Незважаючи на обмеження і потенційні ризики, ідея використання Ethereum як рішення другого рівня для блокчейна Solana "цілком імовірна". Про це заявив співзасновник Solana Labs Анатолій Яковенко.
На його думку, за технічної співпраці власники активів Solana в потенційній L2-мережі "матимуть гарантії остаточності і зможуть повернутися назад у протокол навіть у разі подвійного витрачання коштів".
Для реалізації ідеї потрібно синхронізувати інформацію про транзакції Ethereum у Solana і відправити корінь Simplified Payment Verification для підтвердження консенсусу між валідаторами. А для усунення можливих помилок у протоколі необхідне налаштування "таймаута моста".
Однак Яковенко зазначив, що за такого сценарію безпечним буде лише зберігання активів на іншому блокчейні. Сервіси для лендінгу та підтримки ліквідності несуть більшу небезпеку, оскільки збій в Ethereum негативно позначиться на основній мережі.
"Користувачі Solana можуть повернути свої активи, але їхні позики на Ethereum нічого не варті. Таким чином, якщо ви позичили USDC на основі Solana в Ethereum, позичальник може вивести його в основну мережу і отримати назад справжні активи, але кредитор отримає сміттєвий токен. У принципі, як і всі USDC на [форку Ethereum Proof-of-Work]", — пояснив він.
Крім того, взаємодія активів між мережами може мати наслідки для DeFi-протоколів. Тоді як центральні книги лімітних ордерів продовжать стабільно функціонувати, автоматизовані маркетмейкери і протоколи кредитування зіткнуться з "обмеженнями і проблемами" через брак ліквідності, додав глава проєкту.
Нагадаємо, у червні команда deBridge оголосила про розгортання EVM-сумісного кросчейн-протоколу на Solana.
Раніше кількість нових адрес у блокчейні досягла максимуму з червня 2022 року — 304 640.