930 своєї фіатної валюти і заплатите комісію за транзакцію в розмірі $70. Знову ж таки, це досить значна сума.

Обійти цю проблему можна, провівши дослідження перед тим, як йти до найближчого автомата. Таким чином, ви зможете заздалегідь визначити, які автомати мають найнижчу комісію.

Типи альткоїнів, які підтримують біткоїн-банкомати

Хоча вони називаються біткоїн-банкоматами, більшість з них насправді підтримують транзакції з іншими альткоїнами. Це означає, що ви можете використовувати їх для купівлі або продажу інших криптовалют, окрім біткоїна.

Альткоїни, що підтримуються банкоматами Bitcoin

Ось діаграма, що показує співвідношення криптовалют і банкоматів Bitcoin, які їх підтримують:

Найпопулярніші криптовалюти серед криптопокупців

Технологія біткоїн-банкоматів все ще відносно нова, тому кількість інших криптовалют, які підтримуються цими банкоматами, обмежена. Наразі існує 1600 різних типів альткоїнів, тому може пройти ще багато часу, перш ніж всі вони будуть підтримуватися основними виробниками банкоматів.

Однак, враховуючи швидке зростання і прийняття технології BTM, існує дуже велика ймовірність того, що ми продовжимо спостерігати включення більшої кількості альткоїнів, які підтримуються виробниками BTM по всьому світу.

Висновок: Майбутнє біткоїн-банкоматів

Біткойн продовжує зростати в ціні з моменту свого створення у 2013 році. Тоді один біткойн коштував близько 200 доларів. Через роки його вартість зросла до тисяч доларів, незважаючи на коливання цін.

Поряд зі стрімким зростанням вартості біткоїна, кількість банкоматів, що видають його, також зростала в геометричній прогресії. Це свідчить про постійну підтримку біткоїна та інших криптовалют.

Оскільки світ продовжує переходити на цифрові рішення в цілому, включаючи фінансові транзакції, очікується, що біткойн та інші криптовалюти стануть ще більш популярними.

Відтоді, як Сатоші Накамото здобув перший в історії біткойн, він залишається незалежною онлайн-валютою, вільною від контролю з боку регуляторних органів та великих фінансових установ.

Це також є причиною того, що багато світових лідерів, фінансових еліт та економістів неодноразово висловлювали підозри щодо неї. Однак, завдяки "майже ідеальному коду" Накамото, на щастя, блокчейн біткоїна жодного разу не був зламаний з моменту його винайдення.

Незважаючи на це, немає жодних гарантій, що блокчейн Біткоїна залишатиметься неприступним нескінченно довго. Тим не менш, інвестори та ентузіасти покладаються на його історію і залишаються впевненими у подальшій безпеці та успіху криптовалюти.

Відповідно до цього, очікується, що кількість і популярність біткоїн-банкоматів продовжить зростати протягом наступних кількох років. Вони подобаються людям, тому що вони доступні, зручні та нові. Комісія за зняття готівки в біткоїн-банкоматах залишається одним з головних недоліків технології, але на даний момент з цим нічого не поробиш, оскільки вона надає багатьом людям безпечний і зручний спосіб придбання криптовалюти.

Якщо ви плануєте купити або продати біткойн через біткойн-банкомат, не забудьте спочатку перевірити онлайн-ресурси, щоб визначити, які біткойн-банкомати пропонують найнижчу комісію. Також переконайтеся, що ви завжди вводите правильні дані (наприклад, дані вашого цифрового гаманця), оскільки часто немає можливості скасувати транзакції, спричинені такими помилками.

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам дізнатися про основи роботи біткоїн-банкоматів. Як завжди, не соромтеся регулярно перевіряти нашу домашню сторінку на предмет останніх курсів, новин та оновлень про різні криптовалюти.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *