Колишній керівник Coinbase вирішив гучну суперечку за 45 днів до закінчення терміну, але залишається переконаним, що "фіатна криза" неминуча.
Ставка на ціну біткойна (BTC) в розмірі $1 млн була закрита на 97% нижче цільової ціни, а її учасник Баладжі Шрінівасан вирішив замість цього пожертвувати в цілому $1,5 млн трьом різним організаціям в якості врегулювання.
2 травня Шрінівасан, колишній технічний директор Coinbase, заявив, що парі було “закрито за взаємною згодою” за 45 днів до закінчення терміну.
В якості компенсації Шрінівасан виплатив псевдонімному користувачеві Twitter і самоназваному “сумніваючомуся в гіперінфляції” Джеймсу Медлоку $500 000, пожертвував $500 000 розробникам Bitcoin Core і віддав ще $500 000 некомерційній благодійній організації Give Directly.
Я щойно спалив мільйон, щоб сказати вам, що вони друкують трильйони. pic.twitter.com/pX5622rjUO
– Balaji (@balajis) 2 травня 2023 р.
“Я уклав парі достроково і пожертвував навіть більше, ніж обіцяв”, – написав Шрінівасан у твіттері.
“Я не маю звички публічно спалювати мільйон баксів”, – додав Шрінівасан, пояснюючи причину закриття ставки на рівні близько $970 000 нижче своєї цільової ціни в $1 млн за біткоїн тим, що він вірить “в суспільне благо” і громадяни більше не можуть “покладатися на державний сектор […], щоб він сказав нам, коли щось не так”.
“Я витратив власні гроші, щоб послати очевидно дорогий сигнал про те, що з економікою щось не так, і що це буде не “м’яка посадка”, як обіцяє Пауелл, а щось набагато гірше”.
Незважаючи на те, що він роздав загалом 1,5 мільйона доларів, Шрінівасан залишається переконаним, що американська економіка врешті-решт досягне стану гіперінфляції. На його думку, інвестори поспішатимуть захистити свої долари, що стрімко знецінюються, у біткоїнах, що призведе до швидкого зростання вартості активу до ціни в 1 мільйон доларів.
Гучне парі було ініційоване 17 березня після розбіжностей між Шрінівасаном і псевдонімом користувача Twitter Джеймсом Медлоком. Спочатку Медлок написав у Твіттері, що готовий посперечатися з кимось на 1 мільйон доларів, що долар США не потрапить у стан гіперінфляції.
Умови парі передбачали, що якщо ціна біткоїна не досягне 1 млн доларів до 17 червня, Медлок отримає 1 млн доларів у прив’язаному до долара стейблкоїні USD Coin (USDC), а також додатково 1 BTC. І навпаки, якби ціна окремого біткоїна до тієї ж дати становила 1 мільйон доларів, то Баладжі міг би залишити собі 1 BTC і 1 мільйон доларів в USDC.
Я приймаю цю ставку. Ви купуєте 1 BTC. Я відправлю 1 мільйон доларів США. Це ~40:1, оскільки 1 BTC коштує ~$26k. Термін – 90 днів. Все, що нам потрібно – це взаємоузгоджений кастодіан, який все ще буде там, щоб врегулювати це в разі девальвації цифрового долара. Якщо хтось знає, як це зробити… https://t.co/hhPr522PQu pic.twitter.com/6Aav9KeJpe
– Balaji (@balajis) 17 березня 2023 р.
За даними Cointelegraph, зараз біткойн торгується за трохи більше ніж 28 700 доларів, а його ринкова капіталізація становить 556 мільярдів доларів.
- #Біткойн
- # Криптовалюта
- # Долар
- # Бізнес
- # Уряд
- # Ставки
- # Ціна біткоїна
- # Гіперінфляція
- # Сполучені Штати
- # Інфляція
“>