Posted inІнвестиції і фінанси

Binance vs. Coinbase: Чим вони відрізняються?

Binance vs. Coinbase: Чим вони відрізняються?

Один з перших кроків в інвестуванні в криптовалюту — дізнатися, де купити цифрові активи, такі як біткойн (BTC), ефір (ETH) або альткойн з меншою капіталізацією. Хоча існує безліч платформ, які служать для цієї мети, Binance і Coinbase виділяються як найбільш прийнятні і популярні криптовалютні біржі в усьому світі.

Рішення про те, яка криптовалютна біржа підходить саме вам, має бути вашим головним завданням, коли ви плануєте інвестувати в ринок. Початківці, особливо, можуть бути розчаровані, якщо їхній досвід буде недостатньо гладким, а погана доступність стане на заваді покупці.

Обидві біржі існують вже кілька років. Coinbase була створена ще в 2012 році, Binance — в 2017 році. Чи є Coinbase кращою за Binance? Широко поширена думка, що Coinbase є більш простою у використанні платформою. Як вони порівнюються, і чи справедливо вважати, що Binance підходить для початківців?

Ми спробуємо відповісти на ці та інші питання, висвітливши основні відмінності між двома біржами і запропонувавши читачам відповідні рекомендації щодо визначення того, яка криптовалютна платформа найкраще підходить для їхньої торгової стратегії.

Binance vs. Coinbase — що вибрати?

Немає кращої платформи; це в основному питання про те, яка з них більше підходить для нового користувача або для будь-якого користувача, виходячи з його інвестиційних цілей.

Обидві платформи мають свої переваги і недоліки, але якщо коротко охарактеризувати ці дві біржі, то Coinbase простіша у використанні і ідеально підходить для початківців, в той час як Binance дешевша і краще підходить для досвідчених трейдерів.

Однак є ще багато факторів, які слід врахувати, перш ніж вибрати платформу для початку подорожі в крипто-трейдинг та інвестиції, і ми рекомендуємо вам прочитати далі, щоб дізнатися більше.

Трохи історії двох бірж

Binance

Binance була заснована в 2017 році Чанпенг Чжао, також відомим як CZ, китайсько-канадським бізнесменом, а раніше — розробником, який працював над створенням Blockchain.info, а також обіймав посаду технічного директора іншої криптовалютної біржі OkCoin.

Наразі Binance є найбільшою біржею у світі за щоденним обсягом торгів криптовалютами. Вона є прямим конкурентом Coinbase як за обсягами торгів, так і за ринковою капіталізацією.

Binance доступний у більш ніж 180 країнах світу, хоча їм довелося створити окрему компанію Binance.US спеціально для користувачів зі Сполучених Штатів через більш обтяжливі місцеві юрисдикційні норми.

Біржа зіткнулася з кількома регуляторними діями в різних країнах світу, в основному через звинувачення у відмиванні грошей. Компанія була змушена кілька разів переїжджати, перш ніж врешті-решт була створена і отримала штаб-квартиру на Кайманових островах.

Binance заробила репутацію біржі, яка іноді здійснювала певну бізнес-діяльність, не запитуючи дозволу, що викликало подальші регуляторні проблеми. Діяльність без зайвих обмежень, безумовно, сприяє швидшому впровадженню інновацій, що з часом продемонструвала біржа та інші платформи. Однак це також спричинило пильнішу увагу з боку влади.

Незабаром після свого запуску Binance випустила криптовалюту Binance Coin (BNB), яка стала однією з п’яти найбільших монет за ринковою капіталізацією.

У 2020 році біржа запустила Binance Smart Chain (BSC) — блокчейн-мережу, створену для запуску децентралізованих додатків (DApps) на основі смарт-контрактів, що дозволяє користувачам управляти своїми цифровими активами через ланцюжок. Binance Smart Chain підтримується хмарною платформою Coinbase Cloud, яка пропонує безпечну інфраструктуру для читання/запису та участі в BSC, розширюючи можливості для тих, хто хоче розвивати ланцюжок або допомогти захистити мережу.

Такі функції, як майнінг біткоїнів, децентралізовані фінанси (DeFi) та інші фінансові криптовалютні сервіси, забезпечили успіх Binance протягом багатьох років.

Coinbase

Coinbase отримав свою назву від вмісту "входу" генеруючої транзакції, яка не має виходів батьківської транзакції, і називається "база монет". Простими словами, це перша транзакція нового блоку.

Платформа, що базується в США, була першою основною біржею Bitcoin, заснованою колишнім інженером Airbnb Брайаном Армстронгом і колишнім трейдером Goldman Sachs Фредом Ерсамом. Вона була запущена в США в червні 2012 року, через три роки після того, як Біла книга Біткоїна стала відомою в усьому світі.

Спочатку біткойн був єдиною існуючою криптовалютою, якою торгували на платформі, і вперше його можна було придбати за допомогою банківських переказів.

У перші кілька років біржа отримала фінансування від відомих венчурних компаній, таких як Union Square Ventures та Andreessen Horowitz. Вона співпрацювала з Overstock, Expedia та Dell, щоб дозволити їм приймати платежі в біткойнах.

Coinbase фактично має дві платформи, Coinbase і Coinbase Pro. Coinbase Pro походить від попередньої платформи, відомої як GDAX (Global Digital Asset Exchange), і орієнтована на більш просунутих трейдерів. Проста платформа Coinbase розроблена для нових криптоінвесторів, яким просто потрібно купити або конвертувати криптовалюту. Її також можна використовувати в освітніх цілях.

У квітні 2021 року Coinbase Global стала першою криптовалютною компанією, яка вийшла на біржу Nasdaq через прямий лістинг (інвестиції пропонуються безпосередньо громадськості без участі брокерів). Наразі платформа налічує близько 73 мільйонів верифікованих користувачів, 10 000 установ та 185 000 екосистемних партнерів у понад 100 країнах, які довіряють Coinbase для швидкого та безпечного інвестування в криптовалюту та використання її як засобу обміну.

Coinbase в першу чергу досягла успіху в тому, що залишилася на правильному шляху з боку регуляторних органів. Однак криптовалютна спільнота широко критикує її за тісну співпрацю з податковою службою та аналогічними службами в інших країнах з метою розкриття персональних даних для цілей оподаткування.

Як вони порівнюються?

Доступні криптовалюти

І Coinbase, і Binance пропонують користувачам можливість придбати криптовалюту за фіатну валюту, таку як долар США, євро та фунт стерлінгів. Однак їхні сервіси досить сильно відрізняються, починаючи з кількості криптовалют, доступних на кожній платформі.

Binance надає доступ до понад 500 криптовалют, Binance US — до понад 60 видів цифрових активів. Coinbase та Coinbase Pro пропонують понад 90 криптовалют.

Користувачі, які хочуть купувати, зберігати або торгувати провідними криптовалютами, можуть просто використовувати Coinbase, де широко доступні такі монети, як Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Solana (SOL) та всі основні криптовалюти.

Як початківці, так і досвідчені криптотрейдери можуть обрати більш комплексну платформу, таку як Binance, яка пропонує кілька варіантів торгівлі монетами або токенами з меншою капіталізацією. Мінімальна сума замовлення становить $2 на Coinbase і $1 на Binance.

Комісії Binance та Coinbase Pro

Різна структура комісій є суттєвою відмінністю між цими двома платформами. Комісії криптовалютних бірж можуть визначати вибір трейдера або інвестора, особливо якщо врахувати витрати на поповнення та зняття коштів.

Binance має власний токен BNB, і з цієї причини вона здатна пропонувати нижчі комісії, ніж Coinbase.

Binance

Банківські перекази доступних фіатних валют безкоштовні. Однак за купівлю криптовалюти за допомогою кредитної картки стягується комісія в розмірі 4,5% на Binance.US і 1,8% на основній біржі.

Депозити є безкоштовними для всіх криптовалют, в той час як зняття коштів залежить від мережі блокчейн і може коливатися через такі фактори, як перевантаження мережі.

Торгівля з використанням BNB надає користувачам знижку в розмірі 25%. Стандартна комісія за торгівлю становить 0,1%, яка знижується до 0,02% при збільшенні обсягу торгів.

Coinbase Pro

Банківські перекази на Coinbase Pro також безкоштовні. Однак комісія мейкера-бейкера становить 0,5% для тих, хто торгує менше $10 000 на місяць. Вона знижується до 0,1%, коли обсяги торгівлі неймовірно високі або на "китовому" рівні, тобто в діапазоні мільйонів доларів.

За конвертацію і виведення криптовалюти в готівку стягується комісія в розмірі 1% на додаток до стандартних мережевих зборів. Мережева комісія необхідна для того, щоб транзакція була оброблена мережею блокчейн.

Комісія 3,99% застосовується для покупок кредитною карткою, 1,49% — для покупок через гаманець Coinbase або банківський рахунок, а банківські перекази становлять $10 для депозитів і $25 для зняття коштів.

Таким чином, Binance пропонує набагато нижчі комісії за транзакцію. Він також пропонує структуру комісій, яка заохочує великих трейдерів користуватися ним.

Binance проти Coinbase: Особливості

Загалом, Coinbase дозволяє купувати і продавати криптовалюти просто, без додаткових функцій. Binance, з іншого боку, надає щедрий набір інструментів для більш повного торгового досвіду.

Унікальні можливості Binance

Рекомендації: Binance Dex пропонує доступ до найкращих рекомендацій DApp щодо DeFi (включаючи кредитування, заробіток, страхування та деривативи), NFT, крос-ланцюгових рішень, інструменту побудови BSC, торгівлі та можливість купити будь-яку криптовалюту за допомогою платіжної системи MoonPay.

Винагороди для користувачів: Щоб заохотити користувачів до участі на своїй платформі, Binance часто проводить розіграші та челенджі, де користувачі можуть отримати призи в центрі нагород Binance. Крім того, Binance часто випускає монети або токени, які незабаром будуть розміщені на їхній платформі.

Binance Academy: Надає безкоштовну комплексну крипто-освіту, ідеально підходить для початківців і просунутих трейдерів з навчальними посібниками з трейдингу, мамайнінгуNFT, метамережі і всього криптовалютного.

Різноманітні типи торгових опціонів: Binance пропонує безліч торгових інструментів, включаючи розширені графіки з сотнями оверлеїв та індикаторів через вбудовані графіки TradingView.

API-ключі: Binance дозволяє стороннім додаткам інтегруватися з Binance, надаючи публічний доступ до їхніх API-ключів.

Унікальні можливості Coinbase

Вчіться і заробляйте: Переглядаючи навчальні відео про криптовалютні проекти, користувачі можуть заробляти винагороду, що дорівнює невеликій кількості криптовалюти, яку вони вивчають.

Стрічка новин: Користувачі можуть користуватися вбудованою стрічкою новин на Coinbase, щоб бути в курсі поточних криптовалютних новин, тенденцій і подій на криптовалютному ринку.

Оповіщення про ціни: Користувачі Coinbase можуть отримувати мобільні push-повідомлення для перегляду оновлень або змін цін на свою криптовалюту через наданий список спостереження.

Binance проти Coinbase: Гаманці

Залишати криптоактиви на біржах не рекомендується як початківцям, так і досвідченим користувачам, оскільки односерверні платформи більш вразливі до хакерських атак, ніж розподілені системи.

Існують різні типи криптовалютних гаманців, і багато з них є гарячими гаманцями — на відміну від холодних гаманців або сховищ — які працюють при підключенні до інтернету. Інтернет-гаманці більш вразливі до хакерських атак, тому користувачам слід подбати про найкращий захист своїх активів.

Крім того, гаманці криптовалютних бірж є кастодіальними, тобто біржі зберігають активи своїх клієнтів, що може бути ризиковано, якщо біржа збанкрутує або раптово припинить свою діяльність з різних причин, як це сталося в минулому, наприклад, з канадською біржею Quadriga.

У випадку з кастодіальними гаманцями користувачі ніколи не мають повного контролю над своїми криптоактивами, оскільки біржа діє як банк; таким чином, власники не володіють приватними ключами, щоб претендувати на повне право власності.

З іншого боку, переміщення активів з кастодіального гаманця означає, що власники повинні взяти на себе повну відповідальність за свої інвестиції, і якщо вони втратять приватні ключі, вони можуть втратити доступ до своїх коштів.

Coinbase та Binance мають окремі додатки для криптогаманців або версії для браузерів. Trust Wallet був придбаний Binance у 2018 році, і зараз він є офіційним гаманцем Binance.

Він підтримує понад 53 блокчейни і більше 1 мільйона цифрових активів, включаючи DApps і NFT.

Маючи понад п’ять мільйонів користувачів, Trust Wallet захищає активи за допомогою PIN-коду, біометричного доступу, зашифрованого ключа, а також 12-слівної фрази для відновлення. Він дозволяє заробляти відсотки на збережені криптовалюти і робити стейкінг монет, надаючи власникам валюти певні повноваження щодо прийняття рішень в мережі шляхом голосування і отримання доходу.

Гаманець Coinbase дозволяє користувачам зберігати понад 4000 криптоактивів в одному місці, включаючи криптовалюти, NFT і DApps. Його можна використовувати як на мобільному телефоні, так і в браузері, і він забезпечує найкращий в галузі захист цифрових активів.

Він захищає активи за допомогою пароля та біометричних засобів контролю доступу. Він також забезпечує додатковий захист за допомогою зашифрованої фрази відновлення з 12 слів, яка дозволяє отримати доступ до гаманця.

Як і стандартний гаманець торгової платформи, гаманець Coinbase інтуїтивно зрозумілий і простий у використанні, в той час як гаманець Binance Trust Wallet менш простий, але пропонує нижчі комісії.

Binance проти Coinbase: Безпека

Криптовалютний світ змирився з проблемами безпеки, які в минулому небезпідставно бентежили користувачів. Однак численні хакерські атаки, що відбувалися протягом багатьох років, спонукали біржі впроваджувати розширені функції безпеки, які сьогодні забезпечують більшу надійність.

Незважаючи на це, залишати активи на біржах все ще не рекомендується, і користувачі повинні знати про можливі ризики, які можуть бути пов’язані з такими діями. Coinbase виглядає більш безпечною, враховуючи, що вона ніколи не зазнавала серйозних атак з моменту свого заснування.

З іншого боку, в 2019 році Binance зазнала значного злому, в результаті якого з біржі було викрадено 7000 біткоїнів. Після цього Binance вжила суворих заходів для підвищення всіх стандартів безпеки після цього болючого епізоду.

Binance і Coinbase пропонують надійні функції безпеки для захисту цифрових активів користувачів. Однак Coinbase виглядає більш прозорим щодо своїх кроків, спрямованих на збереження коштів клієнтів.

Ось кілька варіантів безпеки, доступних на кожній з платформ.

Функції безпеки Binance

Binance пропонує своїм клієнтам багато інструментів захисту, що стосуються функцій безпеки. Однак іноді їм не вистачає повної прозорості щодо їхніх деталей.

Наприклад, платформа згадує, що переважна більшість коштів та активів користувачів безпечно зберігається в офлайн-сховищах. Однак вона не розкриває точну суму таких захищених коштів.

Binance підтримує жорсткі протоколи входу в систему, включаючи двофакторну автентифікацію на основі SMS, додатку Google authenticator, апаратних засобів або електронної пошти. Він забезпечує розширений контроль доступу з опціональними функціями безпеки, такими як білі списки IP-адрес та адрес гаманців, контроль доступу до API та управління пристроями.

Білі списки криптоадрес стають все більш поширеною функцією серед бірж. Він дає можливість обмежити доступ до адрес, які можуть виводити криптовалюту користувача. Клієнти зберігають їх у своїй адресній книзі, блокуючи інші адреси від доступу до своїх коштів.

Binance надсилає екстрені електронні листи, сповіщення та попередження про безпеку в разі виявлення підозрілої активності. Система управління ризиками біржі аналізує кожну спробу виведення коштів, зміну пароля, двофакторну автентифікацію та зміну адреси електронної пошти. Незвичайна активність призводить до призупинення зняття коштів мінімум на 24-48 годин в інтересах користувача.

Розширене шифрування даних пропонується для захисту даних користувача та особистої інформації, включаючи інформацію "Знай свого клієнта" (KYC) та дані в дорозі, захищеної наскрізним шифруванням, що гарантує, що тільки користувачі мають доступ до своїх даних.

Розширена функція верифікації вимагає надання державного посвідчення особи з фотографією та фотографією клієнта для розблокування додаткових функцій, таких як доступ до більших лімітів на депозити та зняття коштів.

Функції безпеки Coinbase

Coinbase гарантує зберігання 98% активів в автономному режимі в холодильних камерах і є єдиною криптовалютною біржею, яка надає страховку FDIC (Федеральна корпорація страхування депозитів) на суму до $250 тис. на валютні депозити. Coinbase пропонує двофакторну аутентифікацію за допомогою SMS або додатку Google Authenticator.

Coinbase також пропонує криптовалютні сховища для додаткового захисту цифрових активів клієнтів. Ці сховища запобігають негайному зняттю криптовалюти, додаючи додаткові заходи безпеки, такі як кілька підтверджень користувачів, щоб уникнути шахрайських зняття коштів. Вони також заблоковані в часі, тому несанкціоновані виведення коштів зі сховища скасовуються протягом 24 годин.

Binance проти Coinbase: Основні відмінності

Binance проти Coinbase

Податки Binance та Coinbase

Coinbase використовує метод First in, First out для податкового звіту клієнта Cost Basis. У звіті підсумовуються всі покупки і продажі криптовалют, а також собівартість і приріст капіталу, які клієнт отримав протягом певного фінансового року.

Binance також пропонує користувачам можливість генерувати виписки зі своїх рахунків для податкових розрахунків. Всі транзакції відстежуються та обліковуються автоматично за допомогою функціоналу податкового інструменту. API Tax Tool Functionality може автоматично подавати податкові декларації через сторонніх постачальників податкових інструментів за більш ніж один фінансовий рік.

Coinbase проти Binance — порівняння винагород за стейкінг

Стейкінг дозволяє інвесторам заробляти на криптовалюті, вносячи її в мережу підтвердження частки (PoS) певного активу. Коли користувачі стейкують криптовалюту, вони роблять базовий блокчейн цього активу більш безпечним та ефективним, а в обмін на це отримують більше активів з мережі.

Без необхідності керувати приватними ключами, торгувати або виконувати інші складні завдання, користувачі можуть просто брати участь у стейкінгових проектах і заробляти криптовалюту легко і безпечно, подавши простий запит.

Coinbase та Binance підтримують стейкінг декількох криптовалют та цифрових активів.

Стейкінг на Coinbase

Окрім заробітку криптовалют шляхом перегляду навчальних відео, Coinbase пропонує послугу стейкінгу для обмеженої кількості криптовалют, включаючи ETH, Tezos (XTZ) та Algorand (ALGO).

Стейкінг на Binance

Binance пропонує DeFi-стекінг та блокований стейкінг. DeFi-стекінг допомагає проксі-користувачам брати участь у пов’язаних децентралізованих проектах у зручний і зрозумілий спосіб.

"Блокований стейкінг" — це процес блокування цифрових активів у блблокчейніoS на певний час. Це сприяє розвитку мережі, а також забезпечує користувачеві винагороду за стейкінг.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *